Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Hogy szoktassam le az ölbe...

Hogy szoktassam le az ölbe alvásról ?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Lányom most lesz vasárnap 8hetes és vagy ölben vagy babakocsiban hajlandó el aludni. Ha le rakom az ágyba akkor azonnal meg ébred. Szeretném elejét venni a dolognak és apránként le szoktatni. Nem tudom korai e meg el kezdeni. Viszont később lehet nehézkes lenne ölbe altatni ha már nagyobb lesz. Valamint kiságyba se alszik arra is szívesen fogadok tanácsot hogy csináljam 😁
márc. 19. 13:21
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
A mi kislányunknál is volt ilyet időszak, mikor ölbe aludt, sokat. 8 hetes korában is volt egy ilyen időszak, felváltva tartottuk ölbe. Mi úgy voltunk vele, hogy megéri most ezt csinálni, hogy megmaradjon a bizalom, és később majd kevesebbet fog sírni. Be is jött, nem sírós a babánk. Azt tudod még csinálni, hogy veletek alszik egy ágyba, melletted, akkor kevésbé igényli majd az ölbe levést. Mi első gyerek lévén nem mertük még ezt csinálni, de igazából nincs akadálya.
márc. 19. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
79%

Egy nyolc hetes gyereket akarsz raszoktatni arra, hogy egyedül aludjon el?

Se ölben nem jó, sem kocsiban?

Ha így alszik el, magától nem tud, akkor maximum addig fog üvölteni amíg bele nem alszik a sírásba(ez egy rossz megoldás, a legrosszabb amit csinalhatsz)

A két éves gyerekem velem alszik el, igényel engem, ölembe van(ülünk az ágyon és úgy alszik el az olemben)nem meg egy nyolc hetes...

Mégis mitől olyan megterhelő hogy ott legyél vele amíg elalszik?

Nem sétálva, meg állva kell ringatni.

Ülve is lehet ringatni.

márc. 19. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Én nem erőlködtem, pár hétig az én babám is ölben aludt. Időközönként megpróbáltam máshogy altatni, ha nem sikerült, aludt tovább ölben. 3 hónaposan egyedül aludt el az ágyában, fehér zajjal. 4 hónaposan megtanult hasra fordulni, onnantól megint nem tudott egyedül elaludni, el kellett altatni, de utána már egyből le lehetett tenni a kiságyba. Pici még, majd alakul. A személyes véleményem az, hogy kb 6 hónapos korukig nem tudod elrontani őket, olyan gyorsan változnak.
márc. 19. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Nem egyedül akarom altatni. Hanem h mellé fekszem és pl a kis seggét utogetem vagy a hátat simogatom
márc. 19. 13:50
 5/9 A kérdező kommentje:
Mikor egész nap az ölembe van és este 7oratol kb fel 2 ig nem állok másból ki csak hogy ölbe ringatom és már fáj a hátam ha ülök ha állok. És még nincs nagy súlya a gyereknek 5kg . Meg előzni szeretném hogy majd mikor lesz 10kg ne kelljen ezt csinálni. Nem arról van szó h lusta lennék rá vagy h nyűg lenne csak meg előzni
márc. 19. 13:54
 6/9 A kérdező kommentje:
3as válaszoló hat ha neki se szimpi nem fogom erőltetni majd alakul csak gondoltam addig hátha lesz valakinek jó tanácsa
márc. 19. 13:56
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Első válaszoló vagyok. Eszembe juttot még valami, ami nálunk segített. Az a babahordozó. Magadra tudod kötni a gyereket, és mellette lehet mindent is csinálni, és nem fog fájni a hátad. Sokat volt így a mi babánk is. Hamar meg lehet tanulni a hordozó használatát, ne ijedj meg tőle, csak arra figyelj hogy olyat vegyél ami csecsemőknek is jó.
márc. 19. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen ha nem javul majd a helyzet akkor be szerzek egyet 😊
márc. 19. 14:14
 9/9 anonim ***** válasza:
A fiam dettó ilyen volt sokszor csak rajtunk aludt el. Felváltva altattuk a férjemmel. Akkor volt rossz, ha egyedül voltam egész nap, mert akkor enni is úgy kellett, hogy sírt, mert nincs rajtam. A hordozó kendőt meg utálta nem maradt meg abban. Később azt csináltam, hogy elaltattam magamon majd letettem a babafészekbe. Ha felébredt fogtam a kis kezét meg simogattam. Ha nem aludt el vissza és sírni kezdett felvettem. De én 3 hónaposan kezdtem ezt el, mert addig, ha letettem egyből sírt így vettem is fel vissza. Most már csak alkalmanként alszik rajtunk mikor nyűgösebb, fogzik, beteg fáj valami stb. A popópaskolást is nagyon szereti. Tartani szokta és úgy alszik el. Lehet neked is késöbb lesz nyitott rá, vagy egyáltalán nem ezt sosem tudni. Babakocsi az egyetlen amiben mindig alszik most is 6 hónapos lesz.
márc. 19. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!