Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Nem sok ez? Gond lehet?

Nem sok ez? Gond lehet?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Van egy 18hónapos örökmozgó kisfiam, aki még napközben 2x alszik. Sokan mondják, hogy egy ekkora gyereknek már elég lenne a napi 1 alvás is.. meg hogy biztos valami betegség áll mögötte azért alszik ennyit. Kérdésem az lenne hogy mennyire normális ez? Tényleg betegség is lehet?

Ahogy kinéz egy napunk.

Reggel fél8körül ébred. 8ig ágyban van.

10kor elalszik itt átlagban masfel órát alszik.

Majd legközelebb d.u 2-3ora között alszik. Itt is masfel 2 órát kB.

Este 8kor fürdetés olyan 9körül általában már alszik.


Nektek mennyit alszik az ennyi idős babátok? Köszönöm ha tudtok válaszolni.


2023. febr. 9. 10:24
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen egészséges. Neki több alvásra van szüksége. Örülj neki! Addig van egy kis időd másra is :) Ne aggódj, hamar leszokik róla, hamarabb, mint hogy te szeretnéd :)
2023. febr. 9. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen akkor nem parázok. Csak annyian akarják belém szuszakolni ezt hogy biztosan beteg azért alszik ennyit, hogy már komolyan vizsgálaton gondolkoztam.

De egy kiegyensúlyozott boldog gyerekről van szó, ezért nem is értem.

De köszönöm megegyszer 🤗

2023. febr. 9. 10:32
 3/13 anonim ***** válasza:
87%
Csak irigyek, mert nekik nincs ennyi szabadidejük :D
2023. febr. 9. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Kb ennyit aludt a 16 hónapos fiam is, mondjuk sajnos 1 héttel ezelőttig ( 3 foga jön egyszerre úgyhogy lemondtunk az alvásról egy időre).

De előtte este 8tól reggel 8ig aludt kb (de volt hogy 9ig), plusz ebéd után 2,5 órát. Én is gondolkoztam hogy lehet hogy ez sok, de aztán arra jutottam hogy csak az én alvókámat örökölte :D ne aggódj, élvezd ki hogy van szabadidőd :)

2023. febr. 9. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 2 évesen igaz csak egyszer aludt napközbe de 3-4 órákat. Este meg 12 órát egyhuzamba. Most 2,5 éves es normál esetben 9 tol reggel 8ig alszik néha 9ig is
2023. febr. 9. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Nekem 16hós a lányom, igaz.

Reggel 7kor kel, 10fele alszik kb fél órát. Majd 2-3közt még felet. Este 9kor alszik el. Éjjel már csak 2-3x kel.


De rola tudom, hogy extra kevés alvásigényű. Tesója is ilyen (volt).

Szerintem nincs a te fiaddal sem semmi gond. Összetenném a 2 kezem, ha az enyém ennyit aludna.

2023. febr. 9. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
A kislányom 15 hónapos, pontosan ennyit alszik, mint a kisfiad, és semmi jelét nem mutatja, hogy kevesebbet szeretne. Nincs ezzel semmi gond szerintem.
2023. febr. 9. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
20 honaposan ment a gyerekem bolcsibe, elotte kicsivel szokott le a delelotti alvasrol. Kb ugyanennyit aludt. O is nagyobb alvasigenyu, de aktiv is. Delutani alvasrol meg 5+ evesen szokott le egyebkent.
2023. febr. 9. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Szerintem nem sok, 2x másfél óra nappal teljesen jó.
2023. febr. 9. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Hűha köszönöm szépen nagyon megnyugtattatok 😊

Egyébként az éjszakát végig alussza 3honapos kora óta.

Habár enis nagyon szeretek aludni, akkor valószínűleg örökölte 😄

Köszi megegyszer aranyosak vagytok 😇😊

2023. febr. 9. 15:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!