Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Ez cicin alvásnak számít?

Ez cicin alvásnak számít?

Figyelt kérdés

Kezdő anyuka vagyok, így nem egyértelmű, ilyenkor alszik-e rendesen a babám. Az van, hogy szopizgat (itt még eszik), aztán szépen átmegy relax szopiba, pár másodperc szünetet tart, és cumizik párat, aztán így tovább egy 20-30 percig. Ilyenkor alszik, vagy csak relaxálgat?


Köszönöm előre!


2023. jan. 25. 15:44
 1/5 anonim ***** válasza:
75%
Teljesen mindegy, hogy alszik vagy komfortszopizik.
2023. jan. 25. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem alszik. Remélem, nem gondolod, hogy ez baj, mert nem az :-) Amúgy a kicsi babák akár tudnak egyszerre szopni és aludni is. Ha megnyomkodod úgy a melled, mintha fejnél, kiválthatsz egy újabb tejleadó reflexet, és hallani fogod, ahogy újra nyelni kezdi a tejet a baba. Akkor jó ez, ha kevésnek tűnik a tej mert lassan gyarapszik, vagy ha nagyon gyakoriak a szoptatások és mindig belealszik, és neked ez terhes.
2023. jan. 25. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is alszik. A kislányom még akkor is sokszor "szopizott" alvás közben, amikor már semmi nem volt a szájában. :D


A cicin altatással egyébként nincs baj. Arra figyelj, hogy ha elalszik, akkor tedd le, vagy legalábbis vedd ki a szájából. Néha belefér, de ne mindig, ne csak cicivel a szájában tudjon aludni. :) Engem mindenki rémisztgetett, hogy sosem fogom tudni leszoktatni a gyereket a cicin elaltatásról. Ha nagyon pocakfájós volt és mellé iszonyat fáradt, akkor én volt hogy úgy pihentem vele, hogy hagytam, hogy cicivel a szájában aludjon el. 7 hónaposan egyik napról a másikra úgy döntött, hogy nem kell neki cici. Volt két hét nehéz átmenet, amíg nem volt eszközöm az altatáshoz, aztán ringatós, majd magától elalvós baba lett.

2023. jan. 25. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A mi fiunk is ezt csinálta. Azt nem tudom, hogy aludt-e vagy relaxált, valószínűleg félálomban szopott, mert volt egy pont, amikor kiesett a szájából a mellbimbóm és akkor már biztosan aludt. Paráztam (paráztattak) attól, hogy így később is csak a mellemen fog elaludni, de nem volt ilyen gondunk, a védőnő még azt is mondta, hogy egész hamar megtanult magától elaludni.
2023. jan. 26. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Igen, csak azért kérdezem, ezt külön alvásnak kell-e számítani, de akkor úgy sejtem nem.
2023. jan. 26. 08:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!