Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Alvás előtt hogy nyugtatjátok...

Alvás előtt hogy nyugtatjátok meg a pörgő babátokat?

Figyelt kérdés
Babám 6 hónapos, figyelek az ébrenléti időkre, de van hogy egyszerűen nem akar még aludni. Cicin alvó baba, mostanában néha a cumi is elég, csak nyüglődik a cicin. Amikor már álmosodik nyugtató zenét szoktam bekapcsolni, de van hogy ez sem segít, így sétàlgatunk a lakásban. Még túl kicsi hogy valamilyen egyéb tevékenységgel nyugtasson meg? Pl valamilyen ellazítós játék, akármi. Ti hogy csináljàtok?
márc. 16. 13:19
 1/3 anonim ***** válasza:
Amikor a kisfiam 6 hónapos volt, már nagyon szerette nézegetni a mesekönyveket, szerette ha olvastam neki.
márc. 16. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
A nappali alvásoknál rugalmas voltam, ha még nem akart aludni, akkor vártam kicsit és később újra próbálkoztam. Az esti alvásnál viszont a fix rutin volt az, ami nagyon sokat segített. Hamar megtanulta, hogy fürdés (alapból kicsit ellazította a meleg vízben ringatózás), utána félhomályban öltözés és egyből cici. Ha esetleg még szükség volt rá, akkor öltöztetés előtt egy kis babamasszázs elég jó hatással van. Lassú éneklés, halk, nyugodt hangvételű beszéd, ilyesmi. De nappal nem erőltetem, ha nem megy, akkor csak feszült lesz tőle mindenki, ha csakazértis próbálkozom altatni, majd 20-30 perc múlva ismét próbálkozunk. Amíg nincs fixen beállva a napi 1 alvásra, addig úgyis kb folyamatosan változik, hogy mikor mennyit alszik egy gyerek, felesleges ebbe beleállni és ezen izmozni.
márc. 16. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

A nappali alvást én sem eröltetem. Ha nem akar elaludni várok 10-20 percet addig játszok vele aztán megpróbálom újra, de olyan is volt játszószőnyegen beájult. Babakocsiban elalszik azt szoktam bevetni, illetve nagyon szereti, ha fogom a kezét, míg elalszik.

Este kicsit könnyebb. Fürdés, vacsi aztán mese és alvás. Akkor nem nagyon kell altatgatni.

márc. 16. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!