Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Hogyan tegyem le úgy aludni,...

Hogyan tegyem le úgy aludni, hogy ne kelljen fel, ahogy ágyat ér a teste?

Figyelt kérdés

Már elegem van abból, hogy mire elaltatom végre, ahogy leteszem és próbálnám kiszedni alóla a kezem, arra felébred. Már próbáltam mindenféle pózt kipróbálni rajta, ahonnan könnyebben kiszedem a kezem, de nem megy. Kipattan a szeme azonnal. Egyszerűen nem érek rá egész nap csak altatni, cserébe aztán azért az 1 órás alvásèrt.


Más hogy csinálja, hogy nem kel fel?


Egyedül az vált be, amikor cicin alszik el az ágyon és csak kiszedem a szájából utána. De cicit sem kér mindig, főleg ha kicsit sem éhes, csak azért hogy nyammogjon rajta, nem veszi szájba. 🙄


2022. nov. 16. 10:47
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
16%
Én soha nem altatom kézben, mondjuk az enyém valamiért utál karban feküdni. Lerakom a kiságyba, simogatom, és elalszik.
2022. nov. 16. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
92%
Az én fiam azért csinálta ezt, mert ahogy a kiságyba raktam, az hidegebb volt. Úgy oldottuk meg, hogy amikor altattuk, akkor egy plédet magunk közé raktunk és amikor elaludt azzal együtt tettük a kiságyba. Szerencsére hamar elhagyta ezt a szokást, most 6 hónapos és elalszik magától szépen.
2022. nov. 16. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
59%

"Egyedül az vált be, amikor cicin alszik el az ágyon és csak kiszedem a szájából utána."

. És jó esély van rá, hogy ő az a fajta gyerek, akinél csak ez működik.


Sokfelé halljuk, hogy kiságy, mert káros ágyban altatni stb., de igazából arról már nincs szó, hányan szenvedik végig az éjszakákat, mert görcsösen ragaszkodnak a kiságyban altatáshoz, és hány anyuka un rá az egészre, lesz ágyban altatás a vége, és nyugalom. Ez egy természetes igénye a babának.

2022. nov. 16. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
87%
Mennyi idős a babád?
2022. nov. 16. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 Derjaderja ***** válasza:
48%

Lehet hogy sehogy. Az enyémeket vagy karban kell hagyni vagy melléjük fekve altatni.

4 és 2 évesek, talàn ha összesen 3 alkalommal aludtak tovább letevési kísérlet/autóból kivevés stb utàn.

2022. nov. 16. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
81%

A 3-asnak igaza van. Én is 2-3 hónapig kínlódtam ugyanezzel, most hiába mondja valaki, hogy leteszi az ágyba és simogatja, ha nekünk ez nem vált be, inkább ordított folyamatosan.


Annyit járkáltunk, a végén már sírva, hogy mire betettük az ágyba, egyből ébredjen. Így maradt az, hogy végül velünk aludt a nagyágyban, ott bezzeg egyből elaludt és nem is kelt fel.

2022. nov. 16. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
69%

Mi is szenvedünk ezzel (nekünk éjjel simán elalszik a kiságyban rejtélyes okból) a nappali altatásnál az vált be hogy bepólyáljuk szorosan, akkor melegben is van, nem is ébreszti fel magát a kezével hadonászva.

Ha ébren van se szeret vízszintesben lenni, még ha csak kicsit hanyatt dőlök a fotelban már sír...

Nálunk se működne hogy csak simogatom meg az se ha magam mellé teszem az ágyunkba. Konkrétan az sem jó ha rajtam van és úgy eldőlök. Ha mellettem van nem is lát úgy ordít. Mindenkinek más jön be, próbálgatni kell.

2022. nov. 16. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
#4 Ma 7 hónapos.
2022. nov. 16. 12:04
 9/14 anonim ***** válasza:
76%

Kedves 6-os!

Nálunk jelenleg ugyanez a helyzet. Meddig tartott nálatok ez az állapot, és végül hogy szoktattátok a külön alvásra?

2022. nov. 16. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Egyáltalán nem alszik kiságyba.. eleinte azzal próbálkoztam, de aztán idővel nem keltem fel már éjjel, csak cicire húztam és ott is aludt vissza, így a vége az lett, hogy azóta is egy ágyban alszunk. Ezzel igazából nincs is bajom, hogy mellettem alszik. A bajom csak az, hogy teljesen mindegy hogy a nagy ágyba akarom letenni, nem a kiságyba, magára arra, hogy leteszem és próbálom kibányászni a kezem a feje alól, arra kel fel. Még úgyis, hogy amúgy már tátott szájjal aludt a kezemben. Aztán ezzel a letevéssel mindent elrontok és kezdhetem elölről.
2022. nov. 16. 12:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!