Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » 6 hetes kisbaba miért sirhat...

6 hetes kisbaba miért sirhat ennyit?

Figyelt kérdés
Nem alszik kb semmit ha nem jarkalok vele folyamatosan sír eszik sír nincs el magában születési óta ezt csinálja. 100% anyatejes sokat bukik vissza minden éves után arca foltos voltunk orvosnál azt mondták tej allergia. De amiatt nem lehet hogy egy baba születése óta ennyit sírjon és keveset aludjon szinte semmit. Nem köti le semmi se pihenő szék se hinta semmi
2022. nov. 1. 20:33
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
69%

6 hetes..

Olvastál a 4. trimeszterről?

2022. nov. 1. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Tejfeherje-erzekenyseg volt mindket gyerekemnel, ennek tunete a reflux (nalunkcsendes reflux volt mi dlettonel, visszajott a tej es visszanyeltek), illetve az o arcuk is foltos volt. Az segitett, hogy

- elhagytam mindent, ami tejfeherjet tartalmaz (nemcsak a tejet, tejtermekeket, hanem a cimken is neztem pl. parizsi, kekszek, csokik, ezekben mind lehet tejpor, tejfeherje, vagy mas formaban tejszarmazek)

- nagyon gyakori szopi (sokszor keves, a refluxosoknal ezt javasoljak mivel a gyomor zaroizma gyenge, ezert jon vissza az, amit megettek)

- fuggoleges testhelyzet, hordozas, ez megnyugtatja a hasukat, meg a testkontaktus egyebkent is nyugtatolag hat, nagy testkozel-igenyu babaknal is jellemzo a sok siras, es az az igeny, hogy folyton mozgassak oket (a nagyobbik gyerekem volt ilyen, o a babakocsit picikent nem turte el, es folyton ramvolt kotve az elso honapokban kendoben, mert igy nemsirt).


A nagyobbik volt vagy 6 hetes, mire a tejfeherjere rajottem, es elhagytam, a kicsinel kb. 2 hetesen kezdodtek a tunetek, nala rogton felismertem, es alabb is hagyott gyorsana vigasztalhatatlan siras.

2022. nov. 1. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
82%

Ja, es a szoptatas kozben is tudnak aludni, konfortszopiznak, ezert ugy tunik, mintha ebren lennenek, de almukban is tudnak szopizni, szoptalvasnak hivjak ( [link] )

Es igen, ez az idoszak ilyen. Kutartas, jobb lesz!

2022. nov. 1. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
34%

Jön tejed rendesen ??


Mert történt már olyan, hogy az anya azt hitte, hogy eszik a gyerek, közben meg éhezett és azért sírt szerencsétlen...

2022. nov. 1. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
90%
Pedig de, van ilyen baba
2022. nov. 1. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Igen eszik szépen igazából mindig cicin van próbálom nyugtatni jó súlyban van szépen fejlődik. Az aggaszt hogy szegeny semmit nem alszik és egesznap sir. Hajnal 1 2 óra mire nagy nehezen elalszik legtöbbször. Úgy sajnálom szegényt 1 hete nagyjából mindent el hagytam ami tejes stb olvasom mit lehet mit nem. Soha nem láttam még ilyen babát körülöttem aki ennyire sírnak és nem aludna egy percet sincs el kiságyba sokszor be tesszük aludni fel is kel. Ülve ringatva se jó neki csak ha jarkalunk. Kisfiam 2.5 éves o is rossz alvó mai napig sajnos ő meg hasfajos volt azóta o is borzasztó későn alszik el hoaba próbáltunk szoktatni
2022. nov. 1. 21:11
 7/17 anonim ***** válasza:
10%

"Igen eszik szépen igazából mindig cicin van"


Az, hogy cicin van még nem jelenti azt, hogy elegendő mennyiség is jön, érdemes lenne egyszer lefejned, hogy biztos legyen!

2022. nov. 1. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
A nagyobbik gyerekem volt ilyen, hogy csak jarkalva aludt el az elso honapokban. Van hordozokendod? Erdemes lenne magadra kotni, es gimnasztikai labdanrugozni vele, az olyanmozgast imital, mintha jarkalnal, csak kevesbe faraszto, vagy pedig szoptatos ringathato fotelbe leulni, bar abban en az elso honapokban nemtudtam, mert rogton eszrevette, es sirt. Magamon altattam, a kisaggyal probalkozast nagyon hamar feladtam. Igyis harom honapos korara jutottam el vele oda, hogy nem a mellkasomon aludt, hanem csak ott aludt el, de le tudtam magamrol ovatosan csusztatni ugy, hogy az oldlamhoz viszont hozzaert (mert ha nem, akkor 5 percen belul felebredt). Sokaig volt ilyen. A tesoja szerencsere nem ennyire.
2022. nov. 1. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
96%
Azt, hogy van-e eleg tej a pisi-kaki mennyisegbol es a sulygyarapodasbol lehet latni, a fejes sajnos nem mindenkinel megbizhato, mert van, akinek neminditja be kellokeppen a tejleado-reflexet.
2022. nov. 1. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Ha van hordozókendőd, az sokat segíthet. Vannak ilyen babák. Az is lehet, hogy többemberes baba, de ez majd inkább később derül ki.
2022. nov. 1. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!