Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Hogyan sikerült a kiságyba...

Hogyan sikerült a kiságyba szoktatni nappali alvásra a babátokat? Milyen idős volt akkor, hogyan aludt előtte?

Figyelt kérdés
Nyilván nem az érdekel, aki már az elején lerakta és magától elaludt, hanem az átszoktatás.

2023. febr. 24. 11:30
 1/2 anonim ***** válasza:

Nappalra könnyű volt. A nagyot 3 hónapos kora környékén szoktattam a kiságyba nappali alvásra, előzőleg karban/cicin elaludt és utána magam mellé a kanapéra raktam babafészekbe. Először a fészket raktam a kiságyba, pár nappal később fészek nélkül. 2-3 nap alatt beleszokott simán.

A kicsi most 3 hónapos, ugyanúgy karban/cicin alszik el, de még ha csak a gondolat megfogalmazódik bennem, hogy esetleg letegyem, akkor már felébred, szóval esetében még ötletem sincs :D Pedig sokat van ő is a babafészekben. Cserébe ő meg éjszaka a saját ágyában alszik, ellentétben a nővérével, aki még most is átjön közénk éjszakára (és eleve csak 1,5-2 éves kora körül sikerült rávenni, hogy a saját ágyában aludjon el, hogy legalább az este egy részét ott töltse, amikor már terhes voltam a kicsivel).

2023. febr. 24. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Az első 2 hónapban csak pihenőszékben aludt, ha átvittem, azonnal kipattant a szeme és sírt. Utána kis ringatás után, még nem alvva, hanem félkómában egyszer sikerült letenni a kiságyba és elaludt. Utána hol sikerült, hol nem, de próbálkoztam és eljutottunk oda, hogy letettem az ágyba éberen, de sikerült ott maradva, cumival, fehérzajjal elaltatni. Aztán kb 6 hónapos korára eljutott oda, hogy betettem a kiságyba és ha ott maradtam, akkor nyafogott, hogy vegyem ki, nem volt hajlandó aludni. De rájöttem, hogy ha kimegyek, akkor pár percen belül magától alszik. Azóta ledobom az ágyba, játszik pár percet a pingvinjével, aztán eldől oldalra. :D
2023. febr. 24. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!