Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Rossz alvó gyereketek mikor...

Rossz alvó gyereketek mikor aludta át az éjszakát?

Figyelt kérdés

Esetleg mikor javult a helyzet 1-2x kelésre? Hány hónapos/éves korában, köthető valamihez (szoptatás vége, valamilyen mérföldkő - pl. elkezdett járni, stb.), vagy csak úgy?

Kisfiam lassan 10 hónapos, átlag 3-5x kelünk, igazából fel vagyok készülve, hogy eltart még egy darabig, viszont hallottam párszor szintén rossz alvó gyerekek abyukáitól, hogy egy éves koruk körül már azért volt átaludt éjszaka. Nekem ez jelenleg elképzelhetetlennek tűnik.



#alvás #éjszaka #Átaludt
2022. nov. 3. 10:26
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
60%

3-5 kelés messze nem rossz alvás.

Az éjszakai alvás az idegrendszer érettségétől függ. Nincs, rá praktika, nincs rá trükk.

2022. nov. 3. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
68%
A jó alvó és a rossz alvó gyerekem is 1 éves kora utáni 1-2. hétben kezdte átaludni az éjszakát. A jó alvó pár hónapos korától 2x kelt fel éjszaka és szoptatással vissza is lehetett tenni. A rossz alvóval 1-1.5 órankénti megébredéssel és visszaltatással szenvedtünk. 1 hónap alatt lecsökkentek a megébredések 0-ra.
2022. nov. 3. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
68%
2 éves szülinapja környékén kezdte átaludni az éjszakát. Amikor az éjszakai szoptatásokat elvettem tőle (1,5 éves korában), akkor valamelyest csökkentek az ébredések, de az a csökkenés akkor az éjjelente 2-3 ébredést jelentette. A lányom 10 hónapos koráig óránként átlag 2x ébredt, pokoli volt. Szerencsére ez éjszakánként 5-6ra csökkent, amikor elkezdett járni, egyébként pont 10 hónaposan. Még voltak néha hullámvölgyek és persze voltak jobb időszakok is, de ez még nagyon intenzív fejlődés volt, a fogzás, a szeparációs szorongás, a beszédfejlődés mind-mind éreztette a hatását. Bár szerencsére az a borzalom, ami olyan fél éves korától kezdődött és tartott az említett járás beindulásáig, az sosem tért vissza.
2022. nov. 3. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
#1 tudom, csak kíváncsi vagyok. Azért jó alvónak sem mondanám. Abban igazad van, hogy vannak rosszabbak is, ezt belátom, viszont nem ritka, hogy ebből a 3-5 kelésből fent van 1-2 órát is éjszaka…
2022. nov. 3. 11:19
 5/18 anonim ***** válasza:
68%

A 7 évesem még most is kel éjszska. Ilyenkor átjön hozzánk. A 2,5 éves ikreim még most is kelnek 2-5 alkalommal (persze felváltva)

Szóval majd idővel......

2022. nov. 3. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
31%
A nagyobb 5 éves lesz és talán heti 1-2 éjszaka, amit átalszik. A kicsi 3 lesz, 2 éves koráig 2 óránként kelt, azóta az éjszakák kb. 80 %-át átalussza.
2022. nov. 3. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
1 éves múlt , átlag 6-8 alkalommal kel 3 hónapos kora óta. Jár már, pedig én is abban bíztam, hogyha elindul jobb lesz egy fokkal , de még várom a csodát .
2022. nov. 3. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat. Nem tudom, honnan jön ez az egy év sokaknál - persze elhiszem nekik, csak túl korainak tűnik nekem. Mondjuk nem is tudom, mit várok, a szüleim szerint én sem aludtam át az éjszakát vagy 4-5 éves koromig.
2022. nov. 3. 11:58
 9/18 anonim ***** válasza:
36%

3-5 alkalommal keles 10 honaposan tokeletes, es teljesen normalis. A rossz alvas nem ez, kozel sem.


Hogy a kerdesdre valaszoljak, masfel eves korig minden ejjel kelt, minimum 2 orankent, de van, hogy 20 percenkent.

2022. nov. 3. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
31%
3,5 évesen. Azóta öt, most sem egyszerű vele, de szerintem a te gyereked még nagyon kicsi, és ennyi ébredés átlagos.
2022. nov. 3. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!