Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Normális hogy ennyiszer ébred...

Normális hogy ennyiszer ébred hónapok óta? Én rontottam el?

Figyelt kérdés
6 hónapos. 4 hónapos kora óta óránként ébred, dobálja magát, csapkod. Csak cicin nyugszik meg. Eleinte kiságyba visszatettem, de már nincs hozzá erőm. Próbáltunk vizet adni, ringatni, nem vált be. De így meg túl sokszor eszik éjszaka. Csapkodásnál nem várom meg hogy sírjon már fordulok oda a cicivel. Várjam meg hogy sírjon? Emellett már mindig felébred 5kor, próbálom cicin visszaaltatni de nem megy, vagy 5 percekre sikerül. Így már azt se tudom mikor kéne ennie, miért nyűgös, mikor álmos… Napközben csak 2 órát alszik 3 részletben…
márc. 11. 06:38
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Először is, a legfontosabb: NEM te rontottad el! Nem lehet, hogy fáj a foga, azért ébred többször? A 4 hónapos alvási regresszió is tud ilyen tüneteket okozni. Próbáltátok később altatni? Hátha akkor tovább aludna. Ahogy nőnek, egyébként is érdemes kitolni a lefektetés időpontját.
márc. 11. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
55%

Szerintem nem rontottál el semmi azaz ne magadat hibáztasd. Az enyém 20 hetes azaz 1 hét múlva lesz 5 hónapos. Tudom nem vígasz, de minden baba más. Az enyém viszonylag jó alvó, viszont már kiismertem, hogy milyen frontokra hogy reagál mikor milyen. Mondjuk mi újszülött kora óta a kiságyaban altatjuk és többnyire egyedül elalszik. Szeret is egymaga elaludni a kis dolgaival, van hogy csak zavarjuk ha ott vagyunk vele, mert egyfolytában mosolyog, játszana. Lehet mások számára ez furán hangzik, de én ritkán altatom így kimondottan. Tök boldog kiegyensúlyozott baba. Valahogy próbálj meg egy kis rendszert vinni a dolgokba, legyél Te is kiszámítható neki. Nekünk hónapok óta ugyanaz a rutinunk bizonyos dolgokban, persze mindig adódnak hozzá főleg, hogy már napi 2 nap közbeni alvása van csak.

Én nem szoptatok sajnos, de lehet ez a minden hangadásra cici egy szokás lett neki, nálunk tápis, de nincs kaja azonnal a sírásra. + megismerem mikor miért sír. Cici helyett próbáld meg máshogy megnyugtatni ha tudod, hogy nem éhes.

márc. 11. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Az utolsó alvásához igazítjuk a fürdetést, lefektetést. 4 körül szokott aludni egy fél órát. 7-8 között tesszük le aludni. De ez is mikor hogy sikerül, általában nagy sírás előzi meg..🙁
márc. 11. 06:55
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Azt kellene kiderítened miért sír. Amúgy valószínű már nagyon fáradt lehet mire a fürdetés jön.
márc. 11. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
A fog kérdés: már egy hónapja azt mondta a gyermekorvos hogy úgy tűnik hamarosan kint lesz az első fogacska, azóta sem jött még ki sajnos. Folyamatosan nyálzik, rág.
márc. 11. 07:00
 6/8 anonim ***** válasza:
Lehet hogy a foga az oka. Amikor a lányomnak jön akkor ő is 4-5x felkel éjszaka és cicizik. Viszont ez megvan két három napban. De a tiednek ahogy mondod már egy hónapja fent áll a helyzet hogy hamarosan jön. Viszont mar két hónapja ez a helyzet nálatok. De lehet hogy a te gyerekedet ennyire megviseli. Főleg ha azóta tapasztalod hogy nem alszik jól amióta a foga jön. Erre megoldás lehet este a foginy gél. Az biztos hogy nem olyat eszel amitől fáj a hasa?
márc. 11. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nem rontottál el semmit, ez ilyen. Folyton változik az alvásuk, hol jobb, hol rosszabb. Az első évben hatalmas fejlődésen mennek át, ez hatással van az alvásukra is. Idegrendszeri érés, mozgásfejlődés, fogzás... Ezek mind bezavarnak az alvásba. Ha cicivel megnyugszik, akkor add neki. Nem kell megvárni a sírást.
márc. 11. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nálunk ez 10 hónapos korig tartott.

Amikor ez befejeződött, hála az égnek azóta atalussza az éjszakát a fiam.

márc. 11. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!