Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Korai lenne elhagyni itthon a...

Korai lenne elhagyni itthon a délutáni alvást?

Figyelt kérdés

Kislányom 3,5 éves, mindig is kevesebbet aludt, mint az átlag. Most nyáron a szünetben, amikor reggel nem keltettem őt napközben a bölcsi miatt, nem aludt el délutánonként vagy csak nagy kínlódások árán, akkor pedig ébresztenem kellett. Amikor nem aludt, este viszont "időben" elalszik. Amúgy este fél10kor még sokszor vergődik. Ha bölcsiben van akkor korábban kelünk, intenzívebb neki a délelőtt a sok gyerekkel akkor alszik rendesen délután.

Arra gondoltam, hogy hétvégente nem altatom délután, de félek, hogy akkor hétköznap ősztől nem fog elaludni az oviban.

Nálatok aludt a gyereketek az oviban ha otthon már nem raktátok le ebéd után?


2023. júl. 28. 23:05
 1/6 A kérdező kommentje:
Azt hozzátenném, hogy kész kínlódás a délutáni altatás. Már ebéd előtt kezdi hogy akkor ő nem szeretne aludni, ha nagy nehezen el is alszik, kelnék ki mellőle, már fel is ébred, végig ott kell lennem mellette. Nagyon unom már ezeket a délutáni altatásos szenvedéseket így 6 év után....
2023. júl. 28. 23:10
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Innen az oviban sem aludt nekem


De én nem szenvedtetném

2023. júl. 29. 03:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Nekem 2.5évesen hagyta el a nappali alvást a fiam.


Az oviban vagy alszik, vagy nem. Ha nem, akkor is kell pihennie.

2023. júl. 29. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
75%

2,5 éves korától nem aludt a lányom. Akkor már fél éve szenvedtünk. Bölcsis nem volt, az oviban SOHA nem tudták elaltatni, problémát is jelentett. Nem mindegyik óvónő tudta jól kezelni.

Fiam 4, most a szünetben ritkán alszik, főleg mert a testvére is itt van és túl sok az inger. De ha egyedül van, még "ráerőltethető" az alvás (csak arra a gyerekre lehet, akinek még van valós igénye az alvásra. Lányomnál a fejem tetejére is állhattam, akkor se aludt).

2023. júl. 29. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Az én lányom 9 hónaposan hagyta el a délutáni alvást. Most 3,5 éves és azóta csak akkor alszok délután ha nagyon fáradt, ez heti 1 alkalom. Semmi baja.
2023. júl. 29. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm, lehet hogy én is elengedem a dolgot...
2023. júl. 29. 14:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!