Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Van itt olyan, akinek a 16...

Van itt olyan, akinek a 16 hónapos gyereke nem aludt már minden nap napközben?

Figyelt kérdés

Az én lányom pl a mai napot is végig rohangálással töltötte, 12 órát volt fent egyhuzamban. Sehogy nem lehet elaltatni napközben. Pár hete vagy alszik, vagy nem. Ha elalszik, akkor vagy ebéd után, vagy később délután. Teljesen kiszámíthatatlan. : (

Hónapokig tök jó volt, mindig elaludt ebéd után 1-1,5 órára, de ez szörnyű...

(7 hónaposan állt át az 1 alvásra.)


2022. okt. 14. 20:24
 1/10 anonim ***** válasza:
75%
😳😬 segìteni nem tudok, de nem hinnèm, hogy ez okè, nagyon picike mèg ehhez.
2022. okt. 14. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Nekem ne mondd... :DD A védőnő nem ,,rosszalta" az 1 alvásra átállást sem, de én már azon is ki voltam akadva. :DD
2022. okt. 14. 20:58
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Jelen. Most lett 2 éves és már több, mint fél éve nem alszik délután. Nagyon nehezen fogadtam el én is. Sokáig próbálkoztunk mindennel, de hiába, inkább elfogadtuk, hogy a gyerekünk nem túl jó alvó (sajnos éjszaka sem).
2022. okt. 15. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Az én lànyom 3 éves és kb.másfél éves korátol nem alszik délután.Éjjel annál jobban.
2022. okt. 15. 03:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
84%

Nálunk ez időszakonként előjön, hogy borzasztó nehezen lehet elaltatni vagy nem is lehet. Mondjuk alapesetben is nehéz elaltatni de ilyenkor aztán vértizzadok. Aztán lecseng és két hét elteltével visszaáll a szokott menetrend. Szerintem nem szabad feladni a próbálkozást, mert lehet csak időszakosan valami idegrendszeri érés nehezíti a dolgot.

Ettől függetlenül nem kétlem, hogy vannak olyan gyerekek akiknél anyuka akár fejen is állhatna akkor sem alszik.

2022. okt. 15. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm! A helyzet, hogy hetek óta fent áll ez a dolog, szóval nem tűnik időszakosnak... =/

Kedves 3-as, 4-es! Nálatok egyik napról egyáltalán nem aludt napközben? Vagy ott is volt olyan, hogy egyszer szokásosan kaja után bealudt, aztán csak később délután, aztán megint kaja után, aztán meg nem? Értitek, ugye? Tehát hogy össze-vissza volt egy ideig? Ha igen, akkor meddig tartott ez átmeneti időszak?

2022. okt. 15. 08:50
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Igen össze vissza volt.Pl.ha kocsiban voltunk,mindig elaludt,vagy ha a játszóról mentünk biciklivel haza,a bicikli ülésen is elaludt.De 10-8 nap nem aludt.Arra nem emlékszem már,hogy meddig tartott,de én nem tulajdonítottam nagy jelentőséget a dolognak.Úgy voltam vele,ha nem álmos,nem alszik.🤷Mert ugye vannak olyan gyerekek akik nyűgösek,mert nagyon álmosak,na őket le kell tenni.De az én lányom nem volt álmos,nyűgös.
2022. okt. 15. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
48%
Pedig oreg hiba nem altatni. Hangosan meset olvasni, monoton hangon,egyre halkabban. Igy nincs gyerek az oviban, aki erre ne aludna el. Az enyem meg nagyon alvos es ha nem tud a tobbi gyerek miatt,ejszaka sikitozik a faradtsagtol, mert nappal tulporog es ejjel sem tud kikapcsolni, melyalvasba atmenni es felriad orankent. Ugyhogy ha nem is alszik a gyereketek, az ebed utani csendes pihenore szoktassatok ra, mert oviban es bolcsiben is 2 orat fekudni kell! Csendben! De amugy oylan faradtak alt.az oviban, hogy mar ebednek beleborulnak a tanyerba. Mas ott a kozeg, lefaradnak.
2022. okt. 15. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

7-es, köszi! Akkor mások is vannak/voltak így, kicsit megnyugodtam.


8-as, én elhiszem, hogy vannak gyerekek, akiknél ez így van, de az én lányom olvasni is úgy olvas, hogy közben szaladgál, hoz egy másik könyvet, visszaviszi a másikat, stb. Nála nincs csendes pihenő, egész nap pörög. : D A bölcsi/ovi meg majd kiderül, azt előre úgy sem tudni, hogy hogyan fogja érinteni.

Én emlékszem, hogy sosem aludtam oviban, utáltam, hogy csendben kell lenni. =\ Viszont csendben maradtam, mert úgy kellett tennem, de otthon pl anyukám nekem sem tudott olvasni, mert én is rohangáltam... : D

2022. okt. 15. 13:27
 10/10 anonim ***** válasza:
Hat bent nem engedik rohangalni, abban biztis lehetsz, vagy viheted haza minden nao delben 😅
2022. okt. 15. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!