Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Hol alszik a babátok, kedves...

Hol alszik a babátok, kedves szülők?

Figyelt kérdés

Hol aludt a kezdetektől? Történt e változás? Szerintetek mi a legjobb a kicsinek, saját szobában aludni vagy a szülőkkel? 1 év alatti gyermeket vegyetek alapul. Ti hogyan csináljátok/csináltátok?


Mi most vagyunk a "4 month sleeping regression" szakaszban, emiatt sok minden felvetődik bennem. A kicsink 3,5 hónapos, velem alszik egy szobában, apuka a vendégszobában (alkalmanként velünk). Anyósom folyamatos kérdezgeti, hogy mikor alszik a saját szobájában a kicsi. Az ő gyerekei mind a kezdetektől fogva külön aludtak. Amikor mondtam, hogy a jelenlegi ajánlás szerint 1 éves korig ajánlott, de minimum 6 hónapig, akkor láttam rajta, hogy szerinte abnormális dolog. Azt nem mondom, hogy fenékig tejföl az együtt alvás, mert hajnal 4-től gyakran kel. Viszont mindig az volt/van bennem, hogy könnyebb így, hogy csak kikapom a co-sleeperből, mintsem egész hajnalban szambázzak egyik szobából a másikba, mert kel, mert kiesett a cumi... Nem tudom. Ez az időszak alapból szívás, hiszen most kezd el úgy aludni, mint mi felnőttek, emiatt is kel, illetve szerintem nem eszik eleget nappal, mert már sok minden érdekesebb, mint az evés (anyatejes). Viszont már nem is szeretek beszélni arról, hogy kel hajnalban, mert folyton azt érzem, hogy na azért van ez, mert velem alszik, azért vagyok fáradt, mert nem tudok tőle aludni... ergó s*@rul csinálom. Kértem épp ma segítséget, tanácsot alvási szakembertől, hát meglátjuk. Illetve olvasok a témában, ha időm engedi, ami mostanában nem sok van, ugyanis a kicsi nem akar 30 percnél többet aludni nappal. De érdekelne a ti tapasztalatok is. Hogyan csináljátok?


2022. okt. 24. 22:13
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
83%
Mindkét gyerekem (most 10 és 2 évesek) első naptól a saját szobájukban alszanak. 8 illetve 7 hetes koruktól átalusszák az éjszakát. Nekünk így jó, bevált, de ez mindenkinél más.
2022. okt. 24. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
100%

igaz, mi még ezelőtt állunk, 2.5 hónapos a babám.

amikor hazajöttünk a kórházból, 2hétig a mi ágyunk mellett aludt bölcsőben, majd költözött a szobájába, és én aludtam ott a szobájában kb. 2 hétig, aztán visszakoltoztem a szobánkba, és éjjel be van kapcsolva a kamera, így látom is őt, ha meg sír, hallani lehet, nincs messze a szobája. kb 5 körül ébred enni, aztán még visszaalszik 2-3 órára. de van, hogy 2-3 körül is felébred enni. 1x volt már hogy végigaludta az éjszakát is.

2022. okt. 24. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 A kérdező kommentje:
#1 Köszönöm szépen a válaszodat. Mi is külön akartuk az elején, aztán a védőnő azt mondta, hogy ő a legelején ajánla, hogy ne rakjuk külön. Aztán ez azóta is így van, mert hát kicsi, sajnálom. De semmiképpen nem fogom már sokáig, főleg ha jobb is lenne neki külön. Csak ajánlások szerint is jobb együtt és ez a sok ki mit mond, ajánl már néha sok. Tudom, akkor jó helyre jöttem. 😄 De ezek személyes tapasztalatok, nem tanulmányok stb.
2022. okt. 24. 22:27
 4/36 A kérdező kommentje:
#2 Köszönöm szépen neked is. Kamerák nekünk is van, és a szobája a miénkkel szemben van, így mi is hallanánk őt. Nem is lehet nem hallani, szépen tud kiabálni. 😄
2022. okt. 24. 22:30
 5/36 anonim ***** válasza:
67%

Szerintem teljesen jól csinálod. Hagyatkozz a megérzéseidre, ha így jó nektek, maradjon is így. Sokszor eszembe jut, hogy a kismajmok, meg sok másik állat meddig csüngnek az anyjukon 0-24-ben, és ők ösztönösen tudják, érzik, hogy mi kell a picinek. Az ember meg képes rá, hogy ott hagyja a kiságyban egyedül, amikor a szülőre lenne szüksége, mert mások szerint ez a jó (nem akarom bántani azokat, akik így csinálják, inkább a szüleink, nagyszüleink fiatalkorában bevett szokásra, a sírni hagyásra gondolok).


