Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Egyedül alvásra hogy szoktassa...

Egyedül alvásra hogy szoktassam a 4 éves fiamat?

Figyelt kérdés

Az este úgy néz ki, hogy mesét olvasok, aztán lámpaoltás, majd lefekszem mellé.( Pár hónappal ezelőttig teljesen jól működött.)

Ezt követően kezdődik a műsor, zagyvaságokat beszél, hülyéskedik, rugdal, ütöget. Tudja, hogy ezt nem viselem el, ilyenkor szólok neki, hogy fejezze be, ha nem akkor kimegyek és egyedül alszik. Elkezd sírni, ha visszamegyek kezdi előlről. Megígeri, hogy alszik szépen. Ebből pár kört letol, mire elalszik.

Meguntam, szeretném, hogy mese után egyedül aludjon el, vagy legalább akkor ne menjen a fesztivál.


Lefárasztom, levegőzünk. Későbbre raktam a lefekvést is, de akkor is ez van, ha pl nem pihente ki magát az oviban. Apával nem alszik el, addig ordít amíg be nem megyek.


Nálatok hogy néz ki az este egy ilyen korú gyerekkel?


2023. jan. 16. 09:42
 1/7 anonim ***** válasza:
63%
Próbálgatja a határait és eszleli, hogy eléri a celját, reagálsz. Igazából most azt kellene, hogy kimész és nem mesz vissza. Egy négyévesnek már nem "sírni hagyás", ha engeded bömbölni. Itt most azt kell megtanulnia, hogy nem tehet meg veled mindent, ha megkéred, hogy ne rugdosódjon és dumáljon, akkor komolyan gondolod, hogy kimész és nem jössz vissza, ha nem teszi ezt. Lesz pár nehéz este.
2023. jan. 16. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
52%
4.5 éves a fiam. Nem alszik nélkülem. Felújítás miatt a mamánál vagyunk, így velünk alszik. Eddig úgy volt, hogy elaludt közöttünk és átvittem a saját ágyába, de éjjel mindig vándorolt vissza. Most nyugodtan alszik, mert tudja nem tudom sehova vinni. Rendeltünk neki ágyat ide is. Félek, hogy fog-e aludni benne. Amúgy nálunk úgy zajlik az altatás, hogy én vagy apa mesél neki fejből egy kitalált történetet és ő is becsatlakozik mi legyen a folytatás. Mesélés után alvás, simizem mindig. Az új ágyat közel teszem majd a mi ágyunkhoz, hogy tudjam simizni és megszokja a külön helyet. Nálunk februárban lesz kistesó és addigra szeretném átszoktatni (sajnos hetek óta várjuk a megrendelt ágyat). Otthon mindenkinek külön szobája van/lesz, itt a mamánál 1 nagy szobánk van. A babának a kiságyon felül vettünk babaöblöt, így mindketten közel lesznek hozzánk este. Ez az elmélet, gyakorlatban nem tudom mi lesz még. A fiam nagyon anyás. Sajnos pocakosan nagyon rosszul alszom mellette, ahhoz kicsi az ágy. Remélem már küldik a saját ágyát. Amúgy az én fiam 22 óra előtt sose fekszik, nem tud aludni korábban (próbáltuk többször).
2023. jan. 16. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
25%
Szegény kicsike. Négy évesen nagyon kicsi még. Neki szüksége van az elalvás előtti locsogásra. A gyerekek rendszerint olyankor mondják a fontos kis dolgaikat. Ne vedd semmibe avval, hogy nem hallgatod meg.
2023. jan. 16. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
61%

Az első rúgásnál ütésnél kimenni. Ha fél akkor kislámpa, vagy nyitvahagyni a szobaajtot. Ha alvás van akkor nincs musorozas, főleg nem a szülő bántalmazása.

Én már a gyerek 2 éves korában is untam ottmaradni erre az értelmetlen műsorra, most már rá lett szoktatva hogy nyitott ajtónál egyedül alszik el. Most lett 3 éves, ilyenkor már képesek erre, csak az a kérdés hogy ilyenkor mit engedsz meg neki.

Adok neki jóéjt puszit, teszek innivalót az ablakpárkányra, lehet egy kisautó vagy játék a kezében, fekszik az ágyban amíg el nem alszik. Sok idő volt amíg ez kialakult, voltak visszaesések is, amit türelemmel át kell hidalni, de mindig éreztettem hogy az az alapkoncepció hogy egyedül aludjon el, mert az nem segítség ha én ott vagyok és vergődik, hülyéskedik velem.

2023. jan. 16. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Nyilván meghallgatom, beszélgetünk. Ha kér, akkor énekelek, mesét mondok. A kérdésem arra vonatkozott, amikor cirkuszol.
2023. jan. 16. 11:05
 6/7 anonim ***** válasza:

Az én fiam detto ezt csinálja, csak ő 2 év 3 hónapos. Szóról szóra ezt csinálja, én is azt teszem amit te. Kb 2hete van ez nálunk és nem értem miért történik ez.

Tudom hogy nem egykorúak, de azért figyelek hátha tud valaki valami jó ötletet adni.

Egyébként alszik még a fiad napközben?

2023. jan. 17. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Pár hete már itthon nem alszik, csak oviban.
2023. jan. 17. 06:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!