Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Lassan töltjük a négy hónapot...

Lassan töltjük a négy hónapot a kicsivel,de valahogy most is nehéz az esti elalvás. Nem alszik külön,lehet nem is tudna. Időben fektetjük,cumi nélkül nem alszik el viszont rettentően ordít míg bele nem fárad és el szenderül . Mi lehet a baj?

Figyelt kérdés

2022. szept. 15. 20:54
 1/9 anonim ***** válasza:
68%
Hát adj neki cumit.
2022. szept. 15. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Első körben cumit próbáld meg. Második körben pedig kérdés, hogy mit jelent az, hogy időben van lefektetve? Megvan az esti rutin, ami hellyel-közzel minden este ugyanúgy, ugyanabban az időben zajlik?

Azt írod, hogy nem alszik külön, akkor ezek szerint veletek egy szobában van. Amikor ő elmegy aludni, akkor ti is elcsendesedtek vagy még zajlik nálatok az élet? Ha pl megy a tv, jövés-menés van, lámpafény, zajongás mégha halkan is, akkor az is zavarhatja őt egyébként.

2022. szept. 15. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

4. hónap körül van egy alvásborulás.

Amúgy tényleg adj cumit, meg alvókát (több ilyen asszociációt, pl ének,zaj..), még talán nem, de pár hónap és ezek segítenek majd az önnyutatásában és könnyebben alszik el.

2022. szept. 15. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Növekedési ugrásban lehet, a fogai is megindulhattak. Adj neki cumit. Nem lesz tőle semmi baja. Ha a cumira teszel egy pici fogzásra való krémet még lehet segít is neki. Ha nehezen alszik el akkor tedd külön ágyba, ne veletek aludjon, mert minden is zavarhatja amit csináltok. Nem lesz attól sem semmi baja, ha nem alszik veletek.

Meglehet próbálni azt is, hogy eltolod egy kicsit az esti rutint. Neked kell látni, hogy mennyi időnként ébred meg evésre, és utána alszik vissza. A beosztást szigorúan tartsd be, ne össze-vissza.

2022. szept. 15. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Cumival a szájába alszik el természetesen de míg rá cuppan ordít.

A rendes időben való lefekvés alatt azt értem hogy mi is lefekszünk és el csendesülünk , apa dudolászása nyugtatja nagy nehezen

2022. szept. 16. 14:08
 6/9 anonim ***** válasza:

Sokmindent ki kell próbálni. Vannak problémásabb babák, ez tény. Vannak akik könnyebben elalszanak. Ez is tény. Sajnos nem egyszerű! Kitartást! Nekem szerencsém volt. De így is volt, hogy hetekig csak minimálisan aludtam, olyankor könyörögtem, hogy valaki üssön le, hadd pihenjek...


Kaki, pisi, rendben van? Nincs meleg, hideg? Bármi lehet a baj.


Esetleg próbáld meg, hogy egy mosogató kesztyűbe teszel 1-2 marék rizst, nem kell sok, becsomózod a végét, hogy véletlenül se jusson ki a tartalma. Majd tedd a baba hátára. Sokszor az is sokat segít. Olyan, mintha fognák.

2022. szept. 19. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Csak változik ... Úgy gondoljuk hogy jobban érzi magát ébren játszani kézben lenni stb mint alukálni:)Most kezd csak igazán cici függő lenni,imádni való ez a ragaszkodás. Napközben is így van ,se hinta se semmi csak anya vagy apa!

2022. szept. 20. 08:45
 8/9 anonim ***** válasza:
77%

Ez mind szép és jó. De, ha hagyod akkor x hónap múlva könyörögni fogsz azért, hogy ne legyen cicifüggő, és legyen még 5 kezed, hogy tudj élni is a gyerek mellett. Hidd el, ha állandóan rajtad lóg, annak te fogod a kárát látni. Amikor könyörögsz majd, hogy ne visítva menjen oviba, vagy ne hisztizzen a boltban. (És majd mindjárt jönnek a lepontozások, de ez tény.)


Legyen meg a napi rutin, éhes megszoptatod, ha jóllakott leteszed pihenni, játszani, ha nyügös felveszed, de ha azért visít, hogy a kezedbe legyen akkor huzd meg a határt... De úgyse fogod, mert én csak egy rosszakaró vagyok most, szerinted. De majd gondolj erre, ha ordít az oviban.

2022. szept. 20. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Már be következett . Éjszak min 20x akar enni , eszik is több kevesebb sikerrel valamit nappal detto. Újabban aludni se akár nappal( biztos az a fránya alvás borulás vagy mi)

Ki próbáltunk tápszert potlásnak; egyenlőre nulla sikerrel. Kedves védőnőnek nem nevezhető *védőnő *nem tanácsolta. Azt mondta kinozzuk csak ügyesen. Hát köszönöm, Már cici szétrágicsálva és még csak 2 fog. Nem úgy van hogy akkor van jól a baba ha az anya is? Tudom az anyaság fáradtságot nem ismerő de mégis valami alternatíva? Én se szívesen enném azt a tápszert ha van anya tejcsi.

2022. szept. 23. 20:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!