Mi még mindig együtt alszunk a lányommal (külön a férjem), másfél éves, mert éjjel sokszor megébred és keres engem, csak megfogom a kezét és alszik tovább. Ha külön aludna, járkálhatnék át, de az nem jó senkinek se. Sírni meg nem fogom hagyni, majd elmúlik ez is, ahogy elmúlt a ringatva órákig tartó elaltatás, a csak rajtam alvás, a minden neszre felébredés, éjszakai evések... ez egy hosszú folyamat, meg kell érniük a jobb alvásra, és addig szerintem nyugodtan be lehet vetni mindent, hogy a családban könnyebb legyen.

2022. okt. 24. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
85%

Én addig terveztem csak az együtt alvást amíg még sokszor keltek este. A fiammal kb 2 hónapos koráig aludtam együtt egy ágyban aztán már csak 1x kelt este, így ment a saját ágyába, ami a mi ágyunk mellett volt. Négy hónaposan már este 7-től reggel 7-ig aludt. Ekkor költözött a saját szobajába. Azóta is átalussza az éjszakákat. Most lesz 2 éves. A kicsi 2,5 hónapos. Vele csak 2-3 hétig aludtam egy ágyban. Amióta 1x kel este már ő is a saját ágyaban alszik a miénk mellett. Ha eljutunk odáig, hogy átaludja az éjszakákat akkor megy a tesoja mellé a gyerekszobába (sajnos csak 2 szobánk van).

Nekünk így nagyon jó, hogy mindenkinek megvan a saját helye. Nyugodtabban alszunk.

2022. okt. 24. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
35%
Lányom velünk alszik a franciaágyon, 5 éves múlt. 2 szobánk van, nappali és háló. Mindig jó alvó volt és engem is hagy aludni. Anyósodnak mondd meg, hogy ő is úgy csinálta a dolgokat a saját gyerekeivel, ahogyan akarta, most rajtad a sor és te is dönthetsz ebben. Nem attól fog jobban aludni egy kicsi baba, hogy külön szobában van. Két éves koráig kiságyban volt a lányunk, és most is van saját ágya csak átmászik hozzánk.
2022. okt. 24. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:
82%
Én alapból a különalvás-pártiakkal vagyok. Nekünk az első naptól kezdve a saját kiságyában alszik, de egy éves koráig vele voltunk, vele aludtunk egy szobában. Azóta mi a sajátunkban vagyunk, a gyermek, és mi is jól alszunk szerencsére. 4 hónapos kora óta átalussza az éjszakákat, persze betegség, fogzás, akármi, megzavarhatja a nyugodt éjjeleket. 3,5 hónapos koráig volt kizárólag anyatejes, aztán ahogy megjött a menzeszem, nem akart szopni. 4,5 hónapos kora óta tápszeres volt. 3 hónapos koráig hasfájós is volt. Szerintem 4-5 hónapos koráig nem hogy normális éjszakánk, de egyben lealudt 3 óránk nem volt. Azóta álom. 3 lesz február végén. Este lerakom, reggel 8-9kor kelteni kell
2022. okt. 24. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
73%

Nálunk kiságyban kezdett velünk egy szobába. A 4 hónapos alvásmegborulással viszont kifárasztott. Már sírtam a fáradságtól, amikor magam mellé vettem és fekve szoptattam. Akkor tudtam kipihenni magam megint. Azóta velünk alszik (15 hós).

Nekünk változó mindig az éjszaka, de most már van olyan, hogyha felsír, csak megsimogatom és alszik tovább.


Szerintem a legjobb az, ha figyelsz a babád és a ti igényeitekre, és ebből alakítod ki a rendszert magatoknak ami működik.


A következő babához egy babaöblöt terveztem, ami bölcsőként is funkcionál. Majd meglátjuk, hogy velünk vagy egyedül szeret-e jobban, az ágy tetszés szerint alakítható.

Én mindig arra biztatom az anya ismerőseimet, hogy hallgassanak a megérzéseikre, ha nektek jó akkor jó. Ha már kényelmetlen, akkor úgyis változtatni fogsz rajta.

2022. okt. 24. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
73%

Baba velem alszik a franciaágyon vagy mellette a kiságyban, férjem a vendégszobában. A férjem kedvéért van így, hogy kialhassa magát (mindenkinek rossz, ha álmos, nekem pedig nem megterhelő az éjszaka így).


Gyakorlatilag kezdettől így volt, vagyis a második éjszakától van külön a férjem és az első végkimerülésnél vettem magam mellé a babát, azóta nem kell fölkelnem, csak odahúznom, ha ébred.


Egyéves most, még szoptatom, hullámzóan, deegyre kevesebbet ébred. Én hozzászoktam az együttalváshoz, rosszabbul alszom, ha nincs mellettem a kicsi (az első ébredésig van a kiságyban).


Két gyerekkel terv szerint majd matracon költözöm a gyerekszobába az első ébredéskor.

2022. okt. 24. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!