Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Saját ágyba szoktatást mikor...

Saját ágyba szoktatást mikor és hogy csináltátok?

Figyelt kérdés

Három éves a nagyobbik gyerekünk. Másfél éves koráig küzdöttünk a különalvással, mire feladtam és mellém költözött. Azóta született kisebb gyerek, így az apjával alszik, azonban ő műszakozik és vagy hajnalban megy, vagy eleve éjszakás. Olyankor együtt alszunk, de a kicsi kel, így a nagy is, aztán fél éjszaka nem alszunk. Ráadásul a házasságunkat is kezdi megviselni ez a helyzet, mivel iszonyat éberen alszik, azonnal megneszeli ha az apja kimegy.


Szeretném most már elkezdeni a saját ágyba és remélhetőleg saját szobába szoktatást. Ki milyen stratégia mentén haladt? Először külön ágy, aztán a külön szoba? Beszélgetni róla? Mi vált be? Minden ötlet és praktika érdekel, ami előre vihet.


Elsősorban olyanok válaszát szeretném kérni, akinek ezzel van tapasztalata és nehezebb eset volt a gyereke. A "soha nem vettük volna magunk közé" meg "minek szoktattátok oda" nem viszi előrébb a mi szituációnkat, nyelvet köszörülni meg van egy csomó trollkérdés.



2023. aug. 12. 11:48
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
60%

Tapasztalatom még nincs, csak óvónőnek tanulok, ezért merek írni. 3 éveseknél már nagyon szuperül működik a motiválás. Valahogy arra kellene motiválni, hogy ne kényszerből kelljen, hanem ő maga is akarjon külön ágyban, külön szobában aludni.


Én megpróbálnék venni neki valami nagyon szupi ágyat (vagy simát felmatricázni a kedvenc mesefigurájával)

Választhasson magának ágyneműt, valami nagyon csinit és közben beszélgessenek róla, hogy az ovisok már külön ágyban alszanak, és milyen szuper lesz külön aludni, abban a csuda szép ágyban, csudaszép takaróban, a nagyon szuper szobájában.


(Hogy tapasztalatot is írjak, ismerősömék 6 hónaposan egyszerűen a kiságyba fektették le és onnantól ott aludt, sokkal jobban mint közöttük. Nyilván egy 3 évesnél már nem feltétlenül ilyen egyszerű a dolog)

2023. aug. 12. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
71%

Másodsorban válaszolok, mert nem saját tapasztalat: ismerősömék a 2,5 éves gyereküket már egyből nagy ágyba költöztették. Előadták neki, hogy milyen nagy lány már, így saját, külön ágya lehet, még az ágyneműt is ő választhatja ki hozzá. Azt hiszem, külön szobába is ment egyből.

Nálunk külön ágy, de közös szoba volt 2 éves koráig a felállás, ami messze könnyebb helyzet. Mi is előadtuk, hogy milyen nagy fiú már, hogy nagy ágya lehet, stb. de azért bekészítettünk egy kanapét, hogy szükség esetén azon aludjak. Szerencsére nem kellett. Olyat is hallottam, hogy az ágy mellett, matracon aludt egy darabig a szülő, aztán fokozatosan kivitte vagy hogy az ágyuk mellé rakták a gyerek ágyát és azt vitték távolabb, amikor már megszokta.

Kitartást és sok sikert!

2023. aug. 12. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

[link]

Nekünk ez a mesekönyv segített, pedig nem hittem benne. A lányom másfél évesen költözött be közénk, 3 évesen ezzel a könyvvel vettem rá, hogy a saját ágyában aludjon. Nálunk is ő választott mintás lepedőt, mintás ágyneműt, alvókákat stb.. most már csak meg kell várnom, hogy elaludjon, aztán kimehetek.

2023. aug. 12. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Nalunk semmi nem vált be.

4.5 éves. Ha megkérem, hogy aludjon el az ágyában, sikítófrászt kap.

Próbálkoztunk mindennel. Ágyban mesélés, mi szobánk, külön szoba, meg a tv-t is bevetettük.

Egyszerűen ha fejenállok sem alszik el a saját ágyában.


Elalszik köztünk, utána teszem át az ágyába.


Tesóm 6éves koráig volt így. Van az ovis csoportból 5nagyon jó barát, ott is ez van. Egyik gyerek sem hajlandó saját ágyban aludni.


(Mi a 2.nak épp ezért az ágyunkat sem mutattuk meg 😅 2 éves. Ő alszik első naptól az ágyában)

2023. aug. 12. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
24%
Barátnőm kisfia szintén három éves, és az elmúlt két évben minden éjjel úgy aludt, hogy hajnalban, amikor felébredt, a szülők maguk közé vették az ő ágyukba. Egy idő után persze már ő reklamálta. Most úgy próbálkoznak, hogy kapott egy ilyen (most divatos) házikó formájú Montessori-ágyat, amiben elaludni ugyan szívesen elalszik, de magától ki tud belőle jönni (korábban rácsoságya volt), és most már önállóan megy a szülei ágyába, ha ébred éjjel... Szóval ezt a megoldást NEM javaslom.
2023. aug. 12. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Az a baj, hogy szerintem ezt csak 1-1, 5 êves korig lehet normálisan megoldani, utána egyre nehezebb lesz.


