Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Nappal felébresztitek e a...

Nappal felébresztitek e a babát, ha 3 óránál is többet aludna?

Figyelt kérdés
Azt olvastam, hogy 2 óránál többet nem jó hagyni nappal aludni a picit, mert az éjszaka rovására megy. A gyakorlatba még nem vezettem be, az enyém lassan 3 órája alszik, de félek megpiszkálni. Tegnap például jó ha 2 órát aludt összesen egész nap...majd este fél 10-kor vége sikerült elaltatnom. Nem tudom, hogy miért, talán mert nem evett sosem eleget, tehát nem lakott jól, aztán már túl fáradt volt. Két hónapos. Ma meg egy angyal, szépen eszik, alszik, kicsit fent van.
2022. szept. 15. 17:01
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem. Egy 2 hónapost főleg nem.

Egy 2-3 évest igen.

2022. szept. 15. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Én nem piszkálom, csak ha kell - például megyünk valahova 🤷‍♀️. Amúgy ő éjjel stabilan alszik (felkel enni éjszaka 1x, de amúgy reggel 7-8ig csendben elfoglalja magát), és míg ennek nem zavar be a napközbeni szunya, én nem is fogom ébresztgetni. Főleg, hogy az amúgy nyugis, mosolygós gyerekem csak akkor sír napközben, ha álmos, és nem sikerül elaludnia 🙃 eszemben sincs plusz balhékat generálni 😅

Maholnap 3 hónapos, de előtte is így volt, annyi különbséggel, hogy 2 hós korig 2x evett éjjel is.

2022. szept. 15. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
#1 Csakmert az interneten azt olvastam, hogy fel kell, ki kell alakítani a "waking windows". Max. 10 perc és 2 óta között lehet az alvási időtartam nappal. Én eddig sosem piszkáltam meg, de valamiért csak ajánlják... Emiatt gondoltam, hogy itt rákérdeztek.
2022. szept. 15. 17:11
 4/9 A kérdező kommentje:

#2 Hát nálunk változó. Ha sokat alszik nappal, azért megérzem. De nem törvényszerű. Pl. van, hogy reggel 5 körül már ébren van és onnantól kezdve minden van, csak alvás nem...


Viszont nálunk az egyik nagyobb gond az, hogy ISZSZ csináljuk... Azért baj, mert éjszaka is, pl. 4 után kéri, de alig eszik, bealszik. Aztán újra és újra, 20-30 percenként. Én is kivagyok, de ő is, mert aludna, alig bír szopni, de közben éhes, így aludni sem tud nyugodtan...😔🤷🏻‍♀️

2022. szept. 15. 17:16
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Az iszsz sosem baj. Ne hagyd belealudni az éjjeli evésbe. Piszkáld meg kicsit


Nappal sosem keltettem, max akkor, ha nagyon muszáj volt.

2022. szept. 15. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy ! Alvo csecsemot NEM keltunk fel. Alapszabaly ( ha beteg az mas, most egeszsegesrol van szo ).
2022. szept. 15. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
56%
Éjszaka keltettem csak az első 3 hónapban, ha 4 óránál többet aludt volna egyhuzamban, és úgy gondoltam keveset evett. Hajlamos volt belealudni a szopizásba anélkül hogy jóllakott volna. Nappal soha nem piszkáltam.
2022. szept. 15. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Az elején nem volt rá szükség. Csak mikor már nagy volt (2+). Akkor mindig keltettem,mert 12-15-ig aludt minden nap 5 éves koráig.

De babakorában nem tudom,keltettek volna-e.

2022. szept. 15. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

#5 Igen, ez a legjobb, csak az nem jó, hogy nem mindig működik.

Hát próbálom, "piszkálom", ahogy tanították, csikizem is a talpán, illetve éves közben is ha észreveszem, hogy belassul, ami ugye a bealvás előszobája, akkor is "megpiszkálom". De sokszor nem segít...

2022. szept. 15. 23:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!