Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Hogyan altatod 2 év körüli...

Hogyan altatod 2 év körüli dacos, aludni nem akaró gyerekedet? Le lehet-e szoktatni arról, hogy ne kelljen mellette feküdni míg elalszik?

Figyelt kérdés
Eddig mellette feküdtem, meg szopizott is, kb 3 hónapja nincs cici, maradt a mellette fekvés, de mostanában csak pörög, szórakozik, nem hajlandó lefeküdni, elmászkál, ugrál rajtam stb... ez tart akár 1-másfél órán keresztül is. Szeretnék ennek már véget vetni, ki hogy csinálná?
márc. 19. 12:29
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Nappali vagy esti alvásról beszélünk? Nem mindegy
márc. 19. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
35%
Én kifárasztom, és mindig ugyanúgy telik a rutin. Ez nagyon fontos a mentális ellazulásához is, a fizikain felül, hogy mindig minden nap ugyanaz történik az alvás előtt.
márc. 19. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem hiszem, hogy erről le lehet szoktatni, kb. a gyerekek 90%-a úgy alszik el, hogy ott van valamelyik szülője. 2 éves, ez természetes, majd idővel elhagyja.


Amúgy ennyi idősen borzalom volt nekümk is az altatás, könyörögni kellett, rászólni, nem akart menni aludni, de ha már tököm kivolt és hagytam, akkor meg persze délutánra kipurcant, akkor akart aludni, hiszti volt, satöbbi.


De ez is elmúltm

márc. 19. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
50%
Nekem mindkét gyerek egyedül aludt el 2 évesen, sőt már előtte is. Mese, összebújás, és anya/apa ki a szobából. Ha nincs kinek műsorozni akkor nem érdemes műsorozni.
márc. 19. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

a 4 évesem mellett is ott fekszem, nemhogy a 2 éves mellett...

Az én 2évesem is ezt csinálná. Csak én nem hagyom elmenni. Fekvés van, nem parádé. Néha van sírás, de nem ő a főnök.

márc. 19. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
35%
Nem almos. 2 evesen a legtobb gyerek mar nem igenyli a delutani alvast csak rajuk van eroszakolva. Ha este csinalja akkor meg azert mert szinten nem almos, ha a fel delutant vegig aludta. Fektesd le kesobb. Aki egy oraig musorozik, az nem almos.Vagy kimesz a szobabol, ha nincs kinek musorozni, nem is fog.
márc. 19. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
35%

Megissza a tejet dudli be a szájba, halk zenét kapcsolok neki simizem a hátát és elalszik.

Vagy felmászik az ölembe, ülve ringatnom, simogatom a fejét és elalszik.


A déli alvásbol kettőkor ébred utána jól lefarasztom, hosszú sétákra járok vele délután, estére lefarad, így kb 15 perc amíg elalszik.reggelig alszik.

márc. 19. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Nappali alvásnál egy fokkal jobb de akkor is ezt csinálja, este rosszabb azért. Bár a nappali alvás nemsokára bölcsiben fog történni, szóval mindenképp aludni fog. Este 8 körül viszem aludni, nem hiszem el hogy nem fáradt, ő is mondja hogy elfáradt csak azért nem akar feküdni mert én azt akarom. Van rutinunk, nem az a baj szerintem. 11kor ebéd, mosakodás, peluscsere, átöltözés "pizsibe", 1 mese már fekve, alvás. Este ez kiegészül még a fürdéssel de ugyanígy van. És amikor az alvás részhez érünk kezdődik a nemakarok nemakarok, felkel megy stb... lehet amúgy sokat alszik nap közben, mert van hogy 3 óra után ébresztem. Megpróbálom korábban ébreszteni. Csak az az igazság hogy olyan jól esik egy kis nyugi...de muszáj lesz
márc. 19. 17:28
 9/14 anonim ***** válasza:
11től (vagy az előzetes rutinnal együtt mondjuk 12-től) 3-ig rengeteg idő, nagyon sok alvás. Hamarabb ébreszteném. Nyilván én is átérzem, hogy jól esik a pihi, de jól írta az egyik válaszoló, az a gyerek, amelyiket fél óránál tovább kell altatni, az biztosan nem álmos. Tudom, nekünk is volt ilyen időszakunk, variáltunk az alvás időszakain, később ment, rövidebb ideig, stb, délután máris egyszerűbb volt, és miután a délutáni alvás is rendeződött, beállt a ritmus, az esti is javult. Amúgy amíg fejlődnek, növekednek a gyerekek, az alvás mindig egy változó dolog lesz az életükben, nem lehet arra számítani ilyen kicsiként, hogy ami fél éve jól működött, az most is fog.
márc. 19. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Hát 2 évesen sok gyereknek már az 1 óra alvás is bőven elegendő.
márc. 19. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!