Mi amúgy 1,5 évesen szokattuk át. Brutál rossz alvó volt, így 3 hónaposan végleg közénk került, aztán vettünk egy leesésgátlós fenyőágyat, és odavittem aludni, ott feküdtem be mellé. Az első 1-2 este nem akarta, sírt kicsit, de utána már jött, tudja, hogy, odamegyünk aludni, bár magától ugye nem alszik el, ott kell feküdni mellette.


De utána, ha kijövök, általában alszik reggelig, vagy ha felkel és átmegyek, alszik tovább. Vagy átjön közénk.

2023. aug. 12. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Nalunk is volt minden. Volt h vert izzadtam, akkor se aludta at az ejjelt a helyen. Általában 2kor mar mellettubk volt. Probaltam h en megyek es otthagyom. Nyilván felébredt,en meg iszonyú faradt voltam ettol (terhesen, a vegen mar nagy pocakkal) feladtam a francba az egeszet.. a lányom elaludt a helyen, azzal nem volt gond. Persze meseltem es enekeltem neki mellette fekve. mikor a kicsi megszületett apukaja atkoltozott a gyerekszobaba melle. Vegul mikor a kisebb is mar jobban aludt ejjel apuka visszaköltözött a helyeunkre, a 2 gyerek egyszobaba. Hat en ejjel konkrétan azt játszottam h ingaztam hol egyikhez hol masikhoz. Úgyhogy vegul én költöztem at hozzajuk. Azota igy jot alszunk. Mindenki kulon agyba, de egy szobaba (kiveve ferjem). Kinyithatos gyerekgaleria van, szoval nappalra eltunik a menekulttabor🤣Férjemmel elkoszonunk ha ibdulunk aludni, de addig egyutt vagyunk a nappaliban. A házas életünk igy rendben van, persze majd jobb lesz egyutt aludni,de igy legalább kipihenjuk magunkat. Vegervenyesen akkor fogom oket egyedul hagyni ha a kicsi nem kel ejjel már. De ez nem most lesz, mert ha fogzik egy remalom igy is az ejjel.

En krealtam neki olyan meseket amik erre ösztönzik, h az o agya szuperjo. De nem rola szolt a mese, h ne erezze azt h eroszakolom.

2023. aug. 12. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
A lányom vándorlós volt. KB 1,5 éves koráig a rácsos ágya mellett aludtam egy kanapén, de az sem volt elég, mert minden éjjel átnyivákolta magát mellém a kanapéra. Férjem a másik szobában, hogy ki tudja aludni magát. Aztán kiköltöztem a férjem mellé, de minden éjjel átjött közénk. Ha ott akartam visszaaltatni a helyén, akkor 5-6x ébredt, ha áthoztam közénk, akkor 1x. Sajnos elváltunk a férjemmel. A gyerek a rácsos helyett saját ágyat kapott, így már nem kellett áthozni, magától átjött mellém éjszaka. A saját ágyában aludt el, éjszaka átjött, de néha végigaludta az éjszakát a helyén, aztán kB ovis korától mindig visszakísértem a saját ágyába. Elég megterhelő volt, meg kB iskolás koráig átjárt, de egyre ritkábban.
2023. aug. 12. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm, nagyon aranyosak vagytok, és külön köszi a nem ítélkező hangnemet. Tök jó ötletek vannak, szerintem ez a saját ágy turbózása és motiválás dolog járható lehet.


#4: sajnos ettől félek leginkább. Nálunk családi hagyománya van a kisiskolás korig szülői ágyban alvásnak, ezért sincs akit még tudnék kérdezni, mert tényleg MINDEN gyerek alsótagozatosként kerül saját ágyba. Sajnos én is. Unokatestvéreknél még a 11 éves és a 7 éves is mint a bolygóhollandi, a fél éjszakájuk erről szól. Nem tudom hol vagyunk elszúrva genetikailag...


#6: jogos és ezért is ragaszkodtam sokáig a különalváshoz, csak sajnos nálunk pont 1,5 évesen romlott el annyira a dolog hogy már fizikálisan nem bírtam. Addig "csak" 5-8 kelés volt éjszaka, aztán egy vidéki ottalvós mamalátogatás során valami sokkolta (mai napig nem tudom mi), és utána hetekig a kanapén ülve töltöttem vele a teljes éjszakát. Ültem a kiságya mellett, simogattam, énekeltem, meséltem, az istennek sem akart aludni. Próbáltam ölben elaltatni, úgy rakni az ágyba, de annyira éber volt, hogy ahogy megmozdultam, már fenn volt a feje. Ezt pár hétig játszottam aztán feladtam és nem nagyon volt motivációm újrakezdeni a hajnalig tartó műsort... Lehet hogy tényleg a rendes ágy lett volna a megoldás akkor.


Még egyszer köszi mindenkinek a tanácsokat és a tapasztalatokat, belevágunk a saját ágy projektbe, és meglátjuk hogy haladunk. A házasságunknak nagyon kéne egy kis nyugalom :-(

2023. aug. 12. 19:41
 10/12 anonim ***** válasza:
0%
Kérdező ezt nagyon elrontottátok,sosem szabad megengedni hogy köztetek aludjon mert hozzá szokik és utánna borzalmas.Amint a korházból haza hozzátok egyből a saját szobájába és ágyában kell rakni és azt szokja meg mert különben a férjeddel nem lesz intim szférátok.
2023. aug. 12. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!