Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » 1,5 hónapos kisfiam hasfájós,...

1,5 hónapos kisfiam hasfájós, 2 napja csak hason alszik.Viszont félek a bölcsőhalál miatt,azt írják nagyobb az esély,ha 2 éven belül lettem újra terhes, ami igaz is,koraszülött is volt.Tudnátok írni pár tapasztalatot, aki ugyan ebbe a helyzetbe volt?

Figyelt kérdés
Van légzésfigyelőnk. 36.hétre született.
2023. máj. 10. 20:41
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
72%
Voltál elsősegély tanfolyamon? Tudod mit kell tenni, ha riaszt a figyelő?
2023. máj. 10. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
11%
Nem mondta az orvosod, hogy az első két hónapban az oldalát kitámasztva kell fektetni? Hason csak akkor ha figyeled, és rá rá tudsz nézegetni. Éjszakára jobb ha oldal tartásban van a kiságyban.
2023. máj. 10. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
De igen, eddig oldalt vagy háton aludt. Éjszakára nem merem hason altatni. De napközben is aggódom, mert elég jól megszerette
2023. máj. 10. 20:52
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Enyèm is hasfájós volt a 6.héttől 3 hónapos koráig és hason tudtam csak altatni, mert sokat bukott és csak így nem fájt Neki annyira. Nekem ezt javasolta a doki is, légzésfigyelőnk is volt/van. Mindhárom gyerekem hason alvó volt sokáig. Oldalukra is tettem de elég hamar elfordultak a hátukra úgy meg baromira nem szerencsés ha feljön a tej.
2023. máj. 10. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
A kisfiam újszülött korától kezdve csak hason tudott aludni. Már a kórházban is így altatták a csecsemős nővérek (ott is volt légzés figyelő). Érdekes, ő nem volt hasfájós, nem úgy mint a nővére, aki meg pont hason nem szeretett aludni.
2023. máj. 10. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Nekem meg már a kórházban volt olyan csecsemős, aki hason tette le aludni a babámat. Szerintem ez olyan téma, amiben mindkét oldalon van pro és kontra, mert háton fekve meg pl megfulladhat ha bukik és az visszamegy. De alapvetően egy egészséges csecsemőnél sem a hason alvás, sem a háton alvás nem kéne hogy gondot okozzon. Mi simán altattuk hason is újszülött korától.
2023. máj. 10. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Az újabb kutatások már bizonyították, hogy a hason alvasnak és a többi tényezőnek semmi köze a SIDS-hez, hanem valamilyen enzim hiányához.
2023. máj. 10. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Az én fiam is 36 hétre született, ráadásul otthon sárgult be. Van légzésfigyelőnk, úgyhogy én nem parázom túl a dolgot. Az első 2 hétben riasztott napközbeni alvásnál 2 alkalommal, de valószínűleg csak túl pici volt a légzéskitérés, mert az egyiknél konkrétan 1 lépésnyire álltam a kiságytól és rögtön láttam hogy szuszog a pici. Pedig Angelcare. Szerencsére téves riasztások voltak. 3 hetes korától hason altatom, előtte oldalt volt. A feje alá sosem tettem kispárnát vagy textil pelust pluszban, a feszes lepedőn alszik.

Most fél éves.

2023. máj. 10. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
86%

2. Ha valamit kell, akkor háton altatni. De semmit sem kell. Eszembe nem jutott volna mindenféle ronggyal, meg felcsavart takaróval kitámasztani. Ha nektek így volt jó, örülök, de légyszíves ne mondd meg mit kell csinálni, mert láthatóan fogalmad sincs.


Kérdező, a bölcsőhalált nem állítja meg semmi. Hason könnyebben fullad meg a baba, nehezebben veszi a levegőt, de a bölcsőhalál ha bekövetkezik az a szülőtől független dolog. Vannak praktikák, amik segíthetnek, de mivel egy hormon hiánya okozza, így belátható, hogy ezek maximum a fulladás esélyét csökkentik. Javaslatom egy baba elsősegély tanfolyam és, hogy aludjon külön, kemény matracon, feszes lepedővel, de melletted a pici. Ez minden szülő rémálma, de azért nagyon kicsi erre az esély. Próbálj meg megnyugodni és te is pihenni! Nekem mindig kimerülten jött az aggódás.

2023. máj. 11. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

A fiam 6 hetes koráig sokszor ébredt, nem aludt elég mélyen. Akkor jöttünk rá, hogy hason szeret aludni. Már a kórházban is hasra tették a nővérek, de én itthon féltem.

Aztán láttam, hogy onnantól jól alszik, kipiheni magát, így mindig hason aludt. Egészen addig, amíg megtanult forogni. Azóta megoldja, bár most is sokszor alszik hason.

2023. máj. 11. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!