Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Miért vállal valaki második...

Miért vállal valaki második gyereket, ha az első is borzalmas alvó?

Figyelt kérdés

Baba mama csoportokban folyamatosan panaszkodnak szegény anyukák, hogy fizikailag és mentálisan is teljesen kikészültek, türelmetlenek, veszekednek a férjükkel, kiabálnak a gyerekeikkel.

Az első gyermek is 100x kelt éjjel, mégis 12 meg 16 hónapos korukban már megfogan a kistesó.

Szülés után pedig teljesen kikészülnek, mert a nagy még mindig nem alszik (vagy visszaesik egy rossz állapotba a kistesó miatt) és a kicsi is 2-3 óránként kel jobb esetben.

Vagy tényleg ennyire kell sokaknak a két gyerek, hogy mindent beáldoznak, lesz ami lesz?

De utána meg nem bírják (a folyamatos ordítás és veszekedés szerintem már bírás kategória).


(egyébként a többgyerekes anyukák igazi hősök, én nem bírnám, minden elismerésem)


2023. jan. 28. 16:16
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
67%
Ez miatt miért ne vállalna valaki? Majd kinövi a gyerek
2023. jan. 28. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
97%
Szerintem reménykednek, hogy más lesz 🤷🏻‍♀️ nekem az első gyerek nagyon jó alvó volt, első naptól kezdve végigaludta az éjszakát. A második (2 hetes) 2-3 óránként ébred. Szóval teljesen más eddig a két a gyerek. Lehet, hogy valakinek az első nem jó alvó, de a második már igen.
2023. jan. 28. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
88%

Azért ez egy átmeneti állapot.

Nekem is rossz alvó volt az első gyerekem, és eszembe se jutott, hogy ezért ne vállaljunk másodikat. Ennél azért előrébb kell látni, ha az ember gyereket tervez.

Egyenként a második gyerekem jó alvó, és pont az ő születése óta alussza át a nagyobbik gyerekem az éjszakát, szóval ostobaság lett volna ezen parázva nem vállalni még egyet.

2023. jan. 28. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
89%
Mert tudják, hogy a csecsemőkor nem tart örökké, és bevállalnak pár év kellemetlenséget.
2023. jan. 28. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
58%

Mert nem mindenki csak a jelennek él. Van aki tud előregondolkodni éveket...


(Egy 1 éves lány (aki 6xkel) és egy 3 éves fiú (aki csak 2x) anyukája, aki egy zombi amúgy)

2023. jan. 28. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
85%

Mert az, hogy 5-6-7 hónaposan nem alszik normális.. abból nem következik, hogy 1,5 évesen sem fog aludni.


Másrészt ez egy àtmenet..

A gyerekek otthoni életének elenyésző része, ha visszatekint az ember

2023. jan. 28. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
67%
Mi azért vállalunk másodikat, mert az elsőt is nagyon szeretjük, mèg úgy is, hogy 3 éves és alig van átaludt éjszakánk. :)
2023. jan. 28. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 A kérdező kommentje:

#7 brutál 😵


Hát nem tudom, 5-6 év az ember életéből azért elég sok idő 😬

2023. jan. 28. 18:20
 9/27 A kérdező kommentje:
nagyon sokan írják, hogy 5-6 éve nem aludtak rendesen
2023. jan. 28. 18:20
 10/27 anonim ***** válasza:
63%
És ez téged miért zavar? Akartak két gyereket, és elfogadták, hogy ez ezzel jár. Te nem akarsz, nem kötelező.
2023. jan. 28. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!