Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Nem alszik az 5 hetes babám,...

Nem alszik az 5 hetes babám, mi lehet a gond?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Van egy viszonylag összetett problémánk és mivel már mindent kipróbáltunk, kicsit el vagyok keseredve, abban bízok tapasztaltabb anyukák esetleg tudnak valami praktikát. A kisfiam jelenleg 5 hetes. Kevés volt a tejem az igényéhez, így nagyobb részben kellett tápszerrel pótolni. Az első kb. 3 hétben minden szuperül ment, majd jött a csendes reflux, amire nehezen jöttünk rá. Kaptunk rá új tápszert, az a problémát úgy tűnt megoldotta volna, ám a 2. etetés után a kisfiam borzalmasan sírni kezdett. A következő kakija híg volt, tele mákszerű pöttyökkel. Piros, száraz foltok a bőrén, rengeteg puki, abba is hagytam az új tápszer adását, valamilyen érzékenységre gyanakodva. Ezután már a tejemet sem adtam neki, mert nem tudtam mennyi idő míg "kiürül" belőle a tej, amit en vittem a szervezetembe. (Fejem és fagyasztom.)

Újra elkezdtem az előző tápszert adni neki, valamint mellette a gastrotuss baby-t a refluxra. Valamelyest javult a helyzet, kevesebb folt van a bőrén, a kakijánan nincsenek pöttyök, viszont csak minden másnap van széklete, de nem igazán erőlködik ha van is, talán az elején picit.

Viszont napok óta bántják a szelek. (Talán) Emiatt napközben szinte alig alszik. Próbáltam már mindent. Büfiztetem sűrűn evés közben. Altattam mindenféleképpen, hagytam hogy magátol aludjon el, megemeltük a kiságyat a fejénél, kb 30percig tartom magamon függőlegesen evés után, hogy biztos ne csorogjon vissza a tápszer. Ilyenkor szépen el is alszik rajtam, nem ébred fel, ha leteszem a kiságyba (vagy ahol éppen hagynám aludni). Ezután viszont, ha lerakom, van hogy kb 5 perc, vagy fél óra múlva felébred. Néha büfi van, néha puki miatt tekergeti magát, ezt értem, hogy megébred miatta. Viszont van olyan, hogy felébred, probálom altatni, látom is, hogy álmos, már éppen pilled elfelé és mégis felébred, vagy ebben a félig éber "szakaszban" marad. Azt a keveset is nagyon éberen alussza napközben, forgolódik, "nyöszörög", de nem húzza a lábát, tehát gyanítom nem a hasa fájdogál. Éjszaka viszont jól alszik, 1-2x ébred enni, majd ügyesen vissza is alszik.

Mi lehet a probléma? Miért alszik ilyen keveset napközben?

(A mi dokink szabin van, a helyettes annyit mondott, legyünk türelemmel, idő míg kiürül a szervezetéből a másik tápszer. Lehet attól pukizik ennyit. Tényleg eddig tartana, hogy 2×90ml tápszer kiürüljön? Már 4.napja, hogy kapott belőle. Probáltunk már szélcsövet, espumisant, ma munka után a férjem hoz infacolt+biogaiat a helyettes orvos javaslatára, de ahhoz se fűzök sok reményt.)



2023. júl. 25. 14:17
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
84%

Szia.Az espumisan nem 1 alkalomtól fog használni hanem folyamatos használat után.

Szerintem 4 nap alatt kikelett ürülnie a szervezetéből.

Nem feltétlen huzza a lábát ha fáj a hasa..Ha egész este alszik szerintem nem kell egész nap is aludnia :)Mindig nem.aludhat..

Egyébként 5 hetes babanál még most is lehetne az egényéhez szaporítani a tejet :)sokszor kell fejni és inni valqmi szaporíto teát pl.

2023. júl. 25. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
87%

Melyik volt az az antireflux tápszer? HA volt?

Egyébként nutrition is sűrítő, bármilyen tápszerbe bele lehet keverni.

Jó lenne, ha a foltokat megnézné gyerekorvos. Elképzelhető, hogy tejmentes tápszert javasol.

HA tápszerek nem tejmentesek, viszont sok AR tápszer pedig nem HA és nagyobb eséllyel okoz allergiás panaszt, de maga a reflux is szokszor tejallergia tünete és hasfájást is okoz, és/vagy széklet gondokat.

Nekem mindkét gyerek tejfehérje allergiás volt. Kinőtték hálistennek.

2023. júl. 25. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Igen, tudom, igyekeztünk szaporítani, mindig ciciztettem, fejtem, rendesen ettem, ügyeltem, hogy elég vizet igyak,de nem lett több sajnos. Ajánlotta egy ismerősöm tegnap a mecsek teát, csak még nem volt alkalmunk beszerezni, azt ki fogom próbàlni. De egyelőre, míg ki nem derül mire érzékeny, nem "merem" szoptatni. Addig, míg anyatejet is kapott, száraz volt foltokban a bőre, gondolom az allergiatól(akkor még nem tudtam, hogy ez is egy tünet).

De akkor úgy gondolod, 5 hetesen elég, ha éjszaka alszik? Első gyermekem, biztos hülyeség, amit most kérdezek, de nem alvás közben fejlődnek a leginkább?

Az espumisant pedig már korábban kezdtük alkalmazni, napokig kapta a leírás szerint többször egy nap, de nem használt. Ugyanúgy tekergette magát, de pukizni nen tudott, viszont amikor abbahagytuk, mindenféle erőlködes nélkül sikerült neki.

