Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Hogy néz ki az esti rutinod a...

Hogy néz ki az esti rutinod a 4-5-6 hónapos babáddal?

Figyelt kérdés
Mennyi idő mire ágyba kerül? És mennyi idő alatt alszik el?
2023. aug. 4. 20:34
 1/8 anonim ***** válasza:
79%

D-vitamin, fürdés, cici és alvás. Igazából cicin alszik.

Általában ez egy órát vesz igénybe. Ha nem alszik el cicin, akkor jóval többet. Általában 7-kor állunk neki, ha minden jól megy akkor 8-kor már kiságyban van, ha nem, akkor legkésőbb 10-kor, legalábbis eddig az volt a max.

4,5 hónapos

2023. aug. 4. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Enyém lassan 6 hónapos, de kb 2 hónapos korában beálltunk arra, hogy 19:30 és 20:00 között fürdik. Az általában 10 és 30 perc között van, most hogy nagyobb, egyre hosszabb ideig szeret fürdeni. Van, hogy velem fürdik a nagy kádban, olyankor van a hosszabb fürdés.


Fürdés után öltözés, addig az apukája előkészíti a szobát: behúzza a függönyt, felkapcsolja a macis lámpát. Ha ő fürdette, akkor ezeket én csinálom.


Behozzuk a szobába, megnézzük a macit, bebújunk az ágyba, cici és alszik. Ez egy 20 perces procedúra.

Ha nem akar aludni, mert túlpörgött vagy valamiért nyűgős, akkor elolvasom neki az Amikor a kisállatok elfáradnak könyvecskét. Nagyon szereti nézegetni a képeket benne. Ilyenkor 30 és 40 perc között van az elalvás.


1 órát hagyom a mi ágyunkban, hogy elmélyüljön az alvása, utána átrakom a kiságyba.

2023. aug. 4. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ha látom hogy már elég fáradt akkor olvasok neki egy kis mesét úgy hogy az ölemben van. Persze nem érdekli még igazából, csak tépné és rágná szét a könyvet, de kitartó vagyok. Pár percet bír még csak, ha látom hogy már nem tetszik neki a dolog akkor megy fürdeni. A fürdést próbáljuk legalább 18.30-ig eltolni, sőt ha lehet 19.00-ig, de van hogy már hatkor olyan fáradt hogy inkább elviszem. Pancsol kb 10 percet, aztán cici, aztán kezdem altatni. Ez változó hogy sikerül, van hogy énekelek neki és ringatom, ha ez nem válik be elviszem babakocsiban sétálni. Nem szokott könnyű menet lenni az altatása, kb egy óra szokott még lenni fürdés után. Általában hét-nyolc között alszik el. Aztán van hogy végig alussza az estét, van hogy 2-3 óránként kel. Teljesen kiszámíthatatlan. Van éjjeli fénye meg alvós nyunyókája is, ezekre figyelek hogy mindig meglegyenek. 6 hónapos
2023. aug. 4. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Kb. 3,5 hónapos volt, mikor “beállt” ez a rutin, amit azóta is tart. (23.-án lesz 7 hónapos)

Habtapi szőnyegen/ a mi ágyunkon hasal, nézelődik, vagy a pihenőszékben ücsörög, közben “beszélgetünk” aztán 7-fél 8 körül fürdés, 19:45-20:00 körül a saját ágyában megkapja a tápszert, aztán büfi, majd pocakra fektetem, és már alszik is, mint a bunda kb. 5:00/5:30-ig. Nagy ritkán felkel egyszer enni 2:30-3:00 körül, de akkor utána 7:00-8:00-ig alszik.

Magát altatja el, nagyjából olyan 5-10 perc alatt. De van, hogy már annyira beüt a kajakóma, hogy amint leér a buksija nyomja is a szunyát.

(3 hónapos koráig viszont szenvedtünk rendesen, este 8-tól éjfélig ment a hasfájás miatti keserves ordítás, 3 óránkénti evés, ami tartott 20-30 percig, majd 1,5 óra sírás a gázok meg a hasa miatt, 1 óra alvás, és újból evés-sírás-alvás.)

2023. aug. 4. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Fürdés, utána adom a D vitamint. Fürdés után együtt a család. Cicin alszik el (változó mennyi idő), átrakom a babaöbölbe. Este 9-10 között alszik el. Éjjeli kelés után mellettem van az ágyban.
2023. aug. 5. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Apja furdeti, en addig rendet rakok. En torlom, oltoztetem, apja megcsinalja a tapszert. Azt megeszi, aztan ringatva elalszik es betesszuk a sajat agyaba. 8 ora korul mar aludni szokott.
2023. aug. 5. 05:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Amikor ilyen idős volt, még küzdelem volt minden esti altatás. Elmormoltam egy imát, ha este 11 előtt hajlandó volt elaludni a kislányunk, pedig próbáltunk mindenféle praktikát. Este 7 körül fürdés volt, vitamin, öltözés, aztán cici, majd én zuhanyoztam és 9 körül kezdtük az altatást. Onnantól küzdelem, sokáig... Egy idő után csak egy órával később kezdtük az altatást a lelki nyugalmam érdekében.

Elmúlt 10 hónapos és elhagyott két nappali alvást mire beállt az este 9 órás elalvás, mostmár sokkal jobb a helyzet.

2023. aug. 5. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Lányomnak 4 hónaposan 7 körül kezdtem a rutint, fürdés, aztán pizsit fel, teljesen besötétített szobában a hintaszékben megetettem tápszerrel, majd ringattam még egy kicsit, aztán betettem a kiságyba és kijöttem. 6 hónaposan már nem engedte, hogy ringassam, ezért a szobában egy matracon feküdtünk, ő hozzámbújt, simogattam a fejét, majd elaludt és átraktam a kiságyba.

Fiam 4-5 hónaposan porszívó hangjára aludt el😅 6-7kor fürdés, pizsi, aztán porszívó be, ugyanúgy hintaszékben megetettem tápszerrel és amint aludt raktam is a kiságyba. 6 hónaposan szokott le a fehér zajról, akkor ugyanúgy aludt el, mint a nővére, mellébújtam, simogattam a fejét és aludt is. Mindkettőnek max 1-1,5 óra volt az egész esti rutin fürdéstől elalvásig.

2023. aug. 5. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!