Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Mi lehet a probléma? Másnál...

Mi lehet a probléma? Másnál is volt ilyen?

Figyelt kérdés

1 éves kislányom pár hete kezdte,hogy kb éjfélig szépen alszik, utána ha a kiságyban van kb 20 percenként felsír, ha közénk veszem a nagy ágyba, akkor csukott szemmel vergődik (bocsánat, de nincs rá szebb szó, tényleg ezt csinálja, csapkod, dobálja magát, megállás nélkül forog).

Ő is fáradt, mert ez nem normális alvás, hiába van csukva a szeme, mi meg aztán végképp, főleg én mert általában az a vége, hogy a férjem nem bírja és a kanapén köt ki, én meg ébren vagyok.

Nem igazán fogom hosszú távon bírni ezt az állandó fentlétet, és a kislányunkon is látom, hogy tiszta nyűg napközben, mert nem pihentető az alvása.

Rá lehet ezt fogni a fogzásra? Folyamatosan jön neki, és borzasztó érzékeny rá. Most próbálkozik önállóan elindulni is,illetve az első szavak is megjelentek nála.

Emiatt lenne minden? Ha igen, akkor sem értem,hogy az éjszaka első fele miért élhető, utána meg pokol.


2023. jún. 3. 03:31
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Az en fiamnak most nem jon egy foga sem,semmi jele,megis ezt csinalja.

Hiaba faradt,forog mint a ringlispíl,dobalja magat,felterdel.

En azt vettem eszre,hogy azota van ez amiota megatnult onalloan jarni.napkozben sokat jarkal,meg sem all.

2023. jún. 3. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
54%

A fiam is egy éves, ő is csinálja sokszor. Főleg elalvás előtt. Forog, pörög, felül, lefekszik, dobálja magát, közben a szeme már csukva van. Mondjuk nálunk egy idő után, ha rászólok, hogy elég, akkor abbahagyja és elalszik.

De van, hogy túltolja. Tegnap is pl. Már rugdosott is. 2x szájba is rúgott a nagy vergődésben. Akkor kijöttem tőle. (90x200-as ágya van, mellé szoktam feküdni amíg elalszik) Egyből sírt. Visszamentem, felvettem, megnyugtattam, és aludt is.

Mondjuk ő jár már 2 hónapja, szóval nem azért van. De megy egész álló nap. És szerintem hiába teszem le időben, hiába fáradt, akkor is csak menne folyamatosan. :)

2023. jún. 3. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Szintén egy éves a kislányom, ő két hete nem csinálja kb. (kopkop)

Kijött egy foga, azóta most nyugi van. Előtte minden fordulásnál ébredt, nyűglődött sírt. Szerencsére legtöbbször visszaaludt magától, de ugye ébredtem rá én is, pedig a saját szobájában és ágyában alszik. Rosszabb napokon felébredt és nem tudott hajnalban visszaaludni, ilyenkor 2 óra vergődés... Na az gyilkos.

2023. jún. 3. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy olvastam egyből 2 dolog jutott eszembe, fogzás és mozgásfejlődési mérföldkő. És szépen le is írtad. Ez maga az egyik is képes ilyet indulási, de a kettő egyszerre. Neki még rosszabb, mint neked, hisz ő szenved tőle. A fogzás ugye fáj, az idegrendszere pedig a járás miatt hirtelen annyit fejlődött, hogy éjszaka sem hagyja nyugodni, akkor mélyíti el a frissen szerzett ingereket.

Ezen át kell esni, légy vele turelemes és megértő, el fog múlni.

2023. jún. 3. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, megnyugodtam, hogy nincs nagy baj, "csak" az, amire én is gondoltam, hogy fog, mozgás -, és beszédfejlődés.

#2-es, tegnap este engem is szájba rúgott a lányom, nagyon durván, így én akkor feladtam, és az apukája altatta el sikeresen.

Minden altatás katasztrófa amúgy, de utána minden rendben, kivéve ez az éjfél utáni időszak, ami durván fárasztó.

2023. jún. 3. 08:17
 6/7 anonim ***** válasza:

Nekem a rúgkapáló, leállni nem bíró gyerek altatására a babakocsi, háti hordozó és az autó vált be. Tehát ahol tkp. le van közltözve, de nem érzi korlátozásnak, mert mindig úgy szoktuk abban a helyzetben.


Persze ez akkor nem működik, ha már alszik és akkor rúgkapál, arra passz, de nap közben segíthet.

2023. jún. 3. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Napközben csak az altatásnál vannak bajok, de eddig (lekopogom) max 15-20 percen belül abbahagyta.

Egyébként a kislányom azóta nem alszik babakocsiban, mióta nem mózesben fekszik, illetve autóban sem alszik, mióta rendes ülése van.

2023. jún. 3. 09:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!