Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » A cicin altatással borítom...

A cicin altatással borítom meg a babám étkezéseit?

Figyelt kérdés
A babám 4 hónapos és cicin altatom napközben és este is, más módszer nem vált be. Most ez is kezd nehézkessé válni, mert “ellenkezik” amikor az ágyra fektetem mellé fekszek és cicivel kínálnám. Egy kis hadakozás után elfogadja. De legtöbbször enni is szokott ilyenkor nem csak cumizik a cicin. Ez nem zavar be az étkezésekben? Emiatt kb 10x szoptatom. Nem túl sok ez így? Hogy fog akkor így az éjszakai evésekről leszokni? Másnál hogy történt a cicin altatás? Mindig próbálom figyelni az álmosság jeleit, de olyan mintha hamar túlpörögne. Aggódom hogy ez mennyire normális ennyire kicsiként.

jan. 4. 08:42
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen normális ez még ennyire kicsiként. A nagyobb lányom 2 évesen is cicin aludt el, akkor szoktattam le róla teljesen, a kicsi meg 14 hónapos most, még napközben is viszonylag sokat cicizik, az esti alvás meg kb megvalósíthatatlan lenne anélkül. A nagy leszokott ~1,5 évesen az éjszakai szopikról, amikor már csak cumizott a cicin és nem szívta, akkor elvettem tőle, így viszonylag könnyű volt, és még helyettesíteni se kellett semmivel, összebújtunk továbbra is és nem volt ebből probléma vagy lázadás.

4 hónaposan még naaagyon kicsi, eleve a kóstoltatást sem kezditek meg még ilyenkor, meg amúgy is 1 éves korig a fő táplálék az anyatej (vagy ennek hiányában tápszer). Szóval teljesen normális ez így, nyugodtan csináljátok úgy, ahogyan nektek jó.

jan. 4. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ugyanígy

Ezt nevezik igény szerinti szoptatasnak.

Egyébként a fiam egyedül szokott le a cicirol,nem kellett leszoktatni.(10 hónapos volt)

Nem zavarsz be az érkezésébe ne aggódj.

Amúgy a babád meg nagyon kicsi,ne akarsz,hogy leszokjon az éjjeli évesrol.

Majd elhagyja magától.Hogy mikor az csak rajta múlik.

jan. 4. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
*akard
jan. 4. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm, megnyugtattatok. 🙂Mindenhol a napirend fontosságáról olvasok amit így elég nehéz kivitelezni, de majd alakulnak a dolgok gondolom idővel.
jan. 4. 11:12
 5/8 anonim ***** válasza:

Sehogy nem szokott le az ejszakai evesekrol, az enyem 15 honaposan is 10-15x ebredt es kerte. Bar ez nyilvan nem eves volt, leginkabb csak cumizott rajtam.

Ekkor valasztottam le, mar a vegkimerules szelen alltam.

Egyebkent meg probald meg mashogy elaltatni, ha lathatoan tiltakozik, nem feltetlenul kell eroltetni, ha nem akarja.

Pl nalunk a nappali alvasokra bevalt az adamo hinta vagy babakocsiban tologatas bent/kint, akkor nem is cicin aludt el. De az ejszakak katasztrofak voltak, nem tudom, hogy mit kellett volna maskepp csinalni, semmilyen altatasi technika nem valt be, cumit nem fogadta el, es nem birtam mar :(


Csak azert irom le, mert vannak igazi “cici fuggo” babak is, akik maguktol nem igazan ritkitjak a szopikat. O nappal is hatezerszer kerte meg 1 eves kora utan is, emiatt a rendes etelt is elutasitotta. Akkor kezdett el enni es aludni, amikor nagy nehezen leszoktattam, szoval nekunk mindenfelekeppen minosegi valtozast hozott az eletunkbe.


Van ilyen is sajnos.

De 4 honaposan meg nem kell ezen gondolkozni, nem azert mondom. Csak nem mindig olyan egyszeru a szoptatas kesobb sem, ahogy mondjak.

jan. 4. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nekem a nagyobbik fiam éjjel nappal a mellemen lógott, 20 hónaposan választottam el, mert már csak lelki oka volt, de egy évesen még nagyban evett is, rögtön azután, hogy evett sima kaját is. Szóval vannak ilyen babák. Most a kisebbik ha nem kér, már most löki el a mellem és csak bújik hozzám aludni, de komfortszopizni se akar. Én nem erőltetem, örülök, hogy nála más módszerek is beválnak altatásra.
jan. 4. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Egy négy hónaposnak nem kell,hogy napirendje legyen.

Nálunk egy éves kora körül alakult ki a fix napirend

jan. 4. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Akkor fog leszokni az éjszakai evésről, HA MEGÉRIK RÁ.

Igény szerint kell szoptatni, nem időre.

jan. 4. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!