Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Baba csak ölben sétálva...

Judit8601 kérdése:

Baba csak ölben sétálva alszik el. Hogy szoktassam le?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Van egy 14 hónapos kislányom, aki nappal és este minden komoly gond nélkül elalszik. Csak ritkán kell vele sétálgatni.

Viszont az esti fogzós ébredéseknél semmi mással nem tudom megnyugtatni, csak az ölben sétálgatással. Már azt se bírja, ha leülök, és görcsösen rángatózni kezd az ölemben. Kanapén is vergődik, akkor is, ha odabújok. Fájdalomcsillapítók és adok neki vizet alapból. Mit tehetek még?


Hogyan szoktattátok le a piciteket a ringatásról?


Köszönöm a válaszokat!


Sziasztok!



2022. nov. 4. 01:48
 1/5 A kérdező kommentje:

Amit még megfigyeltem, hogy amikor az apja feladja az alvást és kijön, a gyerek megnyugszik.


Általános, hogy én felzaklatom. Elvan békében, de ha meglát, odaszalad hozzám és kapaszkodik belém, mintha egy nem létező erszénybe akarna bemászni. Sokáig tart lenyugtatnom. Olyan, mintha a világ összes fájdalmat nekem sorolná fel. Az bujcizunk, játszok vele és lenyugszik. Ezt se tudom hovatenni.


Velem van mindig, játszik, nevetgél. Az apuka pedig a legjobb barátja. Ő a bohóc nálunk

2022. nov. 4. 02:32
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Értelmetlen a kérdésed, azt írtad normál esetben simán elalszik. Most jön a foga, fáj neki, egy kis plusz törődésre van szüksége, erről ne akard leszoktatni, ez a normális, hogy a segítségedet kéri, ha valami nincs rendben.
2022. nov. 4. 05:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Fájdalmat érez, rád vsn szüksége. Erről hogy akarod leszoktatni? Add meg neki amire szüksége van.

Anyai biztonságra van szüksége.

2022. nov. 4. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Én igazából csak annyit akartam, hogy az anyai biztonságot ülve is elfogadja, mert műtik a gerincem...

Mindenhogy a baba az első és természtes, hogy addig vagyok mellette, amíg meg nem nyugszik.


Majd olvasok még pár posztot. Hátha nem vagyok egyedül :)

2022. nov. 4. 21:02
 5/5 anonim ***** válasza:

Szerintem nem az a kérdező baja, hogy igényli a gyerek őt az elalváshoz/visszaalváshoz, hanem konkrétan az, hogy ölben tartva kell sétálva ringatnia a gondolom kb 10-11 kilós gyereket, ami valljuk be, teljesen érthető. Ha oda kell feküdnöm mellé, mert szüksége van a közelségemre, esetleg simogatnom kell, összebújni, kicsit felvenni, semmi probléma, ezért vagyok az anyja...de ha elérnénk azt a pontot, ahol ez nekem már fizikai fájdalmat okoz (márpedig pár ilyen éjszaka után rohadtul fájna mindenem a sétálgatástól), akkor bizony ott azonnal vége lenne a játéknak. Nem vagyok mártír típus, nem kell MINDENT alárendelnem az igényeinek, főleg nem a fizikai épségemet.

Tehát én erőltetném a kanapén, ágyban összebújást, simogatást, amíg el nem fogadja. Akkor is ott vagy neki, akkor is van anyai közelség meg biztonság, csak épp nem szakadsz bele. Nem tudom, cumija nincs esetleg? Az enyémek csak alváshoz cumiztak, de kb olyan volt nekik, mint egy "off" gomb :D Vagy a mellkasodra fektetni, és kicsit úgy mozogni vele oldalirányban? Aztán ha bealszik, letenni...?

2022. nov. 4. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!