Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Fél a gyerek elaludni, fél a...

Fél a gyerek elaludni, fél a csillártól. Hogyan magyarázzam el? Mitévők legyünk?

Figyelt kérdés
2 és fél éves gyerekről lesz szó. Néhány napja kezdődött egy random éjjelen, hogy ordítva ébredt 2-kor és 5-re aludt vissza ezernyi győzködéssel, de valószínűbb, hogy a fáradtságtól, addig abba se hagyta a sírást és mutogatta a csillárt, hogy attól fél, be sem akar menni a szobájába. Velem/velünk sem akar aludni, egyszerűen szörnyű amit csinál. Megjegyzem, az egész lakásban egyforma a csillár minden szobában. Nem értem mi baja lehet ezzel, de így nem akar aludni. Elmagyaráztam, hogy nincs mitől félnie, rengeteget próbáltam rávezetni, de mindhiába. A mi szobánkban miért nem fél akkor? Nem értem ezt a hirtelen jött fobiat, mit tehetnénk ezügyben, mert napok óta nem alszunk, csak kínkeservesen?

2023. aug. 15. 20:31
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Csak az ő szobájában fél? Próbáljátok a ti szobátokban altatni, lehet ez csak ideiglenes állapot, majd elmúlik valószínűleg.
2023. aug. 15. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Biztos a csillártól fél?

Nem lehet hogy látott valamit pl: bogarat, lepkét repkedni arra és attól ijedt meg? És azt hiszi még ott van, mivel nem látta elmenni onnan.

2023. aug. 15. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Igen, az ő szobájában. A miénkben pedig nem hajlandó aludni. Csak játszik és beszél
2023. aug. 15. 20:41
 4/16 A kérdező kommentje:
Biztos attól, mert éjjel 2-kor nem láthatott a sötét szobában ilyesmit a csilláron. Illetve tud beszélni, el szokta mondani elég részletesen a korához képest, hogy mi a baja. A bogaraktól fél, azt mondta volna rögtön. Azt mondja a csillártól fél, és hiába kérdezem miért vagy mi a baj, arra mondjuk már nem tud válaszolni.
2023. aug. 15. 20:43
 5/16 anonim ***** válasza:
94%
Dugj be egy aljzatba egy éjjeli fényt, amit ő is láthat és magyarázd el neki, hogy az majd vigyáz rá.
2023. aug. 15. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Tegyetek a csillárra valami kis kedves díszt, akár lógassatok oda papírból kivágott holdat, csillagot, napocskát, kedvenc mesefigurát
2023. aug. 15. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
87%
Én már rég lecsavaroztam volna az a cart hallod.
2023. aug. 15. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Vegyétek le azt a rohadt csillárt. Ha attól fél akkor vegyétek le. A nyugalmatok érdekében. Vagy vegyetek közösen valami gyerekeset amit választ. Gyerekkoromban én egy festménytől féltem. Felnőttként mondtam a szüleimnek. Azt mondták miért nem szóltam leszedték volna.
2023. aug. 15. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Felnőttként,gyerekes anyaként pakoltattam el egy babát anyukámmal. Mondtam,ha nem tünteti el,be se megyek a szobába.

Van ilyen. Ezek szerintem ilyen ősi érzések,nem lehet megmagyarázni.

Pedig én nem félek,ha egyedül vagyok itthon (pl most,mert a férjem éjszakás, a lányom meg anyósnál nyaral), villanyt sem kapcsolok,sötétben mozgok a házban.

De attól a babától kivert a víz.


Vegyétek le a csillárt minél hamarabb. Lehet furán csillant meg,fura árnyéka volt,akármi. Álmodhatott is róla.


Ne kínozzátok.

2023. aug. 15. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Ebben a korban életkori sajatosság az irreális félelem. Teljesen normális. Ilyenkor kezdődnek a rossz álmok is. Lehet hogy álmodott valamit és mikor megébredt a csillár volt az első amit meglátott és a kettőt összekombinálta.

Inkább csak arra vágyik higy valaki ott legyen vele, ne egyedül féljen.

2023. aug. 15. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!