Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Hogyan tanítsam önálló alvásra...

Hogyan tanítsam önálló alvásra a 12 hónapos babámat?

Figyelt kérdés
2022. nov. 16. 12:12
 1/10 anonim ***** válasza:
69%
Mit értesz ezalatt, illetve most milyen, hogy csináljátok?
2022. nov. 16. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Ringatás nélküli elalvásra gondoltam.

Megvan az esti rutinunk, a déli szunyókálás előtti rutinunk, de álomba kell ringatni ezek után is. Próbátam hogy ringatom leteszem, megint fel ha felkel és így tovább, de végül csak az ölömben alszik el.

Lehet még korai önálló altatásra tanítani? Jó alvó, éjszaka is alig kel, délben 2 óra szunyóka.

2022. nov. 16. 12:16
 3/10 anonim ***** válasza:
69%
Nem lehet önálló alvásra tanítani a babát. Van az alvástréning és a kivárás. Tudom, nem ezt szeretnéd hallani, de sajnos ez az igazság. Nekem is extra nehezen alvó gyereket dobott a gép, szóval együttérzek. Mítosz, hogy ezt lehet tanulni. Ettől próbálkozni lehet, hátha egyszer úgy dönt magától elalszik :)
2022. nov. 16. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Mik a jelei hogy ha magától akar elaludni?
2022. nov. 16. 12:19
 5/10 anonim ***** válasza:
59%

Szia! Segíteni nem tudok, de ugyanebben a cipőben járok. Nappal már csak egyszer alszik, és kézben viszem, rajtam alszik el. Utána vagy le tudom tenni, vagy nem, olyankor rajtam alszik én pedig leülök vele. Ciki nem ciki, sajnos ez van, és semmilyen más módszer nem működik.

Az esti alvásnál mellettünk alszik el, de tápszerrel. Ha véletlenül mégsem, akkor kínkeserves órákon át tartó altatás és nyűglődés van.

Este ha már mélyebben alszik, át tudom tenni a kiságyba, de néhány óra után megébred, és onnantól fogva egyszerűen nem tudom visszatenni, ha leraknám felébred és üvölt, úgyhogy magunk közé vesszük és ott alszik reggelig.

2022. nov. 16. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Előző vagyok, szóval én leginkább sorstársakat keresek, hogy lássam, nem vagyok egyedül 😄
2022. nov. 16. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

A fiam 4 hónapos korától magától alszik el (és egyben az éjszakákat is ekkor kezdte átaludni, 20.00-8ig kb). Észrevettem, hogy etetés közben gyűrögette a feje alá tett textilpelenkát. Aztán kapott egyet a kezébe és azt gyűrögette evés közben. Mikor befejezte az evés (anytejet és tápszer pótlást kapott) gyűrögette tovább és elaludt. Majd valamikor 4,5 hónaposan elkezdte az ujját szopni. Ekkor kapott cumit, amit egyből el is fogadott (addig nem kellett neki). Amikor láttam, hogy álmos csak beraktam a kiságyba, adtam neki cumit, textilpelust és pár perc múlva már aludt is. Most 2 éves és még mindig így alszik el. Este megvan a rutin. Elköszönünk a játékaitól, lehúzzuk a rolót, cumi, rongyi, altatódal után kimegyünk és hamar elalszik. Néha kéri, hogy maradjunk bent vele egy kicsit.

Az unokatesójanál is a rongyi vált be. Neki puha takarója van amit szorongat elalvasnál. Úgy alszik el, hogy a nagy ágyon mellé kell feküdni, ő is megkapja a cumit, rongyit, kicsi simi és alszik is. Ha elaludt mélyen akkor átrakják a saját ágyába. Ő is két éves, de pár hónaposan már így altatták.

2022. nov. 16. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Szerintem is csak a kivárás segít ezen, vagy drasztikusan csinálod, de gondolom azt nem szeretnéd. :)


Az én kisfiam 11 hónapos, a nappali alvása elég nehézkes. A kezemben alszik el, mondjuk fotelben ülve, nem ringatom. És mindig vissza kell altatni, az viszont csak úgy megy,ha mellé fekszem.


Az esti elalvás nálunk 2 hónapja végre beállt. Egyszer csak ő maga akart kiságyba menni, az alvókájával. És azóta is így van, éjszaka is (ha nincs fogzás pl) egyedül visszaalszik. Pedig mi is ringattuk, sőt köztünk aludt sookszor. De a külön szoba is sokat segített.


Szóval én várnék a helyedben, megérik rá és jelez, hogy tedd le vagy csak simogasd. Meg amíg pár perc alatt elalszik, mert ez beválik én nem is akarok belekutyulni (még).

2022. nov. 16. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Én a kivárást alkalmaztam, amíg szükségét érezte mindig ott voltam vele, úgy aludt ahogy szeretett volna. Egyszer csak közölte hogy ő bemegy az ágyba aludni, két éves volt ekkor. Előtte el sem tudtam képzelni hogy valaha eljutunk idáig, mindig az ölemben aludt el. A szopi abbahagyása is így volt, 2,5 évesen közölte hogy nem kell.
2022. nov. 16. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Az ölben ringatás baromi fárasztó (fizikailag is), régen erre találták ki a bölcsőt. Esetleg a babakocsiban nem próbáltad elaltatni?
2022. nov. 20. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!