Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Miért nem alszik jól pár...

Miért nem alszik jól pár napja a babánk? Miben tudnék érdemben segíteni ezen az éjjeleken?

Figyelt kérdés

7,5 hónapos babánk azért jól szokott aludni, max egyszer kellett kelni hozzá jó ideje. Most volt 3 éjjel, amikor viszont 6-10 alkalommal kelt. Vagyis sokszor csak sírt álmában, mert amikor felvettem sem nézett rám, láttam, hogy pár másodperc után ébredezett. Napközben jó kedve van, nem hiszem, hogy beteg lenne. Az alsó két foga már kibújt, a többi még nem. Ezt a két fogat kb meg se éreztük, esetleg csak egy nagyon kicsit volt nyűgös miatta. Nagy szerencsénkre. A napokban kóstoltattam vele a natúr joghurtot gyümölcsös pürével. Először erre gyanakodtak, de reggel 9felé kapott és napközben semmi baja, vidám, jó a kedve is.

Mozgása most fejlődött nagyobbat. Múlt hétfőn kezdett előre halad. Nem kúszik, hanem valahol a kúszás és a mászás között, mert a hasát és a popsiját megemeli, úgy megy előre. Most már négykézláb rugózik is előre-hátra.



2023. máj. 9. 07:45
 1/5 anonim ***** válasza:
51%
Ha esetleg korai lenne a hozzátáplálás nála, vagy a tejtermék bevezetése, az pont, hogy ki tud jönni éjszakai gyakori ébredés formájában. Sajnos volt benne részem.
2023. máj. 9. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Már több mindent kóstolt. Maga a hozzátáplálás nem hiszem, hogy korai lett volna, mert 4,5 hónapos kora óta kóstolgat apránként.

Joghurtra gyanakodtam én is először. Csak furcsa volt, nappal ugyanúgy aludt meg, hogy egyik nap átaludta az éjjelt és ugyanúgy kapott aznap 2-3 kis babakanál joghurtot. Néhány éjjel még ilyen rosszul alvós volt. Most nem adtam neki joghurtot, majd pár hét múlva megpróbálom újra. Hátha az volt a baj tényleg.

Köszönöm szépen a válaszodat! :)

2023. máj. 9. 08:55
 3/5 anonim ***** válasza:

Mind a 2 gyerekemnél 8hónaposan elromlott az alvás.

8hónapos koruk körülig átaludtak az ejszakát, onnan viszont borult minden.

Fiamnál 13 hónapos koráig tartott, lanyom 19hónapos, talán most javul.

Ez idő alatt 5-10x keltek éjjel.

2023. máj. 9. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A fiamnál 7 hónapos korában romlott el az alvás. Addig alig ébredt, akkor is max cumit kellett adni neki. Onnantól viszont sokszor ébredt, sokat sírt. Aztán azóta is hullámzó, előfordul néhány jobb éjszaka, de összességében elég gyatrák az éjszakáink. Most lesz 1 éves.
2023. máj. 9. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Remélem, hogy a joghurt volt korai és minden visszaáll.

Kedves 3 és 4-es válaszoló, nektek kitartást kívánok! Egyre jobb esti alvásokat! :)

2023. máj. 9. 10:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!