Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Ez pavor lehetett?

Ez pavor lehetett?

Figyelt kérdés

Segítséget kérek. Nagyon megijedtem. 2 éves az elmúlt héten 2x is egy fura dolgot csinált.


Alvás után kb 1-1,5 órával iszonyatosan sírva ébredt, vergődött, sírt, és kiabálta hogy apa, apa. Sehogy se tudtam megnyugtatni. Akárhogy próbáltam, csak jobban és jobban sírt. :( miután az apja bement nála is nehezen aludt vissza. Soha azelőtt ilyet nem csinált még. Nem is tudom hova tegyem.


Mi lehet? Pavor? Esetleg szeparacios szorongás az apja felé? :( teljesen tanácstalan vagyok mert nagyon megijedtem. Főleg mert 3 nap múlva munka miatt el fog utazni az apja és nem tudom mit fogok csinálni ha ez rájön...


nov. 19. 23:16
 1/7 anonim ***** válasza:
69%

Nálunk "éjszakai rémület" volt, bár idősebb korában (6-8 körül).

Ő felkelt és mászkált, pakolt iszonyatosan rémült arccal és közben úgy ordítva sírt, mintha éppen a bőrét nyúznák le... Tágra nyílt szemekkel és abszolút nem volt képben a világgal...

nov. 19. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
55%
A pavor arról ismerhető fel, hogy a gyerek nincs ébren. Ha a tiéd felárért, akkor csak rosszat álmodott. Emellett 2 évesen szinte kizart, általában 3 évesen kezdődik.
nov. 20. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
58%
Nem igaz, hogy 3 evesen kezdodik a pavor, sajnos van extrem korai alvaszavar is (az enyem 4 honaposan mar tul volt egy pavor idoszakon, es mielott jonne a sok onjelolt orvos, igen, ki lett vizsgalva, voltunk alvaslaborban is). Viszont az igaz, hogy olyankor nincs ebren a gyerek, viszont a szeme legtobbszor nyitva van, kizokkenteni nem lehet, a vegen vagy elalszik, vagy felkel, mintha semmi nem tortent volna, majd masnap nem emlekszik semmire. Legtobbszor amit tenni tudsz az, hogy ulsz mellette es megakadalyozod, hogy kart tegyen magaban. 7 eves korra kinovik. Sajnos az enyem mai napig hajlamos ra, szigoru napirend, sok levegozes, nulla kepernyoido, kevesebb inger es kiegyensulyozott etkezes segit visszaszoritani. Ha egy nap sok az inger es tulporog, akkor tudjuk, hogy aznap ejjel visszater a pavor. Nagyon ijeszto, de teendo halistennek nincs vele.
nov. 20. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
0%

"Nem igaz, hogy 3 evesen kezdodik a pavor, sajnos van extrem korai alvaszavar is"


Értelmező olvasás, mint olyan? "Emellett 2 évesen szinte kizart, általában 3 évesen kezdődik."

nov. 20. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Én mindenhol azt olvastam hogy 2-5 éves kor között a leggyakoribb, és öröklődik a hajlam rá. A férjem is alvajaro gyerek volt állítólag. Minden esetre elég rémisztő, beteg is eléggé sokat dugul az orra, bár amikor bementünk nem szorcsogott.
nov. 20. 12:44
 6/7 anonim ***** válasza:

Még mindig az "általában" a kulcsszó....


A betegségnek meg az orrdugulásnak mi köze hozza?

nov. 20. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Azt olvastam hogy ha esetleg egy megnagyobbodott orrmandula miatt nem kap jól levegőt nagyobb eséllyel jön roham. És eddig nem tapasztaltunk ilyen.
nov. 20. 17:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!