Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Mi a teendő, ha a baba szívese...

Mi a teendő, ha a baba szívesebben alszik a kiságyon kívül?

Figyelt kérdés

Kisfiam májusban lesz 1 éves. Pár hete éjszaka ki kell venni, és rajtunk alszik vissza. És csak akkor lehet betenni az ágyba, ha nagyon nagyon mélyen alszik. De az utóbbi időben már szinte óránként csinálta. Nappal is, éjszaka is.

Nappal a férjem egyszer felvette, aztán nem az ágyba tette vissza, hanem a kanapéra. És láss csodát, a gyerek aludt hang nélkül.

Azóta többször próbáltuk, és ha a saját ágya helyett a kanapéra tettük, vagy próbaképpen a mi ágyunkba, aludt szépen, sokkal kevesebbszer ébredt.

Magunk mellé nem akarjuk venni, de a nappaliban a kanapén se kényelmes vele éjszaka.

Mi lehet a megoldás?

Leesésgátlós ágyhoz szerintem még kicsi. Félek, hogy fel akarna állni benne, vagy elkezd mászni, és leesik.

Nincs ötletem. Nem tudom mi lenne jó?


2023. ápr. 25. 21:21
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Matrac a foldre (ala kartont tenni, vagy agyracsot, hogy jarjon kicsit a levego alatta), ameddig agyat nem kaphat, vagy en ebben az idoszakban korberaktam az agy mellett a padlot parnakkal, matraccal, illetve leesesgatlokat tettem az agyra (nalunk csak a kicsit tudtam betenni a kisagyba, a nagyot sosem, meg a tiednel is felszinesebben aludt.
2023. ápr. 25. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Kisfiam azóta alszik mióta kitud jönni a kiságyából...befekszik közénk..

Hiába rakom az ágyába sose alszik max 3-4 órát benne aztán kivándorol

Nem tudunk mit csinálni...

Próbáld meg kipóckolni ne essen le az ágyról,de a kanapé az tuti nem egészdéges neki

2023. ápr. 25. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Igen, tudom, azért keresek megoldást. Mert nekünk is baromi kényelmetlen a kanapé, hát még neki.

Vettünk a kiságyhoz leesésgátlót, de nem mertük egyelőre felrakni. Mert attól félek, hogy mondjuk megébred, feláll, aztán átesik rajta.

2023. ápr. 25. 21:31
 4/10 anonim ***** válasza:
51%
A masik oldalara lehet tenni parnakat. A babafeszek nem segit?
2023. ápr. 25. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Egy ismerősöm úgy oldotta meg ezt a kérdést, hogy vettek egy egyszemélyes ágyat, az van közvetlenül a falnál, mellette rögtön a szülői ágy. A fal mellett alszik a kicsi, középen anya, apa a másik szélen. Leesésgátló pedig a szélső ágy végén, hogy arra ne tudjon gurulni.
2023. ápr. 25. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Én vennék neki floorbedet és körbepárnáznám. A padlónál lentebb nem tud esni. :) Az én fiam 4 hónapos, de 1 éves koránál tovább nem tervezzük neki sem használni a rácsos ágyat, mert már most kínlódik benne csak, hogy akadályozza a mozgásban.
2023. ápr. 26. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Nekünk a fiam 15 hónapos korában éjjel 3 órás ébrenlétet szüntetett meg a leesésgálós ágy. Éjfélkor felkelt és 3 körül aludt vissza.

Új ágyban meg aludt, mint a kisangyal.

A kislányom alvása se volt túl remek 1 éves korában, nála nem vártunk még 15 hóig sem a leesésgátlós ággyal és ő is sokkal jobban aludt benne.


Egyébként amint felkeltek reggel jöttek is át a hálónkba, eszükbe se volt egyedül kószálni. :) nekem meg arra kipattant a szemem, hogy nyílik az ajtó.

2023. ápr. 26. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Most nap közben kipróbáljuk, hogy az ágya mellé lerakunk egy szivacsot. Aztán meglátjuk, hogy ott alszik-e.

Annak idején a lányom is 1 évesen kapott leesésgátlós ágyat, de neki azért nem volt ennyire vészes az éjszakai alvása előtte se. De ő ügyesebb volt ennyi idősen, simán fel-le mászott az ágyról. Vagy csak gyorsan megtanulta. Erre már nem emlékszem. 😅

2023. ápr. 26. 08:47
 9/10 anonim ***** válasza:

Nálunk hasonló volt a helyzet, a kisfiam 10 hónapos volt. A matrac és a párnázás nem vált be.

Hasonló megoldást választottuk, eltelt egy év és még mindig imádjuk.

[link]

IKEA kura ágy hack.

2023. ápr. 26. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
floorbed a legjobb! És az is fontos hogy sokat legyen az ágyában, lehet ismeretlen neki, mert mikor bent van már alszik és idegen helyen kel fel, nem vagytok ott sokat napközben, lehet a kanapé azért jobb neki mert ott ismerős. Lányom minden alvásblokkban felnyitja a szemét körbenéz és ha minden ok akkor alszik vissza, gondolom nálatok is ezt csinálja a babó, és ilyenkor észreveszi hogy o-ó, baj van, ez nem az a hely ami jó nekem, és ezt kell megtörni, vagy új ággyal amiben ti is belefértek játszani, vagy marad a kiságy, csak napközben rakjátok be többször és játszatok benne
2023. máj. 5. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!