Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » 1éves kisfiatoknak milyen...

1éves kisfiatoknak milyen meséket olvastok?

Figyelt kérdés

2023. máj. 16. 04:34
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Konkrétan nem hallgat végig semmit egyelőre. Így csak lapozzuk a Bogyó és Babócákat, és elmondom neki, mi van a képen.

A figurákat nagyon szereti benne, van ilyen memóriakártyánk (a nagylányé volt), abban is mindig meg kell mutatni, ki kicsoda.

Ezen kívül van egy Mickey egeres könyve, amiben tűzoltó a Mickey egér. Azt is nagyon szereti, de abban is én mondom a képekhez a dolgokat. Néha-néha előfordul, hogy fel is tudom olvasni ami ott van, de inkább itt is a mutogatás, a kérdezés megy nála. Vagy én kérdezek, és ő mutat, vagy ő mutat, nekem meg meg kell mondanom, mi az. :)

2023. máj. 16. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
70%

Kukucs-könyveket lapoztunk. 1 évesen még nem hallgatott végig semmit. 1,5 évesen Boribonnal kezdtünk (Boribon és Annipanni meg a Jó éjszakát Boribon), valamint esti rituálénál a Amikor a kisállatok elfáradnak c könyvet olvastuk (ezt a mai napig kéri lefekvéskor).

Mi rengeteget olvasunk neki. Tv-t minimálisan, heti max 2*30 percet nézhet, így az olvasást nagyon szereti. Most 3 éves.

2023. máj. 16. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
23%
Semmilyet
2023. máj. 16. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
56%
Semmit mert kitépi a könyvet a kezemből.egyenlore mondokazok és énekelek neki.
2023. máj. 16. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
65%
Semmilyet. Hiába pontozzatok le, 1 évesnek nem kell mesekonyvbol olvasni. Én meséltem neki fejből azt ami aznap történt velünk, pl. kismacko kiment anyukájával a játszótérre, hintaztak, stb.
2023. máj. 16. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
62%

Engem is lepontoztak,mert azt mertem írni,hogy semmilyen mert kitépi a kezemből...majd szólok a fiamnak,hogy márpedig olvasni fogunk ha akar ha nem 🤦

4#

2023. máj. 16. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Én nem rég kezdtem el, 15 hónap körül. Nappali alváskor még csak, (mert este csak bedől az ágyába, akkor nem kell altatni.)


Rövid kis laporellokat, Bogyó és Babócát szoktam. Van, hogy végig tudom olvasni, de, ha látom, hogy türelmetlen, akkor inkább csak mesélek meg mutogatok neki a saját szavaimmal.


Este fürdés előtt szoktunk, "Amikor a kisgyerekek elfáradnak", és a "Nyuszi család aludni megy" című könyveket szereti a kisfiam. :)


Amúgy megértem a többieket, pedagógus létemre nekem is szívfájdalmam volt, hogy a kisfiamat nem érdeklik a könyvek. De mostanság nagyon megszerette. :)

2023. máj. 18. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Én pl. pont nem is nézem, hogy ki mit pontoz hova, úgyhogy gyerünk névtelen megmondók! Hajrá! :)

Mi anno mindkét gyereknek meséltünk már attól kezdve, hogy hazahoztuk a kórházból őket. Volt amikor ment, volt amikor nem. Szokásos nagyon rajzos könyveket választottunk. Anna, Peti, Gergő, Bogyó és Babóca, de régiek is. És le lehet szólni ezek értékét, de az érték az, hogy a gyerekkel vagy, rá figyelsz, kommunikálsz vele. Így 18 és 20 éves gyerekek mellett megérte. Most dicsekedhetnék velük, mert lenne mire, de ezek az ő eredményeik én csak segítettem és nem sanyargattam őket.

A lényeg, hogy sok-sok kép és rajz mellett nagyon kevés szöveg legyen benne.

2023. máj. 23. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 tozser ***** válasza:
17%
Nem tudom, ki mit vár el egy egy éves gyerektől, aki még azt sem tudja hogy ÉL és a VILÁGON VAN?
2023. máj. 24. 02:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Egy 1 éves gyerek nagyon is tudja, hogy él és a világon van. Ha ismernél 1 éves gyereket, meglepődnél mennyire képben van. De miért kellene bármit is elvárni tőle? Melyik hozzászólásból vetted le, hogy bárki is vár bármit is a gyerektől? Itt pont az a kérdés, hogy ki mit ad a gyereknek és hogyan.
2023. máj. 25. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!