Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Sokszor fent van a baba esti...

Sokszor fent van a baba esti órákban! Szoktassam le az anyamellről?

Figyelt kérdés
A fiam (10 hónapos) fürdés előtt eszik egy tápszert, kanállal adom neki mert nem hajlandó cumisüvegből enni. Jobbik esetben 150 mlt megeszik így. 8-9 között viszem aludni, szopizva alszik el. Ha elaludt berakom a kiságyba, de fél óra múlva fent van, újból cici és ez így megy fél-egy óránként este/éjszaka. Éhes lenne szerintetek vagy csak cici függő lett és nem tud, nem akar nélkülem aludni? Próbáltam a cumit de nem fogadja el, rágja meg eljátszik vele de ennyi. Fárasztó, mert éjszaka van hogy már nem birok felkelni és köztünk marad aludni de úgy sem tudok normálisan pihenni. Szoktassam le a ciciről, mert úgyis alig van már tej benne?! Mivel tudnám utána lenyugtatni bármi baja van most mindig cici a megoldás. Azt sem tudom amiatt ébred éjszaka olyan sokat vagy éhes lenne? Mással nem tudom etetni éjjel mert üvölt, még a vizes cumisüvegét sem fogadja el. S.O.S. Segítsetek! Volt valakinél hasonló helyzett és hogy oldotta meg? Hálás lennék ha valaki tudna segíteni!

2022. szept. 11. 13:22
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen durva nem volt nálunk, de azért kb 2 óránként megkaptam az ébresztést. Egyszer magamhoz öleltem és a fotelben ülve próbáltam megvigasztalni, álomba ringatni, simogatni. Másfél-két órámba telt, de meglett a gyümölcse. Jó ideig utána már csak egy éjszakai, de inkább hajnali szopi volt, aztán 8 hónapos korától már az sem, átalussza az éjszakát. Azért elaludni még így is cicin szokott, meg egyébként is szopik még, tehát nem vontam meg tőle.
2022. szept. 11. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi hogy válaszoltál! Van hogy a nappali alvásnál is azt keresi, főleg ha beteg vagy most éppen jön az első foga és már napok óta ilyen. Nagyon fárasztó. Ha lenne annyi tej hogy jól is lakjon tőle nem gondolkodnék azon hogy leválasszam. De nem merem megtenni mert félek még rosszabb lesz utána. Szerintem amúgy ez neki sem pihentető hogy àllandoan felébred, mert én is olyan vagyok mint akit agyon vertek.
2022. szept. 11. 16:09
 3/6 anonim ***** válasza:
33%
Általában nem megoldás a leszoktatás az anyatejről. Mit vacsorázik? Van-e esti rutinotok? Van-e napirendetek? Mennyit van a levegőn? Bocs a sok kérdésért de így jobban tudunk segíteni.
2022. szept. 11. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Van napirendje, 7körül ébred eszik tápszert kb 100-120 ml amit megeszik, többet nem hajlandó. Fèl 10kor tízórai általában valami gyümölcs. 10től alvás 1-1,5 óra. 12-12:30 körül ebéd utàna játszani szoktunk 14:30ig kb 3 kor uzsonna sinlac gyümölccsel vagy sima gyümölcs és utána délutáni alvás. 17 körül eszik még valamit, általàban ami ebédre maradt ha nem akkor kekszet adok neki, vagy tejbegrízt csinálok. 19:30 körül tápszer, utána pancsi és alvás.

Minden nap kint van egy kicsit levegőn, de a sok teendő mellett órákat nem tudunk kint lenni ezért többet vagyunk bent. Esti rutin is megvan, minden nap ugyan azok a dolgok történnek hasonló időpontokban. Köszönöm hogy próbáltok segíteni, remélem hasznosak lesznek az infók. Sajnos őt elég nehéz megetetni, most 8200 g 10 hónaposan, 3320al született. És tejfehérje allergiás.

2022. szept. 11. 18:29
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha megengedsz egy javaslatot én megváltoztatnám az étrendjét. Ezek nem megfelelő ételek neki. Nincs zsír, nincs fehérje, rost, jó kis gabonák. Nem azt mondom feltaláltam a meleg vizet, de eddig a legtöbb baba elkezdett jól aludni, ahol elkezdtek odafigyelni elsősorban a hasznos zsír bevitelére. Marhahusi, csirkecomb, halak, avokádó, zöldségek bármit ehetne és kell is szerintem. Még amit máshogy csinálnék, hogy picit több szabadlevegőn töltött idő. Tudom, hogy nehéz, de fontos lenne. Jártok közösségbe? Esetleg egy babaúszást ha van a közelben érdemes lenne kipróbálni. És igen sajnos előfordulnak ilyen időszakok bármit teszel, mozgásfejlődés, fogzás, vagy csak mert egyszerűen kis terroristák (🤣🤣). Sok erőt kívánok neked, baromi fárasztó, remélem hamar megoldódik.
2022. szept. 11. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm, mondjuk nem írtam le mit eszik ebédre de abban benne van minden nap valami húsi darab, máj vagy hal, esetleg tojás sárgája és nyilván zöldséggel párosítom ami éppen van itthon. De mivel nagyon rossz evő/írtam is hogy nehéz megetetni/ ezért próbálok olyan dolgokat adni neki amit szeret. Eddig egyedül a sinlacot evett jóízűen és azt napi 1x kap. A többi étkezésre csinálhatok 10 fajtàt is mindenre szájzárat csinál, így főzhetek egész nap. Születése óta az esti órák katasztrofálisak, akkor is azok voltak amikor csak anyatejes volt. De biztos én csinálok valamit rosszul, már nem tudok másra gondolni.
2022. szept. 11. 22:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!