Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » 18 hónaposnak altatási rutin?

18 hónaposnak altatási rutin?

Figyelt kérdés

Kérlek segítsetek, mert bár csak 1 hete tart ez az állapot, de nem bírom idegekkel.

Kisfiamat szűk 1 hete választottam el, ami viszonylag könnyen ment, annak ellenére, hogy fanatikus szopizó volt, születése óta iszsz, az első napot leszámítva (volt egy kis sírdogálás), nem is keresi és jól megvan nélküle. Alapból, a nap folyamán legalábbis, aztán jön az altatás, ami cici nélkül mind nappal, mind este katasztrófálissá vált. Tény, hogy én rontottam el, mert világéletében minden altatást cicivel oldottunk meg (mamákkal elalszik máshogy is, velem nem volt hajlandó), és nem várom el tőle, hogy egyik napról a másikra átálljon egy új szokásra, de kezd kimerítő lenni ez a kör, amibe beleragadtunk. A nagy ágyban kezdünk(együtt alszunk kicsi kora óta), bújás, simizés, ami abba torkollik, hogy otthagy, nem hajlandó elmaradni, pedig próbáltam mesét mondani, könyvből olvasni, magamon ringatni, semmi. Ezután nekiállok elringatni járkálva, ez válik be az esetek 99%-ában, de valamikor ezt is teljesen elutasítja, feszíti magát, sír. És nem is szeretném egyébként ezzel a módszerrel csinálni, mert 13 kg és úton a tesója,20 hetes terhes vagyok. Inkább kínlódik hullafáradtan, minthogy engedjen. Most is ott tartunk, hogy ma még nem aludt napközben, mert nem hajlandó sehogy, de már alig lehet vele bírni, fél óra és tuti, kidőlne, de akkor meg az esténk lesz katasztrófa, mint tegnap, amikor fél 4-kor aludt el délután, majdnem 6-kor kelt fel, éjfél előtt nem sokkal este elaludt, és már reggel 6 előtt fent volt!

A leszokás előtt szépen aludt 1x 1,5-2 órát napközben, ez most átállt vagy délelőtt egy nyúlfarknyira vagy egy délelőtt nyúlfarknyi+késő délutáni maratonira, és teljesen tanácstalan vagyok, hogy vihetnék rendszert újra a napjainkba! Előtte kb.7-kor kelt, ahogy írtam 1x aludt és fél 9 körül aludt el este, akkor ha éjjel felkelt, cicivel azonnal visszaaludt. Most éjszaka ha megébred, visszasimogatom vagy megitatom és hamar visszaalszik, ezzel nincs úgy gond.

Mit gondoltok, mit kéne máshogy csinálni? Valakinek valami jól bevált tipp?


2023. aug. 30. 15:32
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Minden gyereknél más jön be. Én 22 hónapos korában választottam el, kb 1 hónapja. Én is az altatastol tartottam a legjobban.

Azt olvastam mindenhol, hogy ugyanugy csináljak mindent alvasnal, csak éppen ne kapjon cicit. Hát ez nála nemjott be. Én ülve szoptattam/altattam, mikor el kezdtem leválasztani, akkor lefeküdtem az ágyára (nagy ágya van), melegítettem neki tejet, ő odafekudt mellém, megitta a tejet és aludt. És ez a mai napig tart. Annyi, hogy én rakok be youtubrol mellé még egy kis altató zenét .

2023. aug. 30. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Lefekszunk az agyba,megissza az üvegből a tejet,cumit adok neki,hozzám fordul,simizem a hátát és már alszik is

17 hónapos,10 hónapos korában választotta le magát.Azota így alszik el

Napközben ugyanígy,csak tej nélkül

Megebedelunk,várok tíz percet,lefekszunk,teszek neki halkan zenét a telefonon,tíz perc és alszik is

2023. aug. 31. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!