Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » 9 éves gyerek sajat szobaba...

9 éves gyerek sajat szobaba szoktatasa?

Figyelt kérdés

Sziasztok,


Kislanyom 9 eves elmult.

Eleg kacifantos volt az alvas, a vege az lett, hogy evek ota velunk alszik el es vagy marad egesz ejjelre vagy atvisszuk a szobajaba, miutan elaludt.

(Korabban volt, hogy a szobajaban aludt

Mindig vele voltunk, amig elaludt.

Ritkan ebredt ejjel.)


Most tobb, mint egy hete visszaalltunk arra, hogy a sajat szobajaban aludjon el este, ott vagyunk vele, amig elalszik.

Viszont minden ejjel 1-2 kozott felebredt.


Talalkozott valaki ilyesmivel?

Esetleg valami jo otlet a helyzetre?


Koszonom a segito hozzaszolasokat😊


2023. júl. 26. 19:40
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%

Konkrétan mire szeretnél választ kapni?

Ha felebred atmegy hozzátok?

2023. júl. 26. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:

Igazabol tapasztalatok erdekelnenek.

Masnal is volt-e hasonlo ebredes.

Tudtak javitani a helyzeten?


Az a fura, hogy nagyjabol ugyanabban az idoben ebred ejjel.


Nem jon at, szol es mi megyunk.

2023. júl. 26. 20:10
 3/25 anonim ***** válasza:
100%
Én sem értem a kérdés lényegét
2023. júl. 26. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
62%
Pár alkalom után megszokja az ember, és azonos időben ébred. Majd ha suli lesz és korán kel, nagyobb eséllyel alussza át az éjszakát
2023. júl. 26. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
100%
És mit mond mi a baja? Gondolom azért megkérdezted
2023. júl. 26. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:

Nem igazan ertem mi nem ertheto.

Nyilvan, ha nincs hasonlo tapasztalatotok, nem fogtok tudni valaszolni sem.

Igy felesleges ezekbe a beszelgetesekbe belemenni.

Szerintem.


Jobb napokon csak latni akar, vissza is alszik egy percen belul.

Rosszabb napokon sirdogal kicsit, azt mondja nem tud aludni, ilyenkor jo sokaig kell babusgatni, simizni, ott lenni vele.

2023. júl. 26. 20:20
 7/25 anonim ***** válasza:
91%

Nekem a lanyom is szokta mondani,hogy nem tud aludni (mellettünk van a szobája,simán hallom)azt szoktam mondani forduljon be és úgy elalszik

9 eves és technikai okokból két hónapja van külön szobája...első két nap égett a kislampa,aztán az sem .

Meg kell szokni neki,hogy külön van

2023. júl. 26. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
90%

Azért értetlenkedem mert több minden is lehet de semmi konkrétat nem írtál hogy miért kel fel

Az én nagyobb lányom pl pavor alvó volt, most meg alvajàró.

A kisebb 2 éves, ő még be szokott közénk bújni hajnalba...de ő még kicsi.

2023. júl. 26. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
78%

Csak a megszokás segít. Nálunk is 9, az segített az alváson, hogy lefekvés előtt olvashat, amíg el nem alszik, de majdnem minden éjjel 1 körül átjön, hogy fél/hiányzom neki.


Néha megelégelem és visszaküldöm, mert folyton forgolódik álmában, és úgy én nem tudtam aludni éveken át. De persze sokszor megsajnálom, mikor sír, máskor meg nem. Van, hogy átalussza az éjszakát. Igazából keményebbnek kellene lennem, érdekes módon el tud aludni, ha visszaküldöm, csak ugye nem ideális neki. Szerintem valami ősi ösztön van bennük, hogy alvás közben védve legyenek, ezért kell nekik a társaság, a legtöbb állat kupacban alszik, megnyugtató számukra, csak ugye már sok, hogy a szülő pihentető alvása ennek az ára. Szokás kérdése, ahogy az is, hogy forgolódik a gyerekem. Le merném fogadni, hogy nem franciaágyat kap a rácsos után, hanem valami keskenyet, akkor nem terülne így el, mert leesett volna 100x, és megtanulta volna hogy kell egyhelyben aludni 101. alkalommal.


Legyetek szigorúak, mindjárt menstruál, ez így már rohadtul nem oké, egyszerűen hagyjátok magára, ha panaszkodik.

2023. júl. 26. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
85%
Legyen neki kislámpa, és ne engedjétek, hogy veletek aludjon. Törődjön bele.
2023. júl. 26. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!