Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Mit lehet tenni, ha túl sok...

Mit lehet tenni, ha túl sok levegőt nyelt a baba?

Figyelt kérdés

Nagyjából 24 órája nem alszik, csak ilyen 10 perceket. Szerintem nem éhes (most épp), de a folyamatos zokogástól mindig újabb és újabb adag levegőt nyel be, amitől folyamatosan fennáll a probléma.


Van valakinek tapasztalata, hogy mit lehet csinálni?


2023. júl. 18. 23:38
 1/6 anonim ***** válasza:
88%

Szerintem ez a levegő nyelés ilyen mondvacsinált magyarázat a hasfájásra.

Simán éretlen az emésztőrendszere, szoknia kell az evést, emésztést.

Huzogatja a lábát? Pukizik? Nekünk a pocaktorna segített a legtöbbet de így is 4 és fél hónaposan javult meg addig szenvedtünk. Kezdetektől anti kólikás cumisüveget vettünk, előre készültem erre, hát semmit nem segített. Ahogy az espumisan, infacol, biogaia se. Az infacol talán mintha, de az is lehet addigra már magától javult kicsit.

Kendőzést ajánlom még, sok szoptatást ha elfogadja.

2023. júl. 18. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
66%

"Szerintem ez a levegő nyelés ilyen mondvacsinált magyarázat a hasfájásra."



Még egy felnőttnek is fáj a hasa, ha nem bírja ki büfögni..

2023. júl. 19. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Milyen idős?
2023. júl. 19. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Egy hetes
2023. júl. 19. 09:16
 5/6 anonim ***** válasza:

Mit próbáltál? Pocakmasszázs, pukitorna?

Egy hetesen még alkalmazkodik a kinti léthez, tanul emészteni, melege van, fázik, stb. Annyi minden van, amiért sírhat.

Amikor alszik, azt hol és hogyan teszi? Te ilyenkor mit csinálsz?

2023. júl. 19. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

#5 Ha nem fáj a hasa, akkor belealszik a szopizásba és alszik 3-4 órát is, bárhol.


Ha fáj a hasa, akkor is belealszik a szopizásba, de akkor 15-30 percen belül felriad és nyüglődik. Ilyenkor nem alszik vissza. Vagy hát elalszik ilyen pár percekre, de utána felkel.


És olyankor bàrhol van (a cicit kivéve), előbb-utóbb mindig sír. Ilyenkor egy órán belül kb. megint cicire kerül (próbáltuk hosszabban is, de végig sírja ezzel a szívszorító “éhes vagyok és már sípolva sírok” sírással. A cicin ilyen 6-8 perc után bealszik (a “normál” 30-40 perce helyett), aztán megint felriad arra, hogy fáj a hasa és akkor megint cicizik 6-8 percet.


Néha be szoktam dugni az ujjam inkább a szájába, mert egy darabig az is megnyugtatja, de tartok tőle, hogy rosszat teszek vele.

2023. júl. 19. 14:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!