Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » 20 hónapos babámnak felborult...

20 hónapos babámnak felborult az alvásrendje, rettentő nehezen alszik el este. Mit tudok tenni, hogy minden a régi legyen ?

Figyelt kérdés

Eddig szépen 7 körül megfürödtünk és elmentünk aludni, még szobájában sötetben megissza a tejét, egy kis kézben simogatás után leteszem az ágyába, párat fordul és már alszik is, legrosszabb esetben is 9re már alszik. Most az utóbbi 1 hónapban ez már nem így van....8 után-9 körül tudunk csak fürdeni menni, mert nagyon éber még 7körül, fürdés után szokásos tej, simi, de annyira játekos még akkor, elkezd rikácsolni,nevetgélni, majd kiugrik a kezemből, ágyába be sem tudom tenni, ezért aztán a nagy ágyba fekszem le vele ami a szobájában van, de az ágyban annyit forgolódik, ütöget,játszana....egyszerűen nem bír elaludni, álmosságnak jele sincs. Van 11- fél12 amire elalszik és átrakom a kiságyába. Tudom szar anya vagyok de volt arra is példa hogy telefonon indítottam neki mesét hogy álljon meg 1 percre, arra mindig megáll és nézi és arra alszik el. Nem szeretném ha telefonra aludna el, nagyon rosszul érzem magam ez végett hogy már ehez kell folyamodnom, de nem tudom mit csinálhatnák másképp hogy könnyebben aludjon el. A napirendünk nem változott, minden ugyan az.

Tudnátok tanácsot adni?


2023. febr. 8. 23:37
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Vannak alvasmegborulasok, mikor ha fejre állsz se alszik el rendesen.Lehet ebben vagytok.Vagy nem fárad el eléggé,keveset vagytok levegőn,vagy épp sok inger éri.De akár attól is lehet hogy túl sokat alszik ebéd után
2023. febr. 9. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A telefonon mesenézés alvás előtt még ront a helyzeten. Lehet, hogy délután nem kéne sokat aludni. Alvás után menjetek ki sokat sétálni. Illetve alkalmazkodj kicsit az aktuális igényeihez. Gondolom még nem dolgozol, nem kell reggel korán kelnetek.
2023. febr. 9. 02:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy a telefon ront a helyzeten, szomorú is vagyok ez végett. Ebéd után tényleg sokat alszik, van hogy 3 órát is, ezen megpróbálunk valtoztatni, de ez eddig nem volt problema.
2023. febr. 9. 06:57
 4/5 anonim ***** válasza:

18hónapos a lányom. Nálunk akkor jött el ez, amikor a nappali alvás már sok volt neki. Elötte nekem is 2-3 órat aludt.

Most kel.7kor, délbe max 1órát hagyom, ha annál többet alszik, minden borul.

Így 7kor vacsi, utana fürdés, ha tetszik ha nem, majd egy mini játék a tesóval és alvás.

9kor alszik el ( ha többet alszik délben, akkor 11-éjfél. Illetve 9 elött nekem sosem aludt)

2023. febr. 9. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
54%
Kb ennyi idős volt a lányom, amikor ebbe az időszakba léptünk. Sokat aludt napközben, vmikor 3 órát is, és ha nem volt rendesen lefárasztva, akkor borzalmas volt, éjfélig is simán fent volt. Én vacsora, fürdés után kiiktattam a tévét. Persze ezektől sem lett rögtön jó az alvása, szerintem ez vhogy evvel a korral jár, mert 2 éves kora után elmúlt.
2023. febr. 9. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!