Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Első babám szoptattam, sokszor...

Első babám szoptattam, sokszor két éjszaka de cicin aludt el mindog, gyors volt az altatás néha kicsi ringatas . De most sajnos nem tudok szoptatni ( beszéltünk tanacsadoval is ezzel kapcsolatban nem kérek tanácsot) hogy altattok?

Figyelt kérdés

Tapszeres babát ti hogy altattok?

Jobb alvók mint anyatejes társaik? Cumit gondolom kapjon a komfort szopizas miatt


2023. jan. 25. 14:25
 1/6 anonim ***** válasza:

Szia én mellé feküdtem simogattam a ahátát,vagy a pociját.

Nekem hiába lett tápszeres nem.aludt jobban jöttek.a fogak növekedési ugrás mindig van valami.

Azóta is szépen elég hamar elalszik mellettem.

2023. jan. 25. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Cumisüveggel. Nekem az első volt tápos, a második tejes. A tápszer, cumisüveg hatalmas nyűg volt nekem. Utána szoptatás alatt ez az érzés felerősödött bennem.


Cumit kapott, igen, továbbá igény szerint adtam a tápszert, ezt utólag is jó döntésnek látom. Nekem a tápos gyerekem volt sokkal rosszabb alvó. Hasfájós volt, sokára derült ki, hogy melyik táp a jó neki, megszenvedtük a váltásokat is. Biztos vagyok benne, hogy van akinek jobban alakul, de nekem, nekünk borzalmas volt.

Utána hálát adtam azért az egyszerűségért és kényelemért, ami a szoptatással járt.


Szóval sajnos nem tudom megerősíteni, hogy a tápszer jó lenne alvásra.

2023. jan. 25. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Tápszeres volt a lányom, és nagyon rossz alvó volt. Lassan 3 éves, de még mindig ébred éjszaka. Bár már csak azért hogy átjöjjön a mi ágyubkba és ott alszik tovább.

Amíg nagyon pici volt addig elaludt a cumisüveggel, utána sokáig csak ölben, ringatva. Amikor már nem bírtam el, akkor betettem az ágyába és sokáig simogatva elaludt

2023. jan. 25. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Tápszerrel aludt vagy az ölemben, sétáltam vele. Rossz alvó volt nyolc hónapos kor aztán, addig minden oké volt. Sajnos ez sok tényezős dolog.
2023. jan. 25. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Az enyém anyatejes, de kap olykor tápszert is, mert nem vagyok mindig kéznél. 😅


Mi is megjártuk a ringatózós, járkálós meg mindenes altatást. Azt hittem megkattanok. De magamnak csináltam. Aztán kertünk segítséget (szakember). Ami fontos, és amit elképzelhetetlennek hittem, hogy egy babának az a legjobb, ha magát altatja el. Ha folyton segítséggel alszik el, mint mikor fél óráig "ráztam" 🥴, ezt szokja meg. Pedig fontos, hogy maga (önállóan) tudjon aludni, ahogy nekünk is fontos. Most 6 hónapos, a 2 óránként alszik nappal, az utolsó fél órában már nyugi van, olvasunk, énekelünk, peluscsere, aztán szépen leteszem az ágyába. (előtte éves, játszás, séta, bármi). Van, hogy 15 percig még kotyog (magának magyaráz), rázza a cumit, játszik a kezével, aztán belátom. Ha nyűgös, bemegyek, adaadom neki a cumit, megpuszilom újra, aztán kimegyek a szobából. Sírni meg ilyenek? sosem szabad hagyni, igaz nem is szokott, maximum ha túl fáradt kissé vinnyog, de akkor mellette maradok. A mai napig van, hogy el kell ringatni (az ágyban), mert ahogy mi is alszunk rosszul, vagy nem tudunk elaludni, úgy a kicsik is, de ezt ők még nem tudják kezelni. De ritkán és pár perc az egész.

2023. jan. 25. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
*aztán bealszik (aut. korrektor)
2023. jan. 25. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!