Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » 16 honapos babat mivel altatni...

16 honapos babat mivel altatni/farasztani?

Figyelt kérdés

ti mivel szoktatok ""lefarasztani"" a babatokat h vegre elaludjon este?


koszi


2023. febr. 3. 23:02
 1/5 A kérdező kommentje:
kizarolag anyatejes es kizarolag csak cicire alszik el es anyukansk egy agyban kell vele aludnia
2023. febr. 3. 23:05
 2/5 anonim ***** válasza:
Nálunk sokat segített, hogy beszabályoztam a déli alvást.. délután 2ig esetleg fél 3ig alhatott, utána felkeltettem. Aztán egész délután játék. 16 hónapos, akkor ha minden igaz, már megy. Jó sok mozgás, akár futkozás, kergetőzés, labdázás, kislányom nagyon szeret pl zenére táncikálni. Ahhoz is tartom magam, hogy legkésőbb 6kor fürdés, utána már nincs nagy játék, vacsi, összebújás, elcsendesedés.. 7kor már alszik a legtöbbször. Nekem is ott kell lennem, mikor elalszik, de utána simán el tudok jönni mellőle.
2023. febr. 4. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
2023. febr. 4. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nekem is 16hónapos.

Nálunk 2féle napirend van.

Van a 6kor kelős 🤦‍♀️ ilyenkor alszik fél orát 10 fele, meg leteszem 2fele is na ilyenkor nem nagyon akaródzik neki sokszor. De ha nem teszem le, estig nem bírja ki. Ha késöbbre hagyom, sosem alszik el. Fél órát alszik kb itt is


A masik napirend a 8kor kelős. Ilyenkor csak 2kor alszik. De akkor 1 órát.


Ha nem akarja a nappali 2.alvást, akkor én kicsit eréjesebben lefogom. Aludni kell. Nem az van amit ő szeretne. Van sokszor kis hiszti, de elalszik.


Így este 9kor alvás van. Ha 2után altatnám, fenn lenne 11-éjfélig is.



Nekem 10hónapisan elhagyta a cicit. De a póz megmaradt. Én ülök, ő meg fekszik a karomban. Csak cumival.


Ja és ami szerintem fontos, a délutáni fárasztás. Mi ha esik ha fúj délután az udvaron vagyunk. Tegnap is 1.5 órát futkároztak, pocsojáztak az esőben pl. Amúgy kismotrozik, trambulinozik, sétál, futkározik. Nem caak a babakocsiba van tologatva mint sok gyerek. Abba nem fárad el.

Ha tényleg ítéletidő van, nem tudunk kimenni, latszik is. Akkor 10elött esélytelen leraknom.

2023. febr. 4. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Játszok vele, "fogócskázunk", képeket nézünk, hogy mi micsoda, táncolunk. Nem kell külön lefárasztani. Többnyire egyszer alszik napközben másfél órát. Esti fekvés 8 és 9 között van, reggeli kelés 7-8 között. Napközben mi arra is figyelünk, hogy ne legyen túlterhelve az idegrendszere. Nincsenek villogó, zenélő, idegtépő játékai, nem szól a tévé állandóan, és zene sem megy. Én énekelek, vagy közösen zenélünk zongorán, rumbatökkel, xilofonnal, stb. Nálunk ez jött be. 14 hónapos.
2023. febr. 4. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!