Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Mi számít átaludt éjszakának...

Mi számít átaludt éjszakának a baba szempontjából?

Figyelt kérdés

Anyósom mindig mondta, hogy baromi szerencsés, neki mindhárom gyerek az első perctől átaludta az éjszakát. Aztán később már hozzáfűzte, hogy csak a cumit kellett visszaadni.

Nektek az az átaludt éjszaka, ha a gyerek hang nélkül alszik végig, és nem kell felkelni hozzá, ergo ti is alszotok éjszaka?

Vagy ha ő alszik, de nektek fel kell kelni cumit visszaadni, ringatni, betakarni, akkor is átaludt éjszakának minősül?


2022. nov. 14. 10:10
 1/10 anonim ***** válasza:
81%
Ateludt éjszaka az, amikor nem kell hozzá felkelni. Ha sír a cumi miatt, akkor felebred, ergo nem alussza át az éjszakát.
2022. nov. 14. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
54%
Azt jelenti nálunk, hogy érdemben nem ébred fel. Ha ébred is, csak annyira max, amíg a cumit megkeresi vagy szól, hogy adjuk neki vissza és már alszik is tovább. Leegyszerűsítve: az számít ébredésbek, ha ki is kell venni a kiságyból bármi miatt.
2022. nov. 14. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
98%
Nekem is az számit annak, amikor estétől reggelig alszik. Ha mar csak a cumi miatt nyüszög, de visszaalszik vele, nekem az már nem átaludt ejszaka mert "kérte", hogy közbeavatkozzak, felkelt még ha csak ennyire is.
2022. nov. 14. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
31%
engem csak az érdekel, hol a fenében van jelentősége, ki mit gondol annak.
2022. nov. 14. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
85%
Amúgy ez a szülőn is múlik ám. Anyám mesélte, hogy én milyen rossz alvó voltam, hogy egy éjszaka 5-6x is fel kellett kelni hozzám. Na az én lányom este fél 9-től reggel fél 8-ig alszik, soha nem kell hozzá ugrani. Na de, most nyáron kicsit hosszabb ideig anyámnàl voltunk és így derült ki, hogy ő már arra kikapta volna a kiságyból a gyereket, hogy álmában nyöszörög. Soha nem ébred fel, nem sír, nem reklamálja anyát/apát, csak szimplán néha olyan előfordul, hogy amikor álmában átfordul a hátáról a hasára vagy fordítva, akkor így hangot ad ki hozzá. Én ezt már ismerem, emiatt már be sem megyek (bébiőrön halljuk), anyàm meg kivette volna emiatt a kiságyból, ezzel felébresztve. Az egész 2 másodperc volt. :D Szóval ha most én is ugranék az ilyenekre,akkor valószínűleg az én lányom is rossz alvó lenne. Nyilván ha sír, akkor megyek azonnal, de eddig olyan csak akkor fordult elő, amikor beteg volt.
2022. nov. 14. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem az az átaludt èjszaka, amikor a kisfiam nem ül fel inni sem (igaz sokszor csukott szemmel teszi, kvázi alszik). Amikor nem kell hozzá felülnöm sem az ágybòl, semmi miatt.
2022. nov. 14. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Vagy mondjuk az idő "megszépíti" az emlékeket?!


Nekem 2 gyerekem van, mind a 2 brutális alvó(volt)


A nagy 3.5 éves, a mai napig kel. 1 éves koráiv 5-6x kelt. A kicsi 1 éves ő is minimum 3x a mai napig.


Anyám mindig kivan, mert mi mindig végigaludtuk az éjszakákat, sosem volt ilyen.


Azt rá pár napra meg meséli, mennyit ejszakázott az öcsémmel, volt hogy ülve aludtak mikor fogzott, napokig.



Szoval ennyit erről.

2022. nov. 14. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Az átaludt éjszaka amikor nem kell hozzá felkelni.

Mondjuk én átaludt éjszakának tekintettem azt is, ha hajnali 5 után ébredt valamelyik és szopi után visszaaludt. Hiszen ilyenkor a kevésbe szerencsés szülők akár kezdhetik is a napot, mert véglegesen ébredt a gyerek.

2022. nov. 14. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
8-as: ez így van, a reggel 5 utáni kelést már én is átaludtnak tekintem. Egyébként lehet én vagyok az egyetlen, de én örülök, ha korábban kel a gyerek (persze azért 5 után). Így időben elalszik ebéd után és este is. De mindenki más.
2022. nov. 14. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Átaludt éjszaka szerintem: este 9-hajnali 5 csönd van, nem kell egyáltalán semmiért se felkelni a gyerekhez. Nyilván attól függően, hogy mennyi idős, ez lehet este 8-tól, akár 7-től másnap reggel 6-ig, 7-ig, 8-ig stb. De a 9-5 nekem a minimum.
2022. nov. 14. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!