Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Kivitelezhető az altatás...

Kivitelezhető az altatás esténként babaöbölben, napközben saját szobában, kiságyban?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Első kisbabánkat várjuk. Nem szeretnénk kirakni szegényt a szobájába egyedül. Nem lennénk úgy nyugodtak, de azt sem szeretnénk, hogy egy ágyban aludjon velünk.


Megéri megvenni a babaöblöt? Esténként könnyebb lenne etetni úgy, és közel lenne hozzánk. Napközbeni alvások sikerülhetnek a szobájában kiságyban?


Vagy ne vásároljunk babaöblöt, és a kiságyát tegyük a mi szobánkba?


De akkor üresen álljon ott a kis szobája?


Nem tudom mi lenne a megfelelő döntés, nálatok mi vált be?


Az elsődleges szempont, hogy ő biztonságban, nyugalomban érezze magát.


Köszi



2023. febr. 5. 11:58
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Gondolkodtam én is annak idején babaöblön, de végül az ágyát raktuk a szobánkba. 7-8 hónapos volt mikor átkerült a saját szobájába.

"De akkor üresen áll ott a kis szobája?" Nézd, a szobának ez nem fog lelki sérülést okozni 😂 A többi bútort attól még beteheted. Én például ott pelenkáztam míg pici volt, ott öltöztettem, stb...

Barátnőm vett babaöblöt, és volt egy kiságy is a gyerekszobában amiben nappal aludt a gyerek. De ő azért csinálta így, mert nem fért volna be a kiságy a hálójukba.

Én nem bántam meg, hogy nem vettem plusz egy kiságyat (babaöböl). A második gyerekhez már fogok venni, mert már hozzánk sem férne be más a hálóba.

2023. febr. 5. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Ha a kiságy van a szobában, akkor is érzi, hogy ott vagyunk neki? Az öbölben valamiért úgy érzem közelebb érezné magát... Először vagyok döntésképtelen. 😂
2023. febr. 5. 12:37
 3/9 anonim ***** válasza:
Azt neked kell mérlegelned, hogy átmászkálsz, vagy az ágyad mellé fekteted. Ez mind egyéni. Vannak olyan kiságyak, aminek le lehet szedni az oldalát. Esetleg abban gondolkozhatnál. Odarögzíted az ágyatok mellé. Ha nem válik be, akkor kiságynak használod. Babaöbölt akkor vennék, ha tutira tudom, hogy kell és használjuk.
2023. febr. 5. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
67%

Én fotelágyat veszek a babaszobába, hogy kéznél legyek. Egy ágyban nem mernék aludni a babával, mert veszélyesnek tartom (forgolódom). Plusz nekünk van 3 cicánk, akik miatt a mi szobánkban nem is lehetne a baba sem kiságyban, sem öbölben, mert az egyben nappali is, az a cicák főhadiszállása, őket onnan nem csukhatom ki.

A babaszoba az egyetlen a lakásban, ahonnan ki tudom a macskákat zárni.

2023. febr. 5. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Én szeretném meg őrizni a kispápával az intimitást, szeretünk együtt aludni nagyon. Nem szeretnék nélküle elaludni soha, szükségem van rá meg neki is. Ezért vetettem el azt az ötletet még a legelején, hogy én költözök a babával a szobájába. A férjem is sokkal nyugodtabb ha a közelünkben tudhat minket, azt mondta aludni sem fog tudni az első hetekben, úgy félti.


Köszönöm szépen a segítséget, arra jutottunk, hogy első körben megpróbálkozunk azzal, hogy a kiságyat a mi szobánkba rakjuk, közel az ágyunkhoz. Meglátjuk mennyire fog ez így működni, aztán ha nehézségekbe ütközünk, veszünk egy öblöt.

2023. febr. 5. 13:16
 6/9 anonim ***** válasza:
3 hetes a babám, napközben a nappaliban alszik a kanapén, egy hosszabb alvása van napközben, akkor kiságyban. Éjszaka viszont kiságyban, a saját szobájában. Nekünk eddig így bevált, de maximum 3x kel éjszaka, így nem megterhelő átmenni. A szobájában pelenkázzuk, és van bent egy szoptatós fotel is, éjszaka abban etetem. Nekünk nem jön be az együttalvás.
2023. febr. 5. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Mi babaöblöt használunk, én nagyon szeretem, már a második gyerekkel használjuk. Persze ha megoldható a levehető falú kiságy, akkor az is ugyanolyan jó, nálunk sajnos nincs elég hely hozzá. Én alapból együttalvás-párti vagyok, és az is voltam a szülés előtt is. Napközben nyilván nem ott alszik a gyerek, mert én sem ott vagyok, de éjszaka igen, és nem csak, hogy kényelmes így az együtt alvás, de biztonságos is. Mondjuk a légzésfigyelő nem használható ilyen konstrukcióban, de lehet venni pelenkára csíptethetőt, ha esetleg fontosnak érzed.
2023. febr. 5. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Én megnántam.hogy nem.vettünk az első fiamnál babaöbölt.Most már beis szereztük a második babának

26hkm

2023. febr. 5. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Mi is amikor terhes voltam megbeszéltük, hogy amíg pici, babaágy, aztán megy a saját kis szobába. Nagyon elhatározza magát sokmindenre terhesen az ember, de ahogy megszületik a kismanó minden változik .


Valóság:

Kiságyat beraktuk az ágyunk mellé, de egyrészt a csöpp emberke elveszett benne, másrészt szopinál nem volt jó mindig felállni (nem lehetett az oldalát lenyitni), harmadrészt kellett neki is nekünk is a közelség jobban. Beszereztük a babaöblöt, szopinál simán csak felültem kivettem, másrészt a legnagyobb előny hogy ha felkelt és a kezem odaraktam sokszor visszaaludt. Babaöböl hatalmas találmány és mindenféleképp ajánlom! Kinőtte, visszahoztuk a babaágyat. Tök jó volt addig, amíg el nem jutottam oda hogy mentálisan zakkanok a pihenés hiányában, ezért minden este ment az ágyba aztán ha jött az első szopi kivettem és rajtam aludt utána. Lehet kövezni érte. Ezek után jött a szeparációs szorongás 7 hónaposan és ahogy altatásnál raktuk volna az ágyába felkelt ordított, de ahogy magam mellé raktam elaludt. Így simán aludt éjszaka, ha éhes volt felém fordult és ment is a cici. 10 hónapos lesz és velünk alszik, még mindig szopizik, fogzós időszakban 8x kelünk min. éjszaka, így neki is és nekem is ez jó . Boldog anya boldog baba. Most vettünk leesésgátlót mert a kiságy visszakerült a szobájába, hogy ne foglalja a helyet, plusz ha napközben alszik szokja ott a helyet.

2023. febr. 5. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!