Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Normális, hogy ennyit alszik?

Normális, hogy ennyit alszik?

Figyelt kérdés
2 éves gyermekem elég rég átalussza az éjszakát, de mióta beköszöntött a hideg, még többet alszik. Normális az, hogy 2 évesen napközben 75-90 percet alszik a gyerkőc, éjszaka meg egyhuzamban 12,5-13 órát? Nem sok ez egy majdnem 2 évesnek?
nov. 23. 13:40
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Ahh irigyellek.

Amúgy ha játékos, normálisan fejlődik szerintem nem baj.

nov. 23. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Mindkét lányom ilyen volt.

Örülj Te is 🙂

A védőnő és a gyerekorvos annyit mondott hogy teljesen normális

nov. 23. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Egyfelől örülök, csak azért kelt bennem aggodalmat, mert ugye az eddig is tök jó alvásának az időtartama még jobban növekedett. Miközben erre vonatkozó cikkekben meg azt írják, hogy csökken ilyenkorra az alvasigényük. Védőnőnek meg a dokinak nem is tudom merjem-e említeni a 2 éves státuszon, mert nem egy kövér gyerek, és tuti hogy megint kitalálják, hogy nem eszik eleget. Amúgy szerintem igen, csak teljesértékű táplálékokat kap, nem dörmi kismackót meg danone joghurtot, stb, és szerintem attól nem pufók. Nem sovány egyébként, normál súlyú, csak a vékonyabb kategória az átlaghoz képest. Nem hiperaktív, de aktív azért, nem olyan hogy leteszem a sarokba és ott marad, úgyhogy azért van energiája. De furcsa nekem, hogy 13 óra alvást követően 4 és fél óra ébrenlét után le tudom tenni aludni 1-1,5 órára. A szundi után mondjuk ébren marad 6 órát is. Inkább azt gondolnám normálisnak.
nov. 23. 14:28
 4/8 anonim ***** válasza:

Most dicsekszel vagy panaszkodsz ?🤣🤣

Csak viccelek....örülj,hogy alszik,nincsen semmi gond 🙂🙂

nov. 23. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
A fiam 1 éve nem alszik az oviban, erre tegnep és ma elaludt, és tegnap este olyan nyűgös volt mint amikor nem alszik, látszott hogy álmos.
nov. 23. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
5 vagyok és 4.5 éves ez lemaradt, 2 évesen még jókat alszanak.
nov. 23. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Félreértés ne essék, örülök én hogy alszik, inkább az a "problémám", azt furcsálom, hogy túl könnyen megy most. 1 és 2 között simán elalszik úgy hogy majdnem 9-kor kel reggel, míg korábban 7:30-as kelés mellett alig bírtam elaltatni napközben, pedig több időpontban próbálkoztam. Na de mindegy, ha ez így jól van, akkor annak én csak örülök, legalább tudok könyvet olvasni, ami nem Bogyó és Babóca 😂
nov. 23. 19:14
 8/8 anonim ***** válasza:

#2 vagyok

Lányaim már a kórházban is simán aludtak 4-5 órát. Vitték is őket vizsgálni. A kicsi 3 a nagy 9 éves. Azóta is baromi jó alvók

nov. 23. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!