Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Van valaki, akinek a gyerekét...

Van valaki, akinek a gyerekét sikerült hozzászoktatni, hogy “zajban” is tudjon aludni?

Figyelt kérdés

Még nincs hat hetes a kislányom, de pici a lakás és most ott tartunk, hogy semmit nem lehet csinálni, hacsak nem valaki babakocsizik vele.


Bármelyik szobában rakjuk le, nem tudjuk bezárni az ajtót, mert felriad (pedig nem hangos, míg meg nem született, addig fel sem tűnt, hogy kattan egyet, ahogy elengeded a kilincset).


Ezután felriad arra, ha reccsen a padló a szomszéd szobában, ha hozzáér a kanál/villa a tányérhoz, ha megpróbálnék főzni, ha előveszem a teregetőállványt stb.


Konkrétan egész nap gyereket altatok, mert mindig van valami hang, amire felriad. Volt valaki, akinek ilyen babája volt és sikerült valahogy túllendülni a helyzeten?


2023. aug. 19. 23:13
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
88%

Az én babám mellett ennyi idősen normál hangerővel beszélgetni lehetett, ő meg aludt, mint a bunda 🤷

Később kezdődött, hogy felriadt kisebb zajokra, de ez is változó. Most 11 hónapos, halkan tudunk pár szót váltani az ágya mellett is (egy szobában alszunk), de ébredt már fel arra, hogy kattant a térdem 😀

2023. aug. 19. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
50%
Kezdetnek eleve zajban altasd el. Ők még nem tudják szabályozni, ha álmos, minden körülmény között bealszik. A baj azzal van, hogy könnyen felriad, mert valószínűleg nincs mélyalvás fázisban, és a némaságból hirtelen halk zaj. De a "hangos" zaj mellett a halkabbat nem fogja meghallani.
2023. aug. 19. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
72%
Ennyi idősen még kiabálhattunk is mellette, aludt zavartalanul. Meg is veregettem a vállamat hogy sikerült hozzászoktatni a zajhoz, csakhogy kiderült hogy ez nem így működik. Később már a térdem reccsenésére is ébren volt... és ugyanúgy csináltam mindent, egyszerűen csak nő, fejlődik, változik. Nincs bevált recept, mindig alkalmazkodni kell az aktuális helyzethez.
2023. aug. 19. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
Ja és kendőt javaslom, abban visszaalszik egyből és lehet haladni a házimunkával is.
2023. aug. 19. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 A kérdező kommentje:

Hát nálunk zajban el sem alszik, sőt a babakocsival is olyan utcákba kell menni, ahol nincs sok zaj. Az autókat már jól viseli (eleinte azokra is felébredt), a kutyákkal pl. nincs baja, de ha beszélsz miközben tolod a babakocsit arra felkel.


Meg nem tudom milyen zajt csináljak, ketten-hárman vagyunk itthon és nagyon csendes lakást választottunk.

2023. aug. 19. 23:28
 6/28 anonim ***** válasza:
50%
Te szeretsz úgy aludni, hogy bszakodnak körülötted? Zúg, kopog, kattog, csörög, zörög valami vagy valaki? Mert én nem. Nem is iivannam ezt a gyerekemnek.
2023. aug. 20. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
100%
Valaki fehér zajra altatja a gyereket, YouTube-on vannak ilyen videók.
2023. aug. 20. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:

Nem sikerült. Én sem szeretek zajban, így őt sem kínoztam ezzel...

9-10 hónapos kora körül érett meg annyira az alvása és az idegrendszere, hogy mélyebben aludjon és ne zavarja minden is.

Mondjuk később kiderült, hogy szenzoros, így a zajra szoktatás nettó gyerekkínzás lett volna neki.

2023. aug. 20. 02:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 A kérdező kommentje:
6, 8 Nem véletlenül volt idézőjelben a “zaj”. Azt gondolom, hogy azért az nem akkora “kínzás”, hogy amíg ő a hálóban vagy a babaszobában alszik, addig szeretnék megenni egy tányér levest vagy kiteregetni vagy akár csak átmenni a nappali egyik oldalából a másikba, mert most jelenleg ezekre mindre felkel.
2023. aug. 20. 04:09
 10/28 A kérdező kommentje:
De amúgy írtóra érdekelne az is, hogyha szerintetek ez kínzás, akkor hogyan csináltatok végig úgy 9 hónapot, hogy naponta egyszer ettetek 2 órában, amikor a férjetek hazaért a munkából és elvitte sétálni.
2023. aug. 20. 04:11
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!