Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Hogy tudok segíteni áttérni...

Hogy tudok segíteni áttérni két alvásról egyre?

Figyelt kérdés
Eddig úgy aludt, hogy volt egy délelőtti és délutáni alvása, éjjel pedig este 9-től reggel 6-ig aludt, csak enni kelt. Pár napja a délutáni alvása kitoltódott este 6-ra, éjfélig alszik, utána fent van 2 órát és alszik reggel 6-ig. Szerintem próbál 2 alvásról 1 alvásra áttérni, de se délelőtt, sem délután nem tudom egy perccel tovább sem ébren tartani. Úgy lesz álmos, hogy az egyik pillanatban még tök jól elvan, aztán szinte azonnal ordítani kezd, leteszem az ágyba és egy percen belül alszik. Tudtok valami tippet, hogy hogy segítsek neki átállni az 1 alvásra, hogy éjjel ne dorbézoljon? Borzasztó fáradt vagyok.
2023. ápr. 28. 21:38
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nincs összefüggés. Nálunk hónapok óta megy az átmenet. Ha egyet alszik, akkor is felkel éjjel sokszor. Annyival jobb, hogy este hamarabb el tudjuk altatni. De éjszaka semmi különbség.
2023. ápr. 28. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Kb. két hét volt mire átszokott. Őt ébren lehet tartani, de komoly idegrendszer kell hozzá, így ritkán kísérletezek vele. Én azzal próbáltam segíteni, hogy a délelőtti alvását toltam ki kicsit, hogy rövidebb legyen egy alvás után az esti alvásig az idő. Abban a két-három hétben volt szenvedés. Egy alvás még kevés volt, kettő sok, aztán egyszercsak rászokott, hogy többet alszik ebéd után és simán bírja estig, éjszaka sem kel.
2023. ápr. 28. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Születése óta sosem volt ilyen, hogy éjszaka sokáig fent van, szerintem mindenképp valahogy ezekhez az új alvási szokásokhoz van köze. Jó lenne, ha legalább este 8-ig ki tudnánk tolni az esti fektetést, a 6 óra mégis csak korán van. Megpróbálom akkor délelőtt több ideig fenn tartani, mert akkor aránytalanul sokkal kevesebbet van ébren alvás nélkül, mint délután.
2023. ápr. 28. 22:18
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
És ha délelőtt ébresztenéd, hogy legyen álmos hamarabb délután? Vagy azt rosszul viseli?
2023. ápr. 28. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy a délelőtti 40 perces alvása az pont egy alvásciklus. A délutáni alvásából fel szokott ébredni 40 perc után, akkor kiveszem, megetetem, próbálok vele játszani, de dörzsöli a szemét és addig nyöszörög, amíg vissza nem teszem az ágyba. És utána alszik még órákat.

Most éjjel viszont este 6-tól aludt 10-ig, evett egyet, és ébredés nélkül aludt 5-ig. Most megint evett egyet és megint visszaaludt. Én már őszintén nem értem, mi történik. Sosem aludt ilyen sokat.

2023. ápr. 29. 05:19
 6/7 anonim ***** válasza:
Mennyi idős? Idegrendszeri, vagy mozgásfejlődés is okozhat éjszakai ébredéseket úgy, hogy nem tud visszaaludni órákig. Az éjszakai 10-12 órás alvás babánál teljesen normális, de az is lehet, hogy ő összevon egy nappalit az éjszakaival, így mégtöbb. Szintén állhat mozgásfejlődés mögötte. Pl. tanul felállni, így nagyon el is fárad napközben.
2023. ápr. 29. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
10 hónapos, már áll, kapaszkodva szalad is, néhány lépéseket megy is önállóan, ha a végén a karunkba tud dőlni. Foga nem jön most. Ma viszont napközben csak egy 40 perceset aludt, most 11 órája van fent és még nem tűnik álmosnak.
2023. ápr. 29. 18:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!