Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Szerintetek ez jò ötlet lehet?

Szerintetek ez jò ötlet lehet?

Figyelt kérdés
2 èves fiunk van, akinek ugyan van külön berendezett gyerekszobája, de a házikòs ágya mèg a miènk mellett van, kvázi össze van tolva a 2 ágy, el vagyunk a leeesèsgátlòval választva. Nèha, ha az apja már elindul munkába, átmászik hozzám, összebújunk, de èjjelre nem engedem, ha átjönne, visszarakom, ritkán pròbalkozik :D 8 hèt múlva èrkezik az új kanapè a nappalinkba, most rendeltük meg. Fèrjem azt szorgalmazza, hogy rakjuk be a règi kanapèt majd a gyerekszobába (lenne helye, de ha az gyerekágy is kikerülne oda, már zsúfoltnak gondolnám), mert milyen jò helye lesz ott, aludhatna azon a nappali alvásnál, szokva ezzel is az új szobáját vagy ha jönne a tesò jövőre pl, s nagyon rossz alvò baba lenne a fèrjem ott is tudna a nagyobbal aludni ès akkor èn a babával. Vagy ha nekem lenne elegem, hogy a fèrjem már megint traktor üzemmòd horkol ki tudnèk mellőle menekülni 😅 Ìgy kìmèlnènk is az új kanapèt. Èn el akartam adni, de most elgondolkodtam ezen. Úgy semmikèpp sem akarom átszoktatni a fiunkat, hogy egyik este átcipeljük a házikòs ágyát ès akkor hello fiam, mátòl itt alszol, pá! Ezt túl radikálisnak gondolom, mert újszülöttkènt sem raktuk külön, kiságyban volt, de egy szobában voltunk. Az esetek többsègèben átalussza az èjjelt, de vannak helyzetek, amikor kellek pl.pelust cserèlni èjjel, mert sok a pisi vagy vizet kèr, rosszat álmodik... Szerintetek van ennek èrtelme? Olyanok ne is ìrjanak, akik kezdettől fogva külön rakták a babát, mert nem ez èrdekel. Mi ìgy akartuk ès kèsz. Olyanok válasza èrdekel, akik átszoktatták 2-3 èvesen a gyereket. Hogyan csináltátok? Ez a kanapès dolog beválhat? (Mindenkèpp vásárolnèk rá valami minősègi fedőmatracot..)

2023. jan. 15. 15:00
 1/2 anonim ***** válasza:
És akkor a házikó agyiko maradna nálatok? Vagy azt is atvinnetek? Akár működhet is amúgy, bar mivel a házikót szokta meg, lehet azzal együtt könnyebben atkoltozne, de nem biztos. Szerintem ez magyon gyerekfüggő, ha úgy érzitek eljott az ideje, akkor próbálkozni kell és valami majd csak bevalik :) a kanapét később is el tudjátok adni, ha van helye, akkor szerintem még tartsátok meg. Nálunk amúgy hamarosan érkezik a kisteso, 2 éves kislányom eddig köztünk aludt, elotte babaobolben, kiságyban mellettünk, de legtöbbször onnet is kötnek került. Köztünk atalussza az ejszakat. Pár hónapja próbáljuk a szobájába szoktatni, nem sok sikerrel. Éjfél körül már kiabál nekem és legtöbbször visszaalszik úgy, hogy ott vagyok mellette, de utana kb orankent ebred és futkozok át, és most már 8 hónapos terhesen elég nehéz ott gubbasztani mellette a földön, szóval inkább viszem át kozenk. Ejjel nem jó neki a férjem, csak anya kell ilyenkor. Szóval még mi sem találtuk meg a legjobb megoldást, de hiszem hogyha megerik rá teljesen, akkor nem lesz gond :) viszont mivel ti még nem terveztek a közeljövőben másodikat, en a helyetekben még jóval előtte elkezdenek próbálkozni, a saját nehezsegeinkbol kiindulva
2023. jan. 15. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Szia! Igen, az itt maradna egyelőre a hálòszobánkban, èjszaka mèg itt aludna. Nappal meg kanapèágy a szobájában. Nem tudom mennyire fogadná el, de szerintem simán, mert már aludtunk rajta párszor a nappaliban is kisebb korában, nappal. Van helye, az nem problèma :) Hát ez kimerìtő lehet, èn is szeretnèm, ha nem terhesen kène ezzel bìbelődnünk, hanem már akkorra át lenne költöztetve. Majd alakul, kìváncsi leszek :)
2023. jan. 15. 21:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!