Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Négy-öt éves gyereketek...

Négy-öt éves gyereketek mennyit alszik?

Figyelt kérdés
Hánykor kell ahhoz felkelteni, hogy értelmes időben lefeküdjön? Nem alszik az óvodában sem csak nagy ritkán az utolsó 15-20 percre elalszik. Elegem van már belőle, hogy nem lehet tőle “megszabadulni” este sem, hogy beszélgethessünk a férjemmel, vagy megnézzünk egy filmet vagy valami. Most is este tíz van és még mindig nem alszik, nyavalyog, hogy valaki üljön mellette, beszél kifelé stb. Ez egyszerűen hihetetlen! Tegnap este 11-kor már ott tartottam, hogy kiugrok az ablakon, hát ilyen a világon nincs, mi a fenéért nem alszik már el?! Mikor végre elalszik már, akkor mi se tudunk már ébren maradni, ez nagyon rossz!
2022. nov. 17. 22:09
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%

Mikor ébred reggel?

Egyébként a kislányom 5 éves, 7-nél tovább sosem alszik. Nem keltettük reggel direkt ezért sose, korán kelő. Hétköznap fél 7-kor kelnie kell, hogy én se késsek el munkából.


Este fél 9 körül szokott menni aludni és nem mindig alszik el könnyen, de 9-nél tovább nem szokott ébren lenni.


Kisfiam igaz 7 éves, de az alvása semmit sem változott az elmúlt 2-3 évben. Nála annyi a különbség, hogy mindig nagyon könnyen elalszik és ő nagyon nagyon maximum fél 7-ig alszik reggel, de általában 6 körül ébred.


Kis pacsirták. Azért hétvégén aludnánk még egy kicsit dehát :D

2022. nov. 17. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:

Fél hét. Egy darabig keltettem előtte, de komolyan én nem bírtam. Hétvégén van, hogy fél nyolcig alszik.

Én totál ki vagyok tőle. Minden nap két órát kint vannak az oviban. Mondják, hogy mindenben részt vesz, sokat mozog kint is. Heti 3x sportol is, de egyszerűen nincs különbség. Nem néz hétköznap tv-t se. Ha ágyba rakom mondjuk nyolckor vagy fél kilenckor akkor se alszik el, szóval nem úgy van fent, hogy túlfárad, mert nincs lehetősége időben aludni.

2022. nov. 17. 22:32
 3/24 A kérdező kommentje:
Szerintem most aludt el….
2022. nov. 17. 22:33
 4/24 A kérdező kommentje:
Ja és mikor korábban keltettem, akkor is ez volt. Azért a hat előtti időpontokkal nem akartam próbálkozni. Olyan mint aki mindegy hánykor kel, aludni úgyis ugyan akkor fog menni.
2022. nov. 17. 22:35
 5/24 anonim ***** válasza:
63%
4 éves a fiam. Ha oviban van (alszik délután), akkor se tudom 22 óra előtt altatni. Itthon, ha alszik délután, akkor majdnem éjfél mire elalszik. Sose tudtam 22 óra előtt altatni. Hiába feküdt le, nem aludt el előbb. Reggel időben kell és mégis így tud aludni. Egyedül sose alszik el, mellette kell feküdnöm. Mi is álmosak vagyunk mire alszik. Éjjel meg vándorol át közénk. Imádjuk, de fárasztó. Hamarosam szülni fogok, szóval jobb nem lesz a helyzet.
2022. nov. 17. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:
Legalább más gyereke is ilyen. Én még ilyet nem hallottam. Egyik csoporttársáéknál fél nyolckor alszik a gyerek, mert nekik kell a közös meg az énidő. És akkor kel a gyerek mint az enyém! Azt hittem megpukkadok.
2022. nov. 17. 22:40
 7/24 anonim ***** válasza:

2 eves koratol nem alszik nappal.

Ejjel 12 -13 orat.

2022. nov. 17. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:

5és fél éves a lányom. Kb 10-re alszik el. Reggel 3/4 7-kor ébresztem. Óviban még alszik délután. Ha itthon nem alszik ebéd után, akkor se alszik el hamarabb. Próbálom lefárasztani, de nem lehet. Egyszer sikerült, mikor haloween-i csoki gyűjtés volt. Kb 2 óra gyaloglás után. Este fél 10kor ágyba dőlt és aludt is.

Én már átálltam a késői fekvése...

2022. nov. 17. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
70%

8, azzal a teszttel pont a hozzád hasonlókat kellene kiszűrni, mielőtt lelki nyomorékká teszel valakit, ahogy úgy tűnik téged is sikerült.


Te tudsz parancsra aludni? Az igen.... A sz@rás is megy így?


Teljesen logikus következtetés, hogy Pistike majd azért lesz anyagyilkos mert 4 évesen nem tudott parancsra aludni és inkább a szülőkkel szeretett volna lenni a sötét szoba helyett.


Annyira sajnálom, olyan keserű életed lehet.

2022. nov. 17. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
83%
Majd tini korában alszik többet, ilyenkor még tele vannak energiával. Kitartást a következő 10 évhez!
2022. nov. 18. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!