Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Hogyan szoktassam vissza a...

Hogyan szoktassam vissza a gyerekem a 9 órai alvásra?

Figyelt kérdés

Egy megfázás miatt felborult az alvás programunk amit mindig tartottunk, eddig ha felborult a program nagy nehezen vissza állítottam, de most nem hagyja magát.

Nagyon álmos, alig áll a lábán de attól még játszik, rohangál, és sírdogál meg dörzsöli a szemét. Álmos de nem akar elaludni, mellé fekszem az ágyba és ő keresztül mászik rajtam csak hogy még fent legyen.

Nem tetszik így mert kinlódik a gyerek is én is. Mi tévő legyek? 9 helyett 11 kor alszik el legjobb esetben, 9 kor kel mint azelőtt, a déli alvás nagyjából visszafele áll de az sem az igazi. Az esti egy borzalom.


2023. febr. 13. 22:28
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
26%

Szia ilyen nálunk is volt..én "lefogtam" majd sírt és így gyorsan elaludt.pancsi után már egyből fektesd le és sahna kicsi erélyesebben kell bánni vele.szerintem pár nap és visszaáll

Délutáni alvás is befolyásolhatja

2023. febr. 13. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
18%
Én a kérdést sem értem. Normális embereknél nem a gyerek dirigál a szülőnek. Alvás van és kész. Ha hisztizik, kap egypár pofont és majd megnyugszik.
2023. febr. 13. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Nem fogom le , sem nem pofozom fel,sem nem hagyom sírni. A korát elfelejtettem leírni 1 év 4 hós. De ha nagyobb lesz sem fogom pofozgatni.
2023. febr. 13. 22:45
 4/11 anonim ***** válasza:
21%
Akkor.meg ha nem csinálsz semmit ahig írták akkor had menjen
2023. febr. 13. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Pofont énsem adnék...

Délután nem.alszik túl sokat?

2023. febr. 13. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
75%
Sotetits be teljesen. Ha nem lát semmit csak nem rohangal meg játszik. Amúgy tarts ki, a kovetkezetesseg hasznalni fog csak nem rögtön.
2023. febr. 13. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
90%
Másfél évesemnél eddig 80%-ban bevált az, hogy ilyenkor a hátamra vettem a hordozóba. Ha álmos volt, csak nem bírt leállni, ettől elnyugodott és 10-20 perc alatt elaludt. Fehér zajjal is rá lehet segíteni. Hasonlít a lefogós módszerre, csak sírás nélkül. Közben meg elmosogattam, fogat mostam, kiteregettem vagy ami épp kellett, ahelyett, hogy a gyerekszobában szenvedünk mindketten. A maradék 20%-ban is elnyugszik, és utána már könnyebb elaltatni. Néha nem, de akkor is legalább el van mosogatva :-)
2023. febr. 13. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is beválik a teljes sötétség, és halkan elkezdem elpakolni a jatékokat, az ölembe ültetem és mesét olvasok vagy elkezdek valami számára érdekes dolgokat mondani hogy rám figyeljen. Ha menni akar akkor megy, de visszakísérem az ágyba, vagy visszahívom az ölembe. Meg kell próbálni lenyugtatni, nyudodtan, lassan beszélni hozzá, megölelni hogy leálljon a mozgásban. Pofon és lefogás nélkül. A hordozó jó ötlet.
2023. febr. 14. 04:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Nappal mennyit alszik?

Nem lehet, hogy sok mar neki?


Nekem 16hos szintén a lanyom. Reggel 7kor kel, 1kor alszik 1 orát, majd este 9kor alszik el este.

2023. febr. 14. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Most hogy beteg volt aludt 2-3 órát is, általában 2 órát alszik délben
2023. febr. 14. 20:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!