Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » 9 hónapos gyerekem csak...

9 hónapos gyerekem csak szenved alvás helyett, hogy segítsek neki?

Figyelt kérdés
Ha eljon az alvási idő egyszerűen nem akar aludni. Fogom karban,teszem kiságyba,nagyagyba hozzánk, teszem hintaba és csak sír. Aztán úgy vagyok vele,ha nem akar aludni,akkor játszon, de a földön is sír a játékok között, mert álmos.
2023. júl. 20. 06:36
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Eddig el tudott aludni? Korábban kellene elkezdeni az altatást, ha túlfárad akkor egy felnőtt sem tud aludni.
2023. júl. 20. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Eddig magától elaludt,letettem az ágyába picit nézelődött,és aludt.

Hajnal fel 5kor kelt enni,azóta folyamatosan altatnam vissza,de nem megy.Eddig a kora reggeli kaja után visszatettem az ágyába és aludt is.

2023. júl. 20. 06:50
 3/9 anonim ***** válasza:

Nap közben hányszor alszik? Lehet hogy nap közben kialussza magát, eggyel kevesebb alvásra állna át.

Próbálj besötétíteni nála, hátha akkor tovább alszik.

2023. júl. 20. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Szegényke biztosan szenved a melegtől. A felnőttek sem bírják, nemhogy az ilyen picik...
2023. júl. 20. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Délelőtt és délután is alszik egy,másfél órát. Napkozben is lehuzom a redőnyt,ha alszik.
2023. júl. 20. 08:09
 6/9 A kérdező kommentje:
Nem bánnám én,ha eggyel kevesebbet aludna,de nyűgös, sír,dörzsöli a szemét, nem érdekli a játék már olyankor.
2023. júl. 20. 08:09
 7/9 anonim ***** válasza:
26%
4:30 kor kelt (koran persze), es te 2 ora mulva, mar eroszakoskodsz vele, hogy aludjon ujra ? HA almos lenne, mar reg visszaaludt volna. Feleslegesen kinozod mindkettotoket.
2023. júl. 20. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Ilyen nekem is volt, csak korábban, talán 7 hónapos kora körül. Addig simán visszaaludt, volthogy már cicin, és csak be kellett tenni az ágyába vigyázva, vagy max. kis ideig kellett altatni. Aztán egyszercsak már sehogy sem aludt vissza, én is azt hittem, hogy csak egyszeri alkalom, de másnap megismétlődött.

Eltelt pár nap, és valahogy sikerült beállni arra, hogy reggeli szopcsi után következett egy kis pörgés, játék, és csak kb. 2 óra múlva kezdett szemet dörzsölni és nyűgösködni, akkor viszont megint könnyen álomba tudtam ringatni.

Szerintem ha nem megy, ne erőltesd, mert akkor csak felzaklatod, és hiába fárad ki fizikailag, az agya nem fog tudni leállni pihenni. Hagyd egy kicsit olyankor, hogy hátha elfoglalja kicsit magát, ráér később elaludni.

Még az jutott eszembe, hogy nem apad a tejed? Nem lehet az a baja, hogy éhes maradt?

2023. júl. 21. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Azért tettem le hajnalban kaja után,mert mindig így szoktuk,eszik és visszaalszik 8 körülig.


Tápszeres,így a kaja biztos elég. De ma már úgy csináltam,ahogy kedves utolsó írod, hogy nem is próbáltam visszatenni aludni,2 óra elteltével láttam,hogy álmosodik,īgy viszonylag könnyen elaludt.

2023. júl. 21. 09:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!