Az vajon mitől lehet, hogy csak másnaponta kakil?

2023. júl. 25. 16:30
 4/13 A kérdező kommentje:

2.kommentelőnek:

Milumil AR Optima. Mondta az orvos az alkalmazás előtt, hogy nem HA, így figyeljem a tüneteket. Ezért néztem utána, hogy mire figyeljek és akkor jöttem rá, hogy a száraz foltok már azok, így az anyatejjel is leálltunk. Hétvégén a védőnővel beszéltem, mivel én is azt olvastam az allergia előidézhette a refluxot, de ő azt állította a 2 dolog nem függ össze. De úgy gondolom ez nem igaz. Hétfőn amint újra lesz gyerekorvos rögtön hívom a foltok és a székletében lévő fekete pontok miatt. Szeretném majd gasztroenteorológushoz vinni, de előbb kikérem a doki véleményét, ha azt mondja kapunk tejmentes tápszert és azzal megoldódik a gond, akkor nem megyünk.

A sűrítőt mondta az orvos is, a férjem el is ment, hogy vegyen, de a gyógyszerész azt mondta neki, hogy ilyen pici babának nem ajánlja, így nem vette meg végül(arra már nem emlékszek miért nem ajánlja), de nyilván az orvos nem mondta volna, ha nem lehetne neki adni.


Egyébként köszönöm a segítő válaszokat. Féltem, hogy csak a lehurrogást kapom, amiért ilyen béna vagyok.

2023. júl. 25. 16:43
 5/13 anonim ***** válasza:

2-es vagyok, nekem 1. gyerekkel kórházban 5 hetesen javasolta a nutritiont az orvos. Második gyerek is néhány hetesen már kapta, Pregomin tápszert evett. Ez már egy tejfehérje allergiás babánál is beválhat, ráadásul laktózmentes is. A Pepti is jó lehet tejfehérje allergiánál, de ez laktózos, lehet csak az egyik okoz panaszt vagy mindkettő de ez nem tuti recept, egyik babámnál csak olyan tápszer vált be, amit gyerekorvos szakorvosi javaslat nélkül fel sem írhat. (Neocate)


A védőnőnek max annyiban lehet igaza, hogy allergia nélkül is lehet refluxos a baba, meg lehet allergiás reflux nélkül is, de nagyon gyakran jár együtt a kettő.

2023. júl. 25. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
43%
2 gyerekem van de nekem valahogy elképzelhetetlen hogy nem alszik napközben. Nagyon kicsi még ahhoz hogy csak éjszaka aludjon. Kell az idegrendszerének is.
2023. júl. 25. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Utolsó válaszoló:

Èn is úgy gondolom, hogy ennyi idősen az evésen kívűl még nem sokat kellene ébren lennie. Ennek ellenére van, hogy 2 evés közt egyáltalán nem alszik. Ha alszik is, az kicsit sem mély alvás.

2023. júl. 25. 17:45
 8/13 anonim ***** válasza:

Hm, igen az a fura hogy este jól alszik csak napközben nem. Nekünk kicsit hasonló volt, csak tápszeres baba, kb 5 hetesen kezdődött nála a kólika, 5-6 hétig tartott, de ő napközben se aludt jól, du 5-éjfél között meg visított és csak aztán aludt.

Ez már jó 1.5 éve, és nekem megváltás volt a Milumil Komfort tápszer, de azt hiszem az már nincs forgalomban. Úgy emlékszem hogy mellé a laktáz enzim is segítségünkre volt, illetve a melegített meggymag párna, amikor fájt a hasa a szelektől, ez mindig segített kicsit, ezt érdemes lehet kipróbálni.

Sajnos 5-12 hetes kor között nehezebb, az volt nekem az egyik legrosszabb időszak az első évben, kitartást!

2023. júl. 25. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Kaptunk Milumil Komfort HA tápszert is, nem tudom az ugyanaz-e, amit ti használtatok. Egyszer rákérdeztem doktornőnél, hogy adhatok-e neki espumisant, mert néha úgy látom nehezen pukizik. Erre ő felírta ezt az új tápszert, aminek őszintén szólva nem igazán örültem, mert ugye nem lenne szabad sűrűn tápszert váltani (mikor a reflux miatt kérdeztem, van-e rá másfajta tápszer, még majdnem leszólt, hogy ne változtassunk ennyiszer..).

Na szóval ettől a komfort tápszertől, mivel picit sűrűbb, sokkal nehezebben büfizett, csak feszítette magát míg ki nem jött. Emellett volt hogy 2 vagy 3 napig nem kakilt, pedig elvileg székrekedésre is való, bukásra és hasonlókra. Hiába mondtam, hogy nem bukik soha, a kakival se volt baj, csak néha nehezen pukizott, mégis azt mondta próbáljuk meg. De miután nem tudott kakilni, nem pukizott könnyebben vagy többet, mondtam doktornőnek, hogy inkább hagynám es visszatérnek a másikra.

2023. júl. 26. 07:11
 10/13 anonim ***** válasza:

Nem.baj ha csak 2 naponta kakil én babám hetente 1x de akkor olyan mennyiség van hogy fürdetni kell :D viszont ő 100% anyatejes.

Mecsek tea csak 1 hétig iható maximum..most ittam énis..de nekem nem.jó

Viszont a Herbál teából a latoherb nagyon jó tejserkentő.nem finom de elviselhető..szélcsővel segíthetsz neki de arra is azt mondják rászokik..

2023. júl. 28. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!