Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Hogyan altatjátok a 1-2-3-4-5-...

Hogyan altatjátok a 1-2-3-4-5-6 hónapos babáitokat?

Figyelt kérdés

Szoktam az oldalon olvasgatni és felmerült bennem a kérdés hogy ti hogyan altattok?

Mi mindig úgy alszunk hogy fürdés cici, és 99%-ban elalszik rajta és úgy megy a kiságyba.


2023. aug. 12. 08:19
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
71%
Nálunk is 10hónapos koráig cicin elaludt majd ment az ágyába.
2023. aug. 12. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:

Kérdésben odairhattam volna, hogy utána hogy alakult?

Most hogy alszik?

2023. aug. 12. 08:42
 3/21 anonim ***** válasza:

1vagyok


Most 22 hónapos.

10hónapisan elhagytuk a cicit, azóta melléfekszem, simogatom. Megvárom míg elalszik és ott hagyom.

2023. aug. 12. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim válasza:
56%
ringattam, fekve a feneket paskolgattam. most 3 eves, mar magatol elalszik, ha annyira nem faradt akkor mellefekszek es atolelem es ugy alszunk el.
2023. aug. 12. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:

Mellen elaludt, és mellettem aludt.

Fürdès koràbban volt, mert èlènkìtette.

2023. aug. 12. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
68%
Nállunk amikor hazahoztuk a korházból egyből ment a kiságyba,evett meg aludt mint a tej.Soha nem volt ilyen hogy altatnom keljen.Magától el aludt.
2023. aug. 12. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
78%

Cicin aludt el, majd betettem az ágyába 7 hónapos koráig szinte mindig. Utána elhagyta a szopizást, volt 2 hét kavarodás, majd elkezdtünk fixen úgy aludni, hogy mellé fekvés, tápszer, vagy az sem, majd ha elaludt, kiságy.

Most 15 hónapos, a délutáni alvásnál csak melléfekszem és elalaszik, ilyenkor hagyom a matracon, amin altatom. Az estinél tápszer és ha elaludt, kiságy.

2023. aug. 12. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:

A nagyobbiknál ha mellen elaludt, úgy ment az ágyba, de sokszor ébren maradt, így az első hónapokban a hátát paskolgattam óvatosan és halkan énekeltem. Szerencsére kb. fél éves korára annyira érdekelték a kiságyból látható dolgok, hogy fürdés, szoptatás, kiságy, én kimentem, ő nézelődött, aztán többnyire magától elaludt. Később ez még egy meseolvasással egészült ki és utána mentem ki, ő pedig elaludt. Ezt hívják mázlinak. Az éjjeli vigasztalhatatlan sírásokat 1 éves koráig pedig pechnek.

A kicsi 2 hónapos, nála reménytelennek érzem az altatást. Bántják a szelek, sokat bukik és sokszor csuklik. Nappal is sokszor rosszul alszik, ezért szinte mindig fáradt, szoptatás közben általában elalszik, mielőtt jóllakna, bármennyire próbálom ébren tartani. A büfiztetésre sokszor felébred, ha nem büfiztetem, bukik (mondjuk ha büfiztetem, sokszor úgy is). Szóval ha mellen elaludt, kicsit magasabbra emelem a felsőtestét, hogy nehezebben jöjjön vissza a cucc, várok valamennyit, majd lerakom az ágyba. Ha ébren van, akkor büfi, megvárom, hogy ásítozzon, berakom az ágyba és paskolgatom. Aztán pörgetek egy szerencsekereket: bukás, szélgörcs, csuklás, alvás. Az első 3 után sír is, az első két lehetőség után ráadásul elég nehéz megnyugtatni. Tegnap fél 2-ig próbálkoztunk ezzel. Mikor a férjemmel teljesen készek voltunk már, lefeküdtem az ágyunkba és álomba szoptattam. Nem tartom jó megoldásnak, de így aludt 2 órát... majd utána sírt még kettőt. Reggel sikerült elaltatni az ágyában, addigra kelt a nagyobb.

Bocs, ez hosszú lett. Az elmélet, hogy szoptatás, ébren marad, ásítozik, berakom az ágyba, paskolgatom finoman a fenekét/hátát, hangosan veszem a levegőt vagy énekelek.

2023. aug. 12. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%

A nagyobbat 7 hetes koráig ringattuk, cipeltük, paskoltuk, sehogy nem volt jó. Egyik este nagyon kellett pisilnem, ezért lehettem, mire visszaértem elaludt. Onnantól puszi és irány az ágy. Később meseolvasás, puszi és kijöttem.


A kicsi már abba szokott bele, hogy a 2,5 évesnek meséltem, ő addig rajtam feküdt, én neg egy fotelben ültem. Mese után betettem őt is az ágyába és várni kellett csendben, hogy elaludjon. 10-15 perc volt.

2 évesen leszoktattam róla, azóta mese, puszi és jövök ki. 8,5 és 6 évesek, mindketten remek alvók.

2023. aug. 12. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
Mi is úgy, mint a 6. válaszoló, mindkét gyerekünkkel.
2023. aug. 12. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!