Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Hogyan tanítottátok/szoktattát...

Scream85 kérdése:

Hogyan tanítottátok/szoktattátok rá a gyereketek, hogy alvás közben "figyeljen" hogy a takaró alatt maradjon?

Figyelt kérdés

Kislányunk most lett 4 éves.

Tavaly még tipegő hálózsákban aludt,de nagyobb növésű így már nem kényelmes neki a legnagyobb méret sem (meg úgy gondoltuk amúgy is ideje takaróval próbálkozni)


Esténként már persze befűtünk,de azért reggelre visszahűl még a ház amíg nincs rendszeresen és egész nap fűtve, és tartok tőle hogy többször fog hiányozni oviból megfázás miatt.

Mert oké lefekvéskor ugye betakarjuk, meg amikor mi is elmegyünk aludni akkor is. De általában sokat forgolódik, maga alá gyűri és ugye nála még nincs olyan berögződés hogy álmában magára húzza,stb.


Van esetleg erre valami praktikátok, hogyan lehetne erre tanítgatni vagy rászoktatni hogy "keresse a takarót" és húzza magára álmában is?

Vagy ez majd magától kialakul?

(De addig sem kelhetünk fel éjjel óránként,hogy ellenőrizzük)


2022. okt. 13. 07:52
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
55%
Van aki képes ilyenre? Felnőttként sem hiszem hogy van aki álmában keresi a takarót
2022. okt. 13. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
94%
Álmában senki nem húzza magára a takarót, mivel alszik. Felebred, fázik, megkeresi, magára húzza. Ezen nincs mit tanítani.
2022. okt. 13. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Majdnem ennyi idős az én lányom is. Egészen kicsi kora óta takaróval alszik, de még mindig nem alakult ki nála, hogy betakarózzon magától. Illetve van, amikor sikerül neki, de sokszor látom reggel, hogy nincs rajta a takaró. Szerintem ehhez idő kell és kialakul magától.
2022. okt. 13. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
5-6 éves korától takarózik a lányom. Mindig takaróval aludt.
2022. okt. 13. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
14%
4 éves a fiam és szándékosan lerúgja a takarót. Egész éjjel takargatom. Nem viseli el a takarót. Tanácstalan vagyok, mert így megfázik. Nem hiszem el, hogy ennyire melege van, még az apukája is takaróval alszik (nem fázós).
2022. okt. 13. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
94%

5!


Ne takargasd. Ha fázik, majd magára húzza. Nem csecsemő, hogy ne legyen rá képes. Azért csinálja, mert te hagyod.

2022. okt. 13. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Nalunk is 5-6 éves kortól megy, a nagyobb már szépen takarózik, a kicsi még maga alá gyűri.
2022. okt. 13. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Tippeket elfogadok 35 éves férfiakra vonatkozóan is. A férjem is folyton lerúgja magáról a takarót, és emiatt vagyok letiltva a nyitott ablaknál alvásról, mert nekem meg valahogy nem esik nehezemre betakarózva maradni, és jól esne éjszakára a friss levegő alvás közben. De ő meg úgy megfázik. Pizsamáról természetesen hallani sem akar, szóval marad az, hogy ő kitakarózik, én meg fulladozok.


A lányunk még csak 2 éves, pizsi+takaró kombóban alszik, de ő már néha magára húzza félálomban a takarót. Nem tanítottam, mindig betakartam, ha arra jártam és úgy láttam, hűvösebb lehet neki (megnézem a kis lábát, ha meleg, akkor nem kínzom a takaróval, ha kicsit hűvösebb, akkor betakarom), szerintem ez ilyen belső késztetés a részéről, ahogy nekem is. Én is így maradok takaró alatt végig, ha fázok, jól esik bebújni alá, ha nem, akkor meg kilógok. Szerintem engem sem tanított erre senki :D

2022. okt. 13. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

8 éves lányomra most vettem tipegő hálózsákot, nem hinném hogy 4 évesen 140-es a mérete. Lehet ekkorát is kapni. (Szeret benne aludni, tesó is kapott azért kapott Ő is)

Amúgy ha fáznak hidd el simán képesek betakarózni.

Kisebb lányom 2 éves de be és kitakarózik éjszaka ha kell.

2022. okt. 13. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Hát, nem tudom utolsó, a 3 évesem, amikor fázik összegömbölyödik egészen picire, ha jó neki a hőmérséklet, akkor meg elnyúlik az ágyon. Be viszont nem takarózik. A nagyobb ugyanilyen volt 5 éves koráig.
2022. okt. 13. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!