Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Mi lehet az oka, hogy nem tud...

Mi lehet az oka, hogy nem tud elaludni a lányom?

Figyelt kérdés

Pár hete kezdődött a lányomnál, hogy nagyon nehezen tud elaludni. Azóta folyamatosan rá stresszel már órákkal alvás előtt, hogy mi lesz ha megint nem tud elaludni vagy felkel és nem tud vissza aludni. 7,5 éves. Nem fél semmitől,nem történt semmi negatív az életében amitől ez lehetne.

Pár napja vezetett meditációt kapcsolok este, van amikor segít de, van hogy az sem.


2022. okt. 29. 20:27
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem érte or valami lelki megterhelő dolog vagy nagyobb stressz mostanában? Esetleg suliban nem történt valami?


Ha nem múlik el, én kérnék beutalót a helyedben alvás ambulanciára. De lehet, hogy egy vérvétel sem ártana, lehet, hogy van valami kis eltérés, ami okozza nála az álmatlanságot.

2022. okt. 29. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Pokoli tud lenni az ilyen alvászavar. Én kb. ugyanezt éltem át felnőttként. Annyira rágörcsöltem, hogy utána már azért nem tudtam elaludni...

Nekem 12-13 éves koromban kezdődött. Nem azt mondom, hogy folyamatos volt a probléma, de volt egy jó pár ilyen éjszakám. Felnőtt korban annyira elfajult, hogy egy hónapig csak altatóval tudtam elaludni, így el kellett mennem a pszichiátriai szakrendelésre, ahol szorongás gátló gyógyszert kaptam és pszichológiai tanácsadásra kellett járnom. Megjegyezték, hogy jobb lett volna már gyerekkorban elcsípni.

Az, hogy mi az oka, így látatlanban nem tudom megmondani, de szerintem jó lenne, ha segítene neki egy gyermekpszichológus. Nem szégyen. A gyerekek még fogékonyabbak, könnyebben formálhatók, ha időben a végére jártok, később nem lesz vele gondja.

2022. okt. 29. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Semmi stressz nem érte. Ügyes, jól tanul, nem piszkálják a suliban. Most mióta ez van velünk alszik, így nyugodtabb.
2022. okt. 29. 20:48
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanilyen voltam gyerekkoromban, ennyi idősen. Nem tudom megmondani mitől volt, de tudom én is attól nem tudtam elaludni, hogy azon stresszeltem, hogy nehezen alszok el. Esetleg még azt tudom hozzákötni, hogy mikor iskolába mentem ,kaptam saját szobát és egyedül aludtam onnantól. De ha anyukám bent volt velem is baromi nehezen aludtam el. Aztán kinőttem egy idő után. Nekem az segített kicsit, ha anyu bent volt velem.
2022. okt. 29. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell ehhez külön stressz, trauma.

Egyszerűen egyszer megtapasztalta milyen nehezen elaludni. Esetleg adott szituációban rosszul reagáltatok (elég annyi, hogy aludjál már) vagy épp nem reagáltatok. És mondjuk olyan típus, aki meg akar felelni (jó kislány, jó tanuló tipikus) az elvárásoknak, így rágörcsölt a következőre, hogy mi van ha nem tud teljesíteni (=elaludni). És innentől ez egy lelki dolog.


Egyébként a vérvétel jó ötlet még. Mert lehet, hogy testi oka is van, de lelki tuti.

2022. okt. 30. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!