Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Hogyan lesz egy baba jó alvó?

Hogyan lesz egy baba jó alvó?

Figyelt kérdés
Az én gyerekem kettő lesz és még mindig felkel egyszer néha, néha meg nem de gyakrabb azért hogy felkel. Fél éves koráig sokszor kelt azóta úgy egyszer de ez nem igen múlik, iszik aztán alszik tovább. Ismerőseim akiknek gyereke átalussza eleje óta éjjelt azt mondják azért mert ők jól csinálják én meg nem...de még konkrétumot nem hallottam mit csinálnak ők jól én meg nem???? Van volt lesz mindigis fix napirend, fix alvás délután, fix fekvés este, esti mese alvás előtt, minden nyugodt, csend van sötét van. Mégis én mit csinálok szarul valaki mondja meg :(.

2023. szept. 5. 13:22
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
94%
Semmit nem csinálsz rosszul, az ismerőseid szeretik azt hinni hogy ők milyen faszák, de ez egyszerűen attól függ hogy milyen a gyerek, mennyire érett az idegrendszere az alvásra.
2023. szept. 5. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Az idegrendszerén múlik főleg. Azt hiszem én sem csinálok másképp vagy jobban semmit, mint a legtöbb anya. Mázlim volt. Majd kiderül, hogy másodszorra is lesz-e mázlim. Ha igen, akkor sem állok majd neki észt osztani, hogy más biztos béna.
2023. szept. 5. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Egyszer ébredni teljesen normális. A felnőttek egy része is felébred inni, pisilni, vagy csak felébred és forgolódik egy darabig, lehet a te gyereked is ilyen, hogy mindig fle fog ébredni. Egy idő után majd ilyenkor nem kell már a segítséged, hanem megoldja magának nagyobb korban. Én is felkeltem pisilni legalább egyszer mindig is.

Vannak szeremcsések akik végig tudják aludni az éjszakát, illetve a gyerekük is végigalussza. Jó nekik, de azért az egy ébredés is szerintem egészen jó, feltéve ha nem tart órákig, hanem hamar visszaalszik.

2023. szept. 5. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Amit dob a gép. Nálunk mindenki rossz alvó. Két gyerekem van, mindkettő rossz alvó.
2023. szept. 5. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Igen én is sajnos felkelek éjjelente, na jó mióta gyerekem van nem is egyszer , megszoktam, de pisilni vagy inni mindig is felkeltem. Persze nekem ez az egy ébredés tök jó nem is ez volt annyira kérdés, hanem első félévben ő kelt 2 - 3 óránként. Hát ő nem egy ilyen nyugis gyerek, idegrendszerileg :D

Hogy mondjam születése óta olyan érzésem hogy túlhajtja magát...eleinte nagymozgásokkal amiket hónapokkal előbb csinál de azért mert gyakorolt erőltette amíg nem ment. Most meg már agyilag is állandóan tanulni akar , könyvből is...nincs 2 de jóval egy éves kora óta állandóan könyvben mutogatva kérdezi mi micsoda. Hozza oda a könyveit és mutatni kell mi micsoda, ugyanez való világban is, mindent tudni szeretne minek mi neve, hogy működik, hova megy, hol lakik, milyen színe stb. és az agya egy szivacs amit egyszer hallott az tudja most már ugye beszél is vissza is mondja innen tudom. Szerintem túlpörgeti az agyát, de hát nem mondhatom neki hogy nem mesélek. Nem egy jó alvó amúgy, én megfogadtam nem fogom gyerekem sötétben néma csendben altatni mert azt szokja meg de máshogy soha nem tudott aludni...ő nem alszik el egy strandon a bokor alatt vagy ilyesmi, nehéz altatnom nagyon és ha épp nem mély alvási fázisban van gondolom akkor minden pici neszre felébred.

2023. szept. 5. 13:54
 6/14 A kérdező kommentje:
DE ne értsétek félte imádom nem vagyok én elégedetlen az egy keléssel :) Csak lesz nem sokára tesó és érdekelne mit kéne máshogy csináljak :D
2023. szept. 5. 13:55
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Mindent ugyanúgy csináltm a 2 gyerekkel. A első borzalmas alvó volt. A második egy álommanó, felébreszteni is alig lehet. Reményt adhat, hogy az első gyerekem alvása 2 éves7 honapos korában egyik napról a másikra "megjavult", fullra vegigalussza az éjszakát.
2023. szept. 5. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Ismerőseid mázlisták,ennyi. Semmit nem tudnak jobban. Nekem van hogy nem akar elaludni hajnali 5-ig és 2 éves,másnak egyszer kel éjszaka,megint másnak fel se kel. Ez szerencse kérdése.
2023. szept. 5. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Idegrendszeri kérdés.


Nekem a 2 lányom 6 hetes korától mindkettő aludt mint a bunda, bombát lehetett volna robbantani. Mai napig ennyire jól alszanak.

A fiam meg a rossz alvók között is brutál amiket lenyomott. 1,5 éves koráig 20 percenként ordított egész éjjel, nem viccelek. Bármit csináltam, vittem mindenféle orvoshoz, megmondták semmi baja, majd az idő segít.

Most 2 éves 3 hónapos de még mindig megébred éjjel 1-2x és nekem kell visszaaltatni. Elég fárasztó. A nappali alvása még mindig katasztrófa, 20 perc után még mindig ordít születésétől kezdve.

2023. szept. 5. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

A gyerekek azok ilyenek, ég bennük a tudásvágy. Ebben semmi rendellenes vagy szokatlan nincs. Az lenne a fura, ha nem így lenne. Az idegrendszerleg nyugis kifejezést így ebben a vonatkozásban nem tudom értelmezni. Az meg teljesen egyéni adottság kérdése, hogy egy kisgyermek idegrendszere hogyan/mennyire tudja feldolgozni a normál mennyiségű és minőségű ingert, mennyire zavarja ez őt a pihenésben, idegrendszeri éretlenség, stb.

Én meg azt fogadtam meg, hogy csendben és sötétben altatom a gyerekem 😁 Jó alvó. Miután elaludt, már egyáltalán nem kell síri csendben lenni. (Tök jó, ha valaki el tud aludni egy buli kellős közepén is, de számomra nem az olyanok az egészséges alvási körülmények 😂) Tény, hogy a délutáni/esti fektetési időre nem szervezhetünk programot, mert itthon kell lenni, de nekem ez így megéri. Úgy gondolom, hogy igen is, ha lehetőség van rá, akkor illik biztosítani nekik a lehetőséget, hogy minél könnyebben ellazuljanak. A másodiknál nehezebb dolgod lesz, mikor épp ébren lesz a nagyobb is, de azért ha megteheted próbálkozz ugyanígy, mint a naggyal. Csendben altatni, elalvas után meg nem szétszedni a házat, de azért egy normál zaj belefér. Az enyém sokszor még arra sem ébred fel, amire én infarktust kapok még akkor is, ha nem alszok.

2023. szept. 5